Pies sam w domu - pomoc !

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Caladan
Posty:7
Rejestracja:07 czerwca 2009, 08:54
Lokalizacja:Wałbrzych
Kontakt:

07 czerwca 2009, 11:33

Witam ;]
Mam zamiar kupić pieska ;) Wymarzył mi sie Golden Retriver
Wraz z dziewczyną NORMALNIE pracujemy - generalnie 8h-12h - Czasami się mijamy - czasami obojga nas nie ma na czas pracy w domu.
Zasięgnąłem literatury jak przyzwyczajać pieska do braku obecnośći właścicieli, poczytałem...ale mimo wsio :

Moje pytanie : Czy zostawianie pieska raz - dwa razy w miesiącu na 10-12 h ( Wcześniej na 2 nawet 3 tygodnie wziąłbym urlop ay stopniowo pieska odzwyczajać od nieobecności w domu ) jest wystarczającym powodem abu go NIE KUPOWAĆ ? :roll:
Awatar użytkownika
ela.66
Posty:125
Rejestracja:19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja:Warszawa

07 czerwca 2009, 16:28

A nie masz dobrego sąsiada "psiarza", który mógłby do wyprowadzić chociaż raz???. U mnie na osiedlu dużo osób wręcz nienawidzi psów, może dlatego ci, co je mają są chętni do pomocy w razie czego.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

08 czerwca 2009, 23:02

Caladan - raczej problem widzę w czymś innym.
Zastanówcie się realnie co będzie gdy pojawią się poważne zamiary np. dziecko, czy pies będzie wtedy dla Was ważny, czy nie stanie się balastem.
Odpowiedź musi być bardzo uczciwa przed nabyciem psa.
Wiem, wiem to daleko idące przypuszczenia, ale pies tez żyje kilkanaście lat.

I powiem Wam że ponieważ dziecko u mnie pojawiło się w czasie psów musiałam mając niemowlaka zaznaczyć że to moja najważniejsza istotka, ale ich nie odsunęłam ani na dzień. Dzięki temu stały się opiekuńcze i przywódcze w wieku sprawach dla niemowlaka.
Ale może nie być łatwo ... czasem psy stają się zaborcze i wręcz ludzko zazdrosne.
kiteczka
Posty:8
Rejestracja:09 czerwca 2009, 15:04

09 czerwca 2009, 15:12

Jeżeli nauczysz pieska załatwiania się w wyznaczonym miejscu w domu, to spokojnie możesz kupić szczeniaka. Pół roczne szczenię powinno umieć wytrzymywać do 8 godzin bez załatwiania swoich potrzeb, więc wtedy będziesz mógł go stopniowo odzwyczajać. Ważne jest, aby od samego początku szczeniak załatwiał swoje potrzeby nie tylko w domu, ale też na dworze (przede wszystkim na dworze). :wink:
PS. Pamiętaj, że nawet rocznemu psu trudno będzie wytrzymać 12 h.
Może lepiej byłoby zastanowić się nad kupnem kota?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości