Rezygnacja z Royal Canin Medium Junior

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ludka82
Posty:12
Rejestracja:08 stycznia 2011, 19:34

03 maja 2011, 10:20

Witam, jestem szczęśliwą właścicielką 5-miesięcznego psiulka rasy cocker spaniel angielski :D . Od małego jest karmiony RC. W tej chwili kończy ( a właściwie "zmęcza") RC Medium Junior. Chcemy zmienić mu karmę na inną, bo:
1. Ta mu nie podchodzi - musimy ją czymś dosmaczać. Nie wiem, czy się już mu znudziła, czy co jest powodem wybrzydzania. Bo jeśli chodzi o właściwości, tj. sierść, qupy, bąki jest OK.
2. Musimy troszkę zejść z ceny.

Poczytałam trochę forum, ulotki i...
Kupiłam na próbę małą paczkę Acany ( zachęcona wiadomościami z ulotki )- szaleństwa nie było - też trzeba było dosmaczać, no a poza tym jest dla nas w obecnej chwili za droga.
Kupiłam na wagę zwykłego Brita Junior - jak już napisano w innym poście nie podobały mi się wizualnie kulki :? . No i nasz psiul też tego nie chce jeść...
Kupiłam na wagę zwykłego Boscha Medium Junior - o ile nie miałam zastrzeżeń do wyglądu i zapachu kulek, to psina też nie za bardzo chciała go jeść...
Kupiłam na wagę Eucanubę Puppy & Junior Medium Breed - historia taka sama jak z Boschem - no może ciut lepiej...
Kupiłam na wagę Purinę ProPlan Puppy Digestion Lamb & Rice oraz Sensitive Salmon & Rice ( z kurczakiem akurat nie było )- i wow zjada ze smakiem, bez dosmaczania, nawet chyba bardziej woli łososia od jagnięciny... :D
Zastanawiam się także po poczytaniu forum nad Nutra Nuggets Puppy - ale nie potrafię nigdzie znaleźć małych opakowań ( tak ok.1kg, lub na wagę ). A nie chce kupić 15kg w ciemno... Czy wiecie, gdzie można dostać próbki tej karmy, czy w ogóle jest sprzedawana na wagę lub czy istnieją małe opakowania??
Zastanawiam się także czy jest sens próbować jeszcze testować Brit Care Puppy Lamb & Rice, Bosch Bio Puppy ( brak małych opakowań )??
Doradźcie mi proszę. A może macie jakieś inne propozycje z tej półki cenowej lub niższej?? Czy ewentualnie ta Purina ProPlan mogłaby być??
Dodam jeszcze tylko, że moja psinka prowadzi dosyć aktywny tryb życia jak na spaniela ( tak mi się przynajmniej wydaje :D ) codziennie przynajmniej jedno wyjście na 5-7-10km ( a czasem dwa ), dwa lub trzy krótsze na 3-5km... i powoli przyzwyczajamy go do roweru - tego wielkiego, dziwnego i strasznego stworu :lol:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 maja 2011, 17:50

Nie kupuj karm,opierając sięt ylko na ulotkach.
Co do NN to nie ma opakowań 1kgJa na Twoim miejscu spróbowałbym karmę Fitmin jesli chcesz bez dosmaczania.
Ludka82
Posty:12
Rejestracja:08 stycznia 2011, 19:34

25 maja 2011, 20:14

No to zakupiłam Fitmina - udało mi się znaleźć sklep, gdzie sprzedają go/ją na wagę... no i... niestety bez rewelacji... Psiul trochę popatrzył, trochę obwąchał i zjadł, bo nie miał innego wyjścia... Ale widziałam, że robił to bez większego entuzjazmu... Teraz tylko nie wiem, czy to "wina" karmy, czy tego, że trochę nie w formie z powodu zagipsowanej łapy:( Na razie eksperymenty ze zmianą karmy zostawiamy na czas "po gipsie" - może wtedy wypadnie inaczej... a jak nie to jednak przerzucamy się na Purinę ProPlan...
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły na zamianę RC, to z chęcią się z nimi zapoznam:)
A na razie Robercie A. dziękuje :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 maja 2011, 20:50

Życzę rychłego powrotu do zdrowia i żeby łapka była jak nowa. :)
Tequiba

26 maja 2011, 16:37

Skoro zjadł to wszystko jest w jak najlepszym porządku - to że nie klaszcze uszami podczas jedzenia jeszcze nie oznacza że coś nie tak jest z karmą :D
Jeśli zależy Ci głównie na entuzjazmie podczas jedzenia, to wydaje mi się że pozostaje Ci tylko gotowanie...
Ludka82
Posty:12
Rejestracja:08 stycznia 2011, 19:34

27 maja 2011, 20:03

Tequiba, ja nie oczekuję klaskania uszami, tylko zjedzenia posiłku do 15-20 min od podania, a nie podchodów... Póki co nie mieliśmy takiego problemu właśnie z Puriną Proplan... No nic... na razie dojadamy RC...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości