Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 grudnia 2011, 13:36

murakami pisze:
Louhans pisze:Odkryłam niedawno odwieczną prawdę, jaki jest sposób na niejadka ... okazuje się, że drugi pies domownik.
Znam dwa psy oba niejadki, odkąd zamieszkały razem, miska pełna długo nie stoi, żadna :)
Ja znam psa niejadka, pojawił się drugi pies, który jadł na początku normalnie, a z biegiem czasu też stał się niejadkiem, ponieważ jest pod dużym wpływem tego, który był pierwszy. I teraz stoją dwie pełne miski.
To teraz sytuacja bez wyjścia,i jeszcze drugi pies nie je.
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

27 grudnia 2011, 13:38

Jaką karmę możecie polecić dla psa ok 20kg wagi, pies mieszkający na podwórku w kojcu, mało wychodzący, ok 7/8 letni, karmiony chlebem, skwarkami, ścinkami kiełbas itp itd :? raczej niejadek, a może po prostu mu to jedzenie nie odpowiada i czasem protestuje... bo chrupki marketowe pochłaniał bez zastanowienia.
Szukam czegoś raczej smacznego i niedrogiego... chyba wszystko będzie lepsze od tego co teraz dostaje :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 grudnia 2011, 13:51

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

28 grudnia 2011, 09:38

Nie jest tak najgorzej z tym moim niejadkiem na fitminie. Dostaje jedzenie około 14, przez kilka godzin kręci się po kuchni, podjadając parę chrupków od czasu czasu, czekając na coś innego. Jak już wie, że nic innego nie dostanie, to gdzieś tak koło 18 bierze się za swój posiłek i miska jest pusta :D Więc najwyraźniej muszę się pogodzić z humorami psa i cieszyć się drobiazgami, bo już chyba na innej karmie lepiej nie będzie.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

28 grudnia 2011, 11:24

widzisz, chyba największym problemem przy wybrzydzaniu naszych psiaków jesteśmy my sami ;-) bo najwyraźniej nie tyle o karmę tu chodzi co o wyczekiwanie na jakiś smakołyk ekstra jeśli nie zje od razu. Nasze stwory nie są głupie, wycwaniły się że jak bedą miskę obchodzić łukiem to jeszcze coś ekstra spadnie do niej :roll:
Ja przy moim psiurze musiałam się nauczyć ograniczać smaczki do minimum, bo od razu odbijało się to na braku zaglądania do miski.
Gość

28 grudnia 2011, 11:57

Panie Robercie chciałabym się poradzić w sprawie karmy Blue Buffalo.Co Pan sądzi o tej karmie ?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

28 grudnia 2011, 12:09

Wystarczy, że czasem dostanie jakieś psie smakołyki i zaczyna się wojowanie z właścicielem :D Dlatego teraz dostaje tylko Pedigree denta stick na kamień nazębny, choć od dłuższego czasu zacząłem jej myć zęby i również te smakołyki ograniczam. A co do karm, to dotąd trafiła się jedna, której pies nie tykał nawet przez kilka dni - eukanuba- i nie pomagało absolutnie nic, karma musiała być wyjątkowo niesmaczna, pies nawet przez 3 dni potrafił jej nie jeść :shock: Wracając do Pedigree denta stick...Pedigree to ogólnie kiepska firma, karmy są do kitu, ale co powiecie o tych różnych smakołykach, mogę dawać psu denta stick, czy to też kupa śmieci?
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

28 grudnia 2011, 13:23

tracershy pisze:Wracając do Pedigree denta stick...Pedigree to ogólnie kiepska firma, karmy są do kitu, ale co powiecie o tych różnych smakołykach, mogę dawać psu denta stick, czy to też kupa śmieci?

Jak raz dostałam ten denta stick od weta bo pedigree zrobił akcję darmowego przeglądu zębów i rozdawał przy okazji gratisy to moja sunia miała po tym rozwolnienie.

Zdecydowanie wolę twardą preparowaną skórę wołową do czyszczenia zębów, a i oddech poprawia. Moja sunia potrafi mamlać paski tej skóry i pół dnia (z przerwami). Problemów z kupą nie ma, brzydkiego oddechu też nie, kamienia na zębach też nie, chociaż sunia młoda jeszcze - 2 lata.
Czasami dostaje też gryzaka w kształcie zielonej szczoteczki do zębów, chyba z chlorofilem to jest. Pomaga na brzydki zapach z pyska, niestety u mnie znika w 5 minut.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 grudnia 2011, 20:50

Gość pisze:Panie Robercie chciałabym się poradzić w sprawie karmy Blue Buffalo.Co Pan sądzi o tej karmie ?
Nie karmiłem ta karma,ma dobre opinie w USA.
pawelczajka1
Posty:2
Rejestracja:28 grudnia 2011, 23:14

28 grudnia 2011, 23:27

Mam kilka pytań do Pana Roberta .Już kiedyś byłem ,może Pan pamięta.. Właściciel Łatka i Briana.
1.) Stosuję od pewnego czasu karmę Nutra Gold baranina z ryżem oraz Łosoś z ziemniakami .. Jestem zadowolny z tych karm ,ale mam pytanie chce urozmaicić psu dietę ,chcialbym kupic mu karmę innej firmy o podobnym skladzie i jakosci i zamiennie stosowac Nutrę oraz jakąś inną nie Totw np. Co pan proponuje..
2.) Mój drugi pies je Brit light #senior chcialbym , zeby pan mi powiedział jaką witamine mam dobrac do tej karmy na wypadanie włosów ,co zastosować na tę dolegliwość
3.) Czy kupować co jakiś czas jakieś witaminki dla Briana czy sama karma wystarczy
Pozdrawiam Pana serdecznie i bardzo proszę o odpowiedz..
Gość

29 grudnia 2011, 07:44

Wielkie dzięki Panie Robercie,gdyby nie Pana rady,nie wiem jakby miał się mój pies. Z Pana to taki Anioł forum.Ogromnie dziękuję i pozdrawiam
hanunia
Posty:1
Rejestracja:30 stycznia 2011, 15:40

29 grudnia 2011, 12:19

gosc pisze:czesc jaka jest obecnie najlepsza karma na rynku ? niechodzi mi o cene tylko o jakość.

to jak ze wszystkim co kto lubi ;-))

pzdr
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 grudnia 2011, 17:59

pawelczajka1 pisze:Mam kilka pytań do Pana Roberta .Już kiedyś byłem ,może Pan pamięta.. Właściciel Łatka i Briana.
1.) Stosuję od pewnego czasu karmę Nutra Gold baranina z ryżem oraz Łosoś z ziemniakami .. Jestem zadowolny z tych karm ,ale mam pytanie chce urozmaicić psu dietę ,chcialbym kupic mu karmę innej firmy o podobnym skladzie i jakosci i zamiennie stosowac Nutrę oraz jakąś inną nie Totw np. Co pan proponuje..
2.) Mój drugi pies je Brit light #senior chcialbym , zeby pan mi powiedział jaką witamine mam dobrac do tej karmy na wypadanie włosów ,co zastosować na tę dolegliwość
3.) Czy kupować co jakiś czas jakieś witaminki dla Briana czy sama karma wystarczy
Pozdrawiam Pana serdecznie i bardzo proszę o odpowiedz..
Zamienić NGold mozna np na 1st Choice,jest zblizona jakościowo.
Żywiąc zwykłym Britem psa seniora trzeba koniecznie dodatkowo suplementować.Mozna kupic Top 10 Beaphar duże opakowanie (taniej wychodzi)i podawać można obydwu psom przy czym Ten na Nutrze Gold powinien dostatwać połowe dawki.
Na sierśc mozna kupic algi morskie Algolith,lub inne.
Gość

30 grudnia 2011, 00:15

Najgorsza jakościowo Chappi... potwierdzone badaniami jakie robiłam w labolatorium.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 grudnia 2011, 09:29

Gość pisze:Najgorsza jakościowo Chappi... potwierdzone badaniami jakie robiłam w labolatorium.
Jeśli masz cos ciekawego do przekazania zaloguj się,i napisz ,bo w innym wypadku taka rozmowa nie ma sensu tym bardziej jesli napisałas o badaniach i konkretnej karmie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości