Dlaczego moja kicia zaczęła robić siusiu na fotel :(((((((((

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

magnum

20 marca 2007, 15:30

Witam,
proszę o radę. Może ktos ma doświadczenie w tym temacie. Mam dwie kotki, jedna to czyscioszek i estetka, druga brudas. Ostatnio przeszła juz samą siebie i ....... zaczęła sikać na fotel, to stary fotel, który ma na siedzisku gabkę obitą materiałem. Smród w domu nieprzecietny, mimo że wietrzę non stop. Zaprałam o tyle o ile.... Chyba bedę musiała wyrzucic fotel. Zrobiła tez kiedys siusiu na podkoszulek syna, który mały zostawił na podłodze. Dlaczego nie pilnuje, żeby iść do kuwety?
W przypadku tej drugiej kotki takie zachowanie jest nie do pomyslenia....
Ratunku, jak tak dalej pójdzie to wszystkie meble z domu wyrzucę :(((((((
Bubunia
Posty:72
Rejestracja:03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja:Bielsko-Biała

20 marca 2007, 16:22

A czy kotki mają osobne kuwety?Jeśli nie to najprawdopodoniej to jest powodem "złego" zachowania kici.Wiele kotów chce mieć własną toaletę,a jeśli jej nie mają to same jej szukają.No i niestety wybór zawsze jest dla nas kłopotliwy. :wink:
Gość

20 marca 2007, 19:39

Wiele kotek sika nie tam gdzie trzeba w czasie rujki.Fotel po zapraniu warto skropić sokiem z cytryny.Czasami odstrasza.Mam kocura reproduktora-ostatnia kotka obsikała mi wszystkie kanapy,a nawet siurnęła na stół!!!! :twisted:
mircea
Posty:11
Rejestracja:17 maja 2006, 12:40
Lokalizacja:Stettin/Posen

27 kwietnia 2007, 21:42

Pytanie pierwsze: czy kotka jest sterylizowana?
Pytanie drugie: czy miała robione ostatnio badanie moczu?
magnum

02 maja 2007, 12:09

Witam, już odpowiadam na pytania: kotka nie jest jeszcze sterylizowana, nie miala nigdy robionego badania moczu, kuwety są w domu dwie, ale wchodzą do nich na zmiane, kotka zamecza mnie swoją rujką, która trwa już ok 1,5 miesiąca z przerwami, w dodatku zauważyłam, że w "dziwny" sposób odddaje mocz, tzn. nie kuca tak jak ta druga, ale podnosi sie na tylnych nogach efektem czego sika za siebie, do tyłu, tak jakby sie naprężała i z trudem ten mocz oddawała. Oczywście wszystko leci poza kuwetę :(
aniutela
Posty:1
Rejestracja:02 października 2006, 13:25

28 maja 2007, 03:19

Sposób oddawania moczu wygląda na znaczenie terenu, ale badania moczu i krwi na mocznik i kreatyninę zrobiłabym przed sterylką napewno...
agnieszka.barbara
Posty:1
Rejestracja:20 października 2015, 09:29

20 października 2015, 09:39

Kot znaczy teren.
Goś_123

21 października 2015, 18:16

Jeżeli nie planujesz małych, to również polecam sterylizację (można poprzedzić badaniami).
ZuzaKL
Posty:1
Rejestracja:22 października 2015, 17:11

22 października 2015, 17:17

To przykre. Mój kot zaczął załatwiać się na nasze łóżko po tym, jak zabraliśmy go ze sobą na wakacje. Po powrocie do domu zaczął ten proceder, jakby chciał się zemścić, ze stresu, nie wiem sama.
midnight_90
Posty:1
Rejestracja:23 października 2015, 13:44

23 października 2015, 13:57

Ja byłam ze swoją Kotą u weterynarza z tym problemem, że zdarza jej się nasikać na łózko, bądź kanapę, a ten pocieszył, że najprawdopodobniej robi to po złości i ni jak z tym nie wygrasz :)
Olivia01
Posty:1
Rejestracja:19 października 2015, 12:39

27 października 2015, 13:14

Witaj, może to z zazdrości o drugą kotkę ? U mnie tak było, zaczęłam im podawać tabletki antykoncepcyjne i ustało .. Kotki nie były sterylizowane.
Lafu

19 stycznia 2016, 20:23

Mój kot sika na dywanik łazienkowy, robi to najczęściej, kiedy uzna, że żwirek z kuwety już nie jest najświeższy :D Czasem też złośliwie, jak zdenerwujemy go czymś :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości