Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

pawelczajka1
Posty:2
Rejestracja:28 grudnia 2011, 23:14

30 grudnia 2011, 12:52

To musi być , karma dostępna w krakvecie , poza tym podobna cenowo do Nutry Gold , może jest inna opcja niż 1 st Choice????
A te algi ma dostawać plus witaminy ???? Czy lepiej same ?????
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 grudnia 2011, 14:13

W takim razie polecam Bento Kronen oczywiście wyższą linię.
Tak algi starszemu psu który jest na Bricie podawać razem z witaminami Beaphar.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 stycznia 2012, 18:01

Mój pies który tak uwielbia podkradać kocie karmy swojej współlokatorce, nagle zaczął uciekać od kota miski, gdy pojawiła się w niej nowa karma - Brit z kurczakiem. Było by pięknie gdyby kot nie robił tego samego, ale niestety nie ruszył nawet jednej granulki. Podobne doświadczenia miałem już kiedyś z psim britem i trudno znależć drugą karmę, której tak bardzo moje zwierzaki nie chcą jeść :shock:
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

03 stycznia 2012, 14:04

No, wreszcie zarejestrowana :D Mam kilka ciekawych informacji na temat "naturalności" kilku karm, a mianowicie zawartości BHA (E320) I BHT (E321). Po przebojach z przejściem po 6-ciu latach z RC na nową karmę mojego wybrednego wątrobowco-trzustkowca :D postanowiłam wypytać bezpośrednio (znaczy mailowo) producentów kilku testowanych na moim niejadku karm, jak to jest z zawartością BHA i BHT. Wyniki? :cry: MERA DOG PURE ZAWIERA JAKO ANTYOKSYDANT BHA (E320) (A NIE JAK PODAJE POLSKI DYSTRYBUTOR- TOKOFEROL); FITMIN MA MIESZANKĘ NATURALNYCH KONSERWANTÓW I ANTYOKSYDANTÓW (TU BODAJŻE OLEJ Z PESTEK WINOGRON) CHEMICZNYCH (BHA I BHT); PROFINE KONSERWUJE TŁUSZCZ TOKOFEROLEM, ALE DO RESZTY SKŁADU KARMY STOSUJE ANTYOKSYDANTY PONIŻEJ DOPUSZCZALNEJ PRZEZ EU ZAWARTOŚCI 9JAKIE KONKRETNIE PRZEDSTAWICIELOWI NIE UDAŁO SIĘ DOWIEDZIEĆ :? ; BRIT CARE TŁUSZCZ TAKŻE KONSERWOWANY TOKOFEROLEM, ALE RESZTA PÓŁPRODUKTÓW DOSTARCZANA DO PRODUKCJI KARMY Z KONSERWANTAMI UŻYTYMI PRZEZ PRODUCENTÓW (SZCZEGÓŁÓW MI NIE PODANO).
Z KOLEI NA OPAKOWANIU NUTRY NUGGETS NAPISANO O BRAKU SZTUCZNYCH ANTYOKSYDANTÓW, BARWNIKÓW I AROMATÓW; BENTO KRONEN MINI& MEDIUM Z JAGNIĘCINĄ I RYŻEM NA OPAKOWANIU MA INFORMACJĘ: 'ANTYOKSYDANTY- TOKOFEROLE".
WYCHODZI NA TO, ŻE JEDYNĄ KARMĄ KTÓRA NIE MA BHA I BHT ORAZ ŻADNYCH INNYCH CHEMICZNYCH DODATKÓW (OCZYWIŚCIE Z TYCH KTÓRE ZAKUPIŁAM DLA PSA) JEST MARKUS MUHLE PRZYNAJMNIEJ TAK DEKLARUJĄ MAILOWO WSZYSCY PRZEDSTAWICIELE Z KILKU PAŃSTW GDZIE KARMĘ SPRZEDAJĄ. Pamiętam też że TOTW na stronie i opakowaniu deklarował brak chemii.
To moje spostrzeżenia ubogie, ale zawsze jakieś, może akurat coś komuś podpowiedzą :D :) :lol: 8)
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

03 stycznia 2012, 14:08

COŚ MI POSTA PODCIĘŁO DZIWNIE W ŚRODKU- 1 ST CHOICE I NUTRA GOLD RÓWNIEŻ INFORMACJE NA STRONACH,ŻE KONSERWANTEM JEST TOKOFEROL. ACZKOLWIEK NIE WIADOMO CZY ZNOWU DO SAMEGO TŁUSZCZU CZY W CAŁOŚCI BRAK BHA I BHT.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 stycznia 2012, 18:12

Ewelina Julia pisze:No, wreszcie zarejestrowana :D Mam kilka ciekawych informacji na temat "naturalności" kilku karm, a mianowicie zawartości BHA (E320) I BHT (E321). Po przebojach z przejściem po 6-ciu latach z RC na nową karmę mojego wybrednego wątrobowco-trzustkowca :D postanowiłam wypytać bezpośrednio (znaczy mailowo) producentów kilku testowanych na moim niejadku karm, jak to jest z zawartością BHA i BHT. Wyniki? :cry: MERA DOG PURE ZAWIERA JAKO ANTYOKSYDANT BHA (E320) (A NIE JAK PODAJE POLSKI DYSTRYBUTOR- TOKOFEROL); FITMIN MA MIESZANKĘ NATURALNYCH KONSERWANTÓW I ANTYOKSYDANTÓW (TU BODAJŻE OLEJ Z PESTEK WINOGRON) CHEMICZNYCH (BHA I BHT); PROFINE KONSERWUJE TŁUSZCZ TOKOFEROLEM, ALE DO RESZTY SKŁADU KARMY STOSUJE ANTYOKSYDANTY PONIŻEJ DOPUSZCZALNEJ PRZEZ EU ZAWARTOŚCI 9JAKIE KONKRETNIE PRZEDSTAWICIELOWI NIE UDAŁO SIĘ DOWIEDZIEĆ :? ; BRIT CARE TŁUSZCZ TAKŻE KONSERWOWANY TOKOFEROLEM, ALE RESZTA PÓŁPRODUKTÓW DOSTARCZANA DO PRODUKCJI KARMY Z KONSERWANTAMI UŻYTYMI PRZEZ PRODUCENTÓW (SZCZEGÓŁÓW MI NIE PODANO).
Z KOLEI NA OPAKOWANIU NUTRY NUGGETS NAPISANO O BRAKU SZTUCZNYCH ANTYOKSYDANTÓW, BARWNIKÓW I AROMATÓW; BENTO KRONEN MINI& MEDIUM Z JAGNIĘCINĄ I RYŻEM NA OPAKOWANIU MA INFORMACJĘ: 'ANTYOKSYDANTY- TOKOFEROLE".
WYCHODZI NA TO, ŻE JEDYNĄ KARMĄ KTÓRA NIE MA BHA I BHT ORAZ ŻADNYCH INNYCH CHEMICZNYCH DODATKÓW (OCZYWIŚCIE Z TYCH KTÓRE ZAKUPIŁAM DLA PSA) JEST MARKUS MUHLE PRZYNAJMNIEJ TAK DEKLARUJĄ MAILOWO WSZYSCY PRZEDSTAWICIELE Z KILKU PAŃSTW GDZIE KARMĘ SPRZEDAJĄ. Pamiętam też że TOTW na stronie i opakowaniu deklarował brak chemii.
To moje spostrzeżenia ubogie, ale zawsze jakieś, może akurat coś komuś podpowiedzą :D :) :lol: 8)
Całkowitą pewność masz dopiero wtedy gdy producent na opakowaniu deklaruje ,że karma nie zawiera konserwantów,ale czasami deklaruję,że nie dodano konserwantów,co oznacza,że nie wiadomo czy konserwant nie był dodany przez producentów poszczególnych składników,i tak w koło kręcą wszystkimi.
Natomiast nie sam konserwant jest problemem,tylko jego ilosc a tu jest duży problem ze zdobyciem prawdziwej informacji.
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

04 stycznia 2012, 13:43

A żeby Pan wiedział Panie Robercie :) I tak w koło Macieju zgodnie z naszym polskim przysłowiem :) w ogóle byłam zaskoczona jak nikłą wiedzę na ten temat mają sami polscy dystrybutorzy i ich przedstawiciele. Już lepiej prezentował się kontakt z zagranicą. Szczerze mówiąc ogólnie byłam zażenowana :? a jak pewna nie byłam tak nadal do końca nie jestem...
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

04 stycznia 2012, 13:49

Powinna być powołana jakaś zwierzęca jednostka Ochrony Praw Konsumenta, może wtedy wszyscy producenci karm byliby bardziej rzetelni w swojej wiedzy, zasady ustalone klarownie a właściciele pupili wiedzieliby jednoznacznie na czym stoją i mogli dokonać pewnego wyboru, a tak...
e-v-a

06 stycznia 2012, 08:59

witam....mam 5miesiecznego westa.....wlasnie konczy opakowanie acana dla malych juniorow......slyszalam bardzo pozytywne opinie dla tej karmy szczegolnie dla westow poniewasz maja one duza sklonnosc do alergi..... u mojej suni nic nie zauwazylam wiec chyba jest zdrowa ;) teraz zastanawiam sie nad karma purina z jagniecina.....to dobry pomysl czy powinnam zostac przy acanie??? no i west jest troche na pograniczu psa malego i sredniego,czy karma przeznaczona dla srednich psow tez bedzie dla niej odpowiednia???
Gość

06 stycznia 2012, 09:29

Jesli wszystko jest dobrze na Acanie,to po co chcesz zmieniać ? Ja bym prowadziła na obecnej
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 stycznia 2012, 09:50

[quote="e-v-a"]witam....mam 5miesiecznego westa.....wlasnie konczy opakowanie acana dla malych juniorow......slyszalam bardzo pozytywne opinie dla tej karmy szczegolnie dla westow poniewasz maja one duza sklonnosc do alergi..... u mojej suni nic nie zauwazylam wiec chyba jest zdrowa ;) teraz zastanawiam sie nad karma purina z jagniecina.....to dobry pomysl czy powinnam zostac przy acanie??? no i west jest troche na pograniczu psa malego i sredniego,czy karma przeznaczona dla srednich psow tez bedzie dla niej odpowiednia???[/quote
Z tych 2 karm wybrałbym Acanę.
Zostań na razie na tej karmie jesli jest ok.
Gdybys kiedykolwiek chciała zmienic na cos innego to dobierzemy odpowiednią karmę.
Osoboście nie jestem zwolennikiem Acany ale to moje prywatne stwierdzenie.Sporo osób jest zadowolonych z tej karmy.
Tak karma dla średnich psów będzie odpowiednia.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

07 stycznia 2012, 16:57

Nie wiem czy dobrze jest karmić cały czas jedną karmą, radzono mi, że jednak powinno się co jakiś czas zmieniać karmę, bo każdy producent bazuje na nieco innych składnikach i potrzebne jest urozmaicenie. Mój pies od ponad 3 miesięcy jest na karmie Fitmin senior, jeszcze z miesiąc i trzeba będzie pomyśleć o kolejnych zakupach. Generalnie jest dobrze, ładna sierść, żadnych sensacji żołądkowych, bąków ani wielkich qup. I teraz pytanie czy po tych 4 miesiącach powinienem zostać na fitminie i kupić kolejny 15 kg worek czy lepiej na jakiś czas wprowadzić inną karmę? Karma jak na 4 czwarty miesiąc jest jedzona całkiem chętnie, choć nie tak jak na początku (pies zaczyna być nią chyba lekko znudzony), ale pod koniec dnia miska jest zawsze pusta co przy innych karmach było niespotykane po takim długim czasie. W kręgu moich zainteresowań są 2 karmy - Markus Muhle i Nutra Gold senior.
e-v-a

07 stycznia 2012, 20:01

hmmm nie poleca Pan acana...... a wiec Pana zdaniem jaka karma jest godna uwagi dla mojego westa
/ jestem raczkujacym wlascicielem psa wiec bede wdzieczna za wszystkie dobre rady /
:)
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

08 stycznia 2012, 16:01

tracershy pisze:Nie wiem czy dobrze jest karmić cały czas jedną karmą, radzono mi, że jednak powinno się co jakiś czas zmieniać karmę, bo każdy producent bazuje na nieco innych składnikach i potrzebne jest urozmaicenie. Mój pies od ponad 3 miesięcy jest na karmie Fitmin senior, jeszcze z miesiąc i trzeba będzie pomyśleć o kolejnych zakupach. Generalnie jest dobrze, ładna sierść, żadnych sensacji żołądkowych, bąków ani wielkich qup. I teraz pytanie czy po tych 4 miesiącach powinienem zostać na fitminie i kupić kolejny 15 kg worek czy lepiej na jakiś czas wprowadzić inną karmę? Karma jak na 4 czwarty miesiąc jest jedzona całkiem chętnie, choć nie tak jak na początku (pies zaczyna być nią chyba lekko znudzony), ale pod koniec dnia miska jest zawsze pusta co przy innych karmach było niespotykane po takim długim czasie. W kręgu moich zainteresowań są 2 karmy - Markus Muhle i Nutra Gold senior.
Markus jest de best :lol:
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

08 stycznia 2012, 16:19

TRACERSHY- mój straszliwy wybrzydzacz (smakowo toleruje tylko Mera Dog i teraz MM spośród 10 różnych testowanych karm) po 2 miesiącach namawiań (ze względu na mój pozytywny odbiór Markusa Muhle) zaczął konsumować MM częściej niż tylko okazjonalnie- od tygodnia jest na nim częściej. Zbyt krótko by wypowiadać się o pełnych obserwacjach ze skarmiania psinki, ALE na pewno nie ma żadnych sensacji ze strony układu pokarmowego, mimo że nie było właściwego przejścia na MM, brak morderczych bączków więc chyba dobrze to świadczy o karmie. Jeszcze postaram się sprawdzić jak będzie z 1st Choice, bo też fajny skład i dobre opinie, choć cenowo już gorzej.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 54 gości