Dzień dobry!
Niestety bez możliwości przeprowadzenia pełnego wywiadu oraz badania klinicznego niemożliwe będzie stwierdzenie co dolega Pańskiemu pupilowi oraz przede wszystkim wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zalecamy konsultacje u specjalisty oraz ewentualne wykonanie badań dodatkowych.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Ichy gryzie naszego dobrego chłopca
Sytuacja, którą opisujesz, jest niepokojąca i zrozumiałe, że martwisz się o swojego kota. Warto podjąć kilka kroków, aby zrozumieć, co może być przyczyną tych problemów:yuktaondi pisze: ↑19 grudnia 2023, 10:51Nasz kot, samiec, 3 lub 4 lata, mieszkający w domu, ma guzy. Te guzy są głównie na głowie. Zaczęli jakieś dwa miesiące temu, umówiliśmy się na wizytę u weterynarza, do której pozostało kilka tygodni. Do czasu jego nominacji guzy w większości zniknęły. Weterynarz zasugerował, że może to być reakcja alergiczna na ukąszenia pcheł i zasugerował, aby w przypadku wyjścia na zewnątrz założyć obrożę przeciw pchłom. No cóż, jakiś tydzień lub dwa temu guzki zaczęły wracać, są gorszesnow rider 3d (jest ich więcej) i tym razem je drapie. Guzki są trudne do zobaczenia pod płaszczem i wyglądają jak strupy i są trudne w dotyku. Żal mi go, mają je na uszach, z tyłu głowy i na całym ciele. Jakieś przemyślenia na temat tego, co może być przyczyną? Nikt w domu nie ma swędzących ukąszeń, nie zmienialiśmy mu jedzenia ani nic .
Umyjemy wszystkie jego łóżka, zabierzemy go z powrotem do weterynarza i spróbujemy założyć obrożę przeciw pchłom, ale przeczucie mówi mi, że to nie są ukąszenia pcheł.
Ponowna wizyta u weterynarza: Ponieważ stan kota się pogorszył, kluczowe jest, aby zabrać go z powrotem do weterynarza, nawet jeśli wizyta jest już umówiona za kilka tygodni. Powrót objawów i ich nasilenie może wymagać pilniejszej interwencji.
Potencjalne przyczyny:
Alergia: Alergia na ukąszenia pcheł jest jedną z możliwych przyczyn, ale istnieją też inne alergie, np. na jedzenie, środowiskowe alergeny (kurz, pleśń, pyłki) czy chemikalia (detergenty, szampony).
Infekcje skórne: Strupy i guzki mogą być wynikiem infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub pasożytniczej (np. nużyca). Te infekcje mogą się rozwijać w miejscach, gdzie kot się drapie, co może prowadzić do wtórnych zakażeń.
Choroby autoimmunologiczne: Niektóre choroby autoimmunologiczne mogą powodować zmiany skórne, choć są one mniej powszechne.
Nowotwory skórne: Choć rzadziej, guzki na skórze mogą być związane z nowotworami, takimi jak mastocytoma. To jednak mniej prawdopodobne u młodych kotów.
Badania diagnostyczne: Weterynarz może zasugerować wykonanie testów, takich jak biopsja skóry, badanie mikroskopowe strupów, czy testy alergiczne, aby zidentyfikować dokładną przyczynę.
-
- Posty:1
- Rejestracja:03 października 2024, 09:16
I think you should consult a specialist and possibly have additional tests done, as nothing has been definitively confirmed yet.
watermelon game
watermelon game
-
- Posty:1
- Rejestracja:18 października 2024, 08:49
bez pełnego badania klinicznego i wywiadu trudno jest zdiagnozować stan Twojego pupila. Konsultacja ze specjalistą i ewentualnie dodatkowe testy w celu zidentyfikowania problemu i ustalenia odpowiedniego leczenia.Vet4u pisze: ↑21 grudnia 2023, 18:59Dzień dobry!
Niestety bez możliwości przeprowadzenia pełnego wywiadu oraz badania klinicznego niemożliwe będzie stwierdzenie co dolega Pańskiemu pupilowi oraz przede wszystkim wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zalecamy konsultacje u specjalisty oraz ewentualne wykonanie badań dodatkowych.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4ugeometry dash
-
- Informacje
-
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości