Jaka rasa?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

A.?.
Posty:3
Rejestracja:10 czerwca 2009, 16:30

10 czerwca 2009, 16:43

Hej, jestem Aga i chciałabym mieć psa.
Licze na Was, że doradzicie mi w sprawie jaką rasę wybrać.
Może tak, czego oczekuję od psa: żeby mało szczekał, nie dużo gubił sierści, był inteligentny, wielkość min.28 max.40 w kłębie.
Fajnie by było, by był zdolny do sheltie.
Dziennie na spacery moge mu poświęcić:
15-20min.- rano
1-2h - po południo
30min.-1h - wieczorem.
Chcialabym szczeniaka, psa.
Coś doradzcie?
A.?.
Posty:3
Rejestracja:10 czerwca 2009, 16:30

11 czerwca 2009, 13:21

Proszę o radę!
Gość

11 czerwca 2009, 23:30

Fajnie by było, by był zdolny do sheltie.
Co to znaczy, bo nie rozumiem?
Może tak, czego oczekuję od psa: żeby mało szczekał, nie dużo gubił sierści, był inteligentny, wielkość min.28 max.40 w kłębie.
To już jest pewnie punkt wyjścia, ale może jeszcze:
- czy to ma być rasa aktywna czy raczej kanapowiec?
- szukasz psa do towarzystwa, do sportu, do obrony?
- jaki ma być jego stosunek do obcych ludzi ( przyjacielski, nieufny, obojętny)?
- jaki ma być jego stosunek do zwierząt?
- jaki ma być jego stosunek do ciebie?
- jak zamierzasz z nim spędzać czas - czy masz zamiar go szkolić ( jeśli tak to sama/ iść do szkółki), jak wyobrażasz sobie np.wasze spacery ?
- czy jakieś rasy już bierzesz pod uwagę, a jeśli tak - to dlaczego właśnie te?
- czy wiesz coś na temat szkolenia i wychowania psów, jakie masz doświadczenie w życiu z psem?

No, to na razie tyle.
A.?.
Posty:3
Rejestracja:10 czerwca 2009, 16:30

12 czerwca 2009, 21:48

Anonymous pisze:
Fajnie by było, by był zdolny do sheltie.
Co to znaczy, bo nie rozumiem?
Chciałam napisać zdolny do frisbee, pomyłka :).
Może tak, czego oczekuję od psa: żeby mało szczekał, nie dużo gubił sierści, był inteligentny, wielkość min.28 max.40 w kłębie.
To już jest pewnie punkt wyjścia, ale może jeszcze:
- czy to ma być rasa aktywna czy raczej kanapowiec? Raczej aktywna, ale nie pracoholik.
- szukasz psa do towarzystwa, do sportu, do obrony? Do towarzystwa, sport, to może frisbee, ale dla rozrywki, nie zawody, nic z tych rzeczy. Chce przyjaciela.
- jaki ma być jego stosunek do obcych ludzi ( przyjacielski, nieufny, obojętny)? Raczej przyjacielski, to nie ma być pies obronny.
- jaki ma być jego stosunek do zwierząt? Mam rybki i żółwia. Tak żeby ich nie zjadł...
- jaki ma być jego stosunek do ciebie? Przyjaciel :D
- jak zamierzasz z nim spędzać czas - czy masz zamiar go szkolić ( jeśli tak to sama/ iść do szkółki), jak wyobrażasz sobie np.wasze spacery ?
To zależy od dnia. Jak będę miała czas, to jasne, ciekawy spacer, może sobie porzucamy frisbee. Ale chciałabym, by pies mi nie rozwalił domu, jak zrobię mu jakiś krótszy spacer! Co do szkolenia, to nie wyobrażam sobie braku reakcji na siad, łapa itp. Uczyłabym sama.
- czy jakieś rasy już bierzesz pod uwagę, a jeśli tak - to dlaczego właśnie te?
- czy wiesz coś na temat szkolenia i wychowania psów, jakie masz doświadczenie w życiu z psem?
Nigdy nie miałam psa. Czytam dużo, mam się kogo doradzić :).
No, to na razie tyle.
Dzięki.Czekam na odpowiedz :).
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

13 czerwca 2009, 19:33

Podsumujmy- szukasz psa łagodnego, o przyjacielskim usposobieniu do ludzi i zwierząt ( oraz rybek), łatwego w ułożeniu, niehałaśliwego, aktywnego i nadającego się do aportowania m.in. do frisbee.
Rasa raczej krótkowłosa, żeby nie gubił kłębów sierści.
To będzie Twój pierwszy pies, a więc powinnaś go wybrać rozsądnie, z dobrej hodowli, po zrównoważonych i zdrowych rodzicach, fajnie by bylo, gdyby ktoś doświadczony pojechał z Tobą i zrobił szczeniaczkowi podstawowe testy.

Psem, który mógłby spełnić Twoje oczekiwania, jak na moje oko, byłby labrador retriever ( chociaż te max 40 cm w kłębie nie pasuje, labki bywają wyższe, tak do 55 cm...) .
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty:135
Rejestracja:07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja:Mirosławiec

17 czerwca 2009, 08:34

Ja mam colaczka. Wiele Twoich kryteriów spełnia. Nie zamieniłabym go na żadną inną rasę. To bardzo inteligentne psy. Można by wiele pisać. Ale każdy preferuje coś innego. Dlatego pokieruj się swoją intuicją ona zwykle jest niezawodna. :)
barbarka
Posty:16
Rejestracja:16 czerwca 2009, 22:30
Lokalizacja:małopolska

17 czerwca 2009, 23:26

A może owczarek niemiecki :D :?: Odważny , inteligentny,energiczny... :D
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2009, 13:07 przez barbarka, łącznie zmieniany 1 raz.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

19 czerwca 2009, 09:45

Owczarki niemieckie i retrievery w Holandii przodowały jeżeli chodzi o ilość pogryzień.
Polecanie tych psów w ciemno - bo tak mówi opinia pseudo-pop owocuje coraz większą ilością tych psów w schroniskach.

Twoje wymagania są wysokie i takiej rasy .... właściwie nie ma.
Pies w zakresie charakteru tylko predyspozycje - jak są rozwinięte zależy od postępowania od życia płodowego do konsekwentnego wychowania już w domu ostatecznym.
Zdrowie zależy do predyspozycji rodzinnych , od wykonanych badań przodków (stawy, rzepka, serce, oczy itd) oraz od standardu wychowania - im "tańszy" wychów tym problemy ze zdrowiem mogą być poważniejsze.
Żeby nie liniał ... to oznacza rasy do częstej pielęgnacji w tym oka i ręki groomera.
Wysokość i reszta wytycznych wskazuje na psa typu ozdobne. Inne "małe" rasy typu jamnik, sznaucer, pinczer, oraz terier (wszystkie teriery !) odradzam bo widzę że nie masz doświadczenia w prowadzeniu tych psów.

W sumie zostaje ci .... lhasa, shih tzu, cavalier lub king, bichony.
Albo po prostu mały piesek ze schroniska.
nati8
Posty:8
Rejestracja:26 lipca 2009, 21:37

27 lipca 2009, 10:55

chuski :?:
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

27 lipca 2009, 21:49

nati8 pisze:chuski :?:
Nati wybacz ale :
po pierwsze "chuski" pisze się rzez "H" i zanim się zaproponuje jakiegokolwiek psa to trzba wiedzieć o nim troche więcej niż to że ma śliczne niebieskie oczy.

po drugie te psy WYJĄTKOWO nie nadają się do takich warunków jakie proponuje autor tematu.
Po wizycie husky brata nie mogę odsyfić z włosa mieszkania przez 2 tyg - wszędzie są srebrne włosy.
A mam 4 psy i jeszcze strzygę ... wełna rzadko gdzie jest a kłaki hasiora.
Awatar użytkownika
Sissy
Posty:59
Rejestracja:27 stycznia 2009, 16:49
Lokalizacja:Ossów

28 lipca 2009, 08:01

A...jack russel terrier?
Tyle tylko,że trzeba opanować jego nadmierną szczekliwość ;)
Pies jest idealnym kompanem,jeśli ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu ;)
Natalisia123

06 kwietnia 2010, 12:06

pianistka pisze:Natalisia - tu jest forum a nie plac zabaw dla rozkapryszonych dzieci.
Jeżeli masz doświadczenie w pracy z psami które sięga prawie 30 lat roboty z różnymi psami to pogadamy jak równy z równym - na razie polecam naukę (np. w zakresie ortografii w innych postach ;) ) bo po wypowiedzi widać bardzo dobrze z kim się dyskutuje - a raczej nie dyskutuje, bo do dyskusji trzeba dorosnąć . :wink:


żałosna jesteś :!: :twisted: :evil:
Opis ciebie:
wredna,dobijająca,myśli ze wie najlepiej,itd.ojjjć....same złe rzeczy dziecko! :!: :!: :!: :roll: :shock:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości