Wymioty u psa po operacji wątroby

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

RENATA1986
Posty:1
Rejestracja:30 sierpnia 2024, 15:23

30 sierpnia 2024, 16:44

Dzień dobry wszystkim.Piszę ponieważ jestem bezradna w sprawie mojego psa.
Pies miał operację wątroby, wycięto mu połowę organu(guz). Po operacji 3 dni było okey, jadł, był trochę senny ale poza tym nic wielkiego się nie działo. Po czwartej dobie zaczęly się wymioty, które niestety trwaja do dziś (ponad 3 tygodnie z przerwami). Pies miał robione kilkukrotnie usg (na każdej wizycie), RtG jamy brzusznej i masę innych badań. Od 3 tygodni jest na Sinuloxie. Na usg znacznie powiększona błona ślużowa żołądka i płyn w środku. Piesek zrobił czarną kupkę i Pani wet zorientowała się, że jest krwawienie prawdopodobnie z żołądka. Oczywiście metoclopramid, cerenia, exacyl itp. Żołądek podleczony, pies dalej wymiotuje. Zacząl dostawać karmę, wcześniej nutribound i białko w proszku. Dziś na usg lekarka stwierdziła,że to prawdopodobnie trzustka.Miał badanie lipazy, i inne. Podejrzewałam mocznicę, watroba tez się zbiera po operacji. Naprawdę nie wiem czy da się uratować mojego psiaka:( Panie Jarku, może jakieś wskazówki.Może on wymiotuje po tym antybiotyku ( w końcu ponad 3 tygodnie go bierze)...prosze o pomoc
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

31 sierpnia 2024, 16:10

Dzień dobry,
W tej sytuacji może Pani poszukać lekarza weterynarii które specjalizuje się w gastrologii. Może Pani skonsultować się również z lekarzem, który aktualnie prowadzi pieska i zapytać czy aktualna sytuacja może być wywołana antybiotykiem i czy istnieje szansa na jego zmianę oraz na wprowadzenie leków osłonowych na układ pokarmowy.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości