wydzielina ropna na siusiaku

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

iwona33
Posty:26
Rejestracja:06 stycznia 2006, 19:41

15 marca 2006, 21:39

zauważyłam, że mój 9 - o miesięczny onek ma znowu ropę na siusiaku, kiedyś już tak było - wet stwierdził, że lepiej nic z tym nie robić, żeby wytworzyły się jakieś bakterie, które same zwalczą tę przypadłość.Potem zachorował na anginę i antybiotyk załatwił sprawę na jakiś czas. Słyszałam,że można stosować nadmaganian potasu czy wodę utlenioną ale nie wiem jak , jak często i czy to dobry pomysł. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 marca 2006, 02:07

my walczymy z takimi przypadłościami rivanolem wstrzykiwanym do worka napletkowego 1-2 x dziennie prze 3-5 dni i wszystko mija , a jeśli nie to wymaga to dokładnego badania
iwona33
Posty:26
Rejestracja:06 stycznia 2006, 19:41

16 marca 2006, 08:31

dziękuję za odpowiedż, Panie Jarku czy ten rivanol ma być rozcieńczony?
Gość

16 marca 2006, 22:56

chyba lepiej kupić taki w butelce już gotowy niż samemu tabletki rozpuszczać.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 marca 2006, 11:33

przy każdym rivanolu pisze co z nim robić więc proszę przeczytać ulotki bo występuje w kilku postaciach w zależności od producenta
Gość

18 marca 2006, 11:27

Witam!!!
Mój pies ma 19 miesięcy i też to ma...myślałam, że to nic strasznego...kiedyś przy okazji jakiegoś przeziębienia dostał antybiotyk i to rzeczywiście przeszło na jakiś czas - ale wtedy weterynarz oglądał mu właśnie siusiaka i stwierdził, że ma stan zapalny (a według mnie to ten siusiak wyglądał tak jak zwykle...). Czyli powinnam iść do weterynarza jeśli zbiera mu się taka żółtawa wydzielina codziennie???Jemu to jakby nie przeszkadza, bo jakby dał jakiś znak, że go swędzi czy piecze i się lizał to już dawno byłabym u lekarza...Zaleca Pan wizytę u wterynarza??Wtedy dostał antybiotyk (ale byl zaziębiony i wogóle kleszcza miał - więc to takie było pod kleszca robione bardziej, łacznie z badaniem krwi - na szczęście na strachu się skończyło) i maść Atecortin do smarowania po wierzchu, tam gdzie ta "ropka" się zbiera.
Jeśli mu lekarz przez te kilka dni wstrzyknie Rivanol to przejdzie na stałę???
Pozdrawiam serdecznie
Magda
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 marca 2006, 00:50

na pewno zacznij od płukani rivanolem, niestety nie przechodzi to na zawsze ze względu na : narażenie worka napletkowego na wylizywanie przez psa, bardzo łatwe zabrudzenia ( zwierze leży na ziemi), przy chodzeniu zwierze łatwo doprowadza do zanieczyszczeń tego miejsca i czasami pies cierpi na grudkowe zapalenie worka napletkowego wtedy trzeba wykonać drobny zabieg. Ale zacznij od najprostszego zabiegu czyli rivanolu i ew. kontroli u lekarza.
Gość

19 marca 2006, 09:05

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Niedługo planujemy wizytę w lecznicy z najstarszym psem to zabiorę i młodego, by "to" pokazać. On jest bardzo blisko ziemi ze względu na swoją budowę - może i to ma wpływ, bo faktycznie przybrudza się, a do tego on lubi w szaleństwach kłaść się na ziemi i czaić na suczkę - wtedy pokłada się na czym popadnie na dworzu...No nic, pozostaje mi iść do weterynarza, bo sama boję się tym rivanolem mu cokolwiek robić, nie znam się :roll: nie wiem jak to wykonać, więc pójdę, by mi pokazano :wink:
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź
Magda
Anka62
Posty:3
Rejestracja:22 grudnia 2006, 12:03
Lokalizacja:Lublin

05 lutego 2007, 11:49

Mój yorek tez ma tę przypadłość , po poradzie lekarza i przepłukiwaniu strzykawką rozcieńczonym rivanolem ( wskazania były raz dziennie przez 4 dni) po 2 tygodniach jest chyba nawrót bo znowu pies bardzo czesto się liże ( chociaż nie widzę już ropy) dostałam poradę ,żeby tym razem płukać bardzo rozcieńczonym nadmanganianem potasu - co pan doktor o tym sądzi?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 lutego 2007, 23:02

można , ale też dobrze byłoby zbadać błonę śluzową napletka w poszukiwaniu powiększonych grudek chłonnych przy tak szybkim nawrocie.
Gość

07 lutego 2007, 13:49

witam,
Tez miałam taki problem mój gucio dostał oxykort a to taka maść do oczu ale przeszło jak reką odjał a miał takie same objawey pozdrawiam zapomniałam sie zalogoawać annaz
dorotka
Posty:17
Rejestracja:07 września 2006, 12:01

19 lutego 2007, 08:38

chcialabym sie dowiedziec co zrobic w przypadku, gdy taki problem dotyczy suczki?
tez przemywac rivanolem? bede wdzieczna za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 lutego 2007, 11:19

można przemywać ale tylko z zewnątrz tutaj już radziłbym wiztę zawsze u lekarza z psem mżna radzić sobie w domu
Gość

21 marca 2007, 21:01

Witam .Mój Hektor tez to ma. najpierw zostało to zdiagnozowane jako młodzieńcze zapalenie napletka. Później okazało się ,że to grudki i zostały usuniete z siusiaka jak i z oka.Ale w sumie tak do końca nigdy to nie przeszło jakis zcas było w miare mniej ,a w tej chwili znów sie zbiera i wycieka. Płukaliśmy rivanolem, kwasem bornym (chyba tak tosię nazywało) no i póxniej polodina -r po tym na najdłuzszy okres ściąga się to ale zawsze wraca.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 marca 2007, 22:04

zrób wymaz z worka napletkowego
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości