Kiedy przestac dawac kotom karme RC Babycat??

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Dot i Banzaj
Posty:44
Rejestracja:28 sierpnia 2008, 22:20

02 listopada 2008, 11:35

Witam.Mam pytanie,kiedy przestawać dawać kotom karmę BabyCat??Koty mają 4 miesiące.
Hikari
Posty:233
Rejestracja:13 sierpnia 2008, 10:42
Lokalizacja:Kraków/Nowy Sącz

02 listopada 2008, 12:41

Najwyższy czas, żeby zacząć dawać im karmę Kitten:) O ile dobrze pamiętam, właśnie w wieku 4 miesięcy powinny ją zacząć jeść.
Kittena powinny jeść do 1 roku życia ;) Pamiętaj, że na początku dobrze jest karmy trochę ze sobą mieszać, żeby kociaste nie dostały biegunki 8) Zmiana powinna zająć ok. tygodnia, stopniowo dosypuj dziennie do Baby Cat drugą karmę, aż w końcu, w miseczce zostanie tylko Kitten. :)

Oprócz Kittena, RC dla kociaków ma jeszcze jedną karmę:
http://www.krakvet.pl/royal-canin-growt ... -1567.html
Ponoć wspomaga wymianę zębów 8) Z autopsji nic o niej nie wiem, bo mój młody wcina Kitten, aż mu się uszy trzęsą. ;)
Kropka 2310
Posty:92
Rejestracja:12 czerwca 2008, 23:21
Lokalizacja:Szczecin
Kontakt:

02 listopada 2008, 13:02

Ta karma Growth Kitten jest super.Moja prawie 10-miesięczna koteczka ma stopniowo dosypywaną karmę dla młodych sterylizowanych kotek i od czasu do czasu karmę dla maine coonów (uwielbia ją). Takie łączenie zalecił mi hodowca. Widzę, że mała wybrzydza już na Kitten 34, ale wszak jest jeszcze kocięciem, rozwija się i potrzebuje składników, zawartych w karmie dla kociąt. Nie wiem, czy nie popełniam błędu, stosując u kastratki (od 19.09.) karmy Kitten (nie tylko RC) w ograniczonym zakresie.
Pozdrawiam
Hikari
Posty:233
Rejestracja:13 sierpnia 2008, 10:42
Lokalizacja:Kraków/Nowy Sącz

02 listopada 2008, 14:14

Kropka 2310 pisze:Ta karma Growth Kitten jest super.Moja prawie 10-miesięczna koteczka ma stopniowo dosypywaną karmę dla młodych sterylizowanych kotek i od czasu do czasu karmę dla maine coonów (uwielbia ją). Takie łączenie zalecił mi hodowca. Widzę, że mała wybrzydza już na Kitten 34, ale wszak jest jeszcze kocięciem, rozwija się i potrzebuje składników, zawartych w karmie dla kociąt. Nie wiem, czy nie popełniam błędu, stosując u kastratki (od 19.09.) karmy Kitten (nie tylko RC) w ograniczonym zakresie.
Twoja kotka to MCO, prawda? Słyszałam, że je dobrze jest równiutko rok przetrzymać na karmie Kitten, bo ma najwięcej składników potrzebnych do wzrostu, a jak wiadomo, miaukuny to duże kociaste :) Więc raczej nie popełniasz błędu :) :)
A odnośnie karmy dla kotów sterylizowanych... ponoć nie powinno się jej dawać, póki kot nie ma problemów z wagą. Tak słyszałam, ale może ktoś bardziej zorientowany zweryfikuję tę informację :roll: Byłabym wdzięczna, bo sama mojego MCO będę kastrowała za kilkanaście dni...
(Kropko, na jakiej karmie masz zamiar 'ustawić' swoje kociaste? Ja myślałam o RC MCO właśnie, z dodatkiem Orala raz na jakiś czas... Ale nie wiem, co z dbaniem u nerki u kastrata :/ Poruszyłam ten temat w innym wątku, bo czytając reklamówki karm profilaktycznych RC, aż mnie pot zimny oblał!)
Kropka 2310
Posty:92
Rejestracja:12 czerwca 2008, 23:21
Lokalizacja:Szczecin
Kontakt:

02 listopada 2008, 16:31

Tak, maine coon (ta szylkretka na lewym zdjęciu). Jestem zwolenniczką urozmaiconego żywienia, a więc od 13-tu lat w diecie moich kotów pojawiają się różne karmy (również miękkie), wiodącą jest jednak RC - bogata oferta i w zasadzie brak jakichkolwiek problemów żołądkowych i nerkowych przy żywieniu nią futer (inne to Mastery, Iams, Profilum, Acana). Poprzedniczka MCO (tyle,że dachówka :wink: ) , również kastratka była przez całe życie szczuplutka (nie jadała karm light), natomiast ta, widoczna na prawym zdjęciu, jest baaardzo puszysta i żadne karmy dla kastratów itd. nie pomogły jej utrzymać normalnej wagi.Widać taka jej cecha osobnicza.
Nie spotkałam się z info na temat zastrzeżeń w kwestii podawania kastratom karmy do momentu problemów z wagą. Myślę Hikari, że dobrze byłoby poczytać mądrą literaturę i na spokojnie przeanalizować, a najlepiej obserwować koty i kierować się również ich upodobaniem (Temi za nic nie chce jeść Acany dla Kitten :wink: ). No, ale odbiegłyśmy od tematu, rzuconego przez Dot i Banzai :?
Natalka_6b
Posty:7
Rejestracja:31 października 2008, 21:25
Lokalizacja:Ostróda
Kontakt:

09 listopada 2008, 15:06

Jak skończy 4 miesiące ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości