Łupierz u labka

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

pawel
Posty:17
Rejestracja:11 listopada 2006, 21:19

18 maja 2007, 19:30

Od jakiegos czasu zauwazylem u mojej suki labki podczas wyczesywania lupierz. Pojawia sie tylko jak ja wyczesuje(jest czarna wiec dobrze go widac) . Czy ma ktos pomysl jak sie tego pozbyc? Albo czego to jest wynikiem np. zywienia.
Sunia jest na karmie Mastery (MASTERY PRO Adult Performance)
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam. :D
bellinka
Posty:10
Rejestracja:18 maja 2007, 14:36
Lokalizacja:Zielona Góra
Kontakt:

18 maja 2007, 19:35

Łupież może być wywołany przez pasożyta widocznego dopiero pod mikroskopem,jesli do tego się drapie spróbuj zastosować szampon przeciwłupierzowy dla psów Sebovet-dry lub nasmarowac maścią Frontlain.Sama miałam podobny przypadek i pomogło.Jeśli nie, to mocniejszym preparatem jest Strong Hold ale lepiej upewnij się i poradż specjalisty.I najpierw polecam ograniczyc mieso, podawac witamine H i np. Gammolen. I oczywiście najlepiej iść z tym do weta:)
Pozdrawiam
Cassata

20 sierpnia 2007, 11:20

łupież u labków czesto spowodowany jest stresem, czesanie niestety dla niektórych psów jest duzym stresem. Czesto labki maja łupież np. podczas wystawy, sedziowie wiedzą o tym i ocena nie jest obniżana. Oczywiście dobre preparaty pielęgnacyjne nie zaszkodzą:-)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości