Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

19 lipca 2012, 18:54

Seiti pisze:
Tzn kupiłaś jakąś ilość karmy z otwartego worka? Zamawiam przez neta i nic takiego nie miało miejsca. Swoją drogą u mnie nie ma tej karmy w zoologicznych przynajmniej w tych w których byłam.
Tak. Dlatego zastanawiam się czy to w worku było czy myszy u nich harcują. Natomiast robaczek to taki jakiś niepolski mi się wydał. :twisted: :twisted: :twisted:
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

19 lipca 2012, 19:12

Czy teraz mam wysypać worek karmy i go przeszukać... :x Dobra bez paniki, jakbym coś znalazła to dam znać.
mała megy
Posty:1
Rejestracja:19 lipca 2012, 20:01

19 lipca 2012, 20:58

Witam karmię moja sznaucerkę średnią Acaną Adult Dog ( bardzo ją lubi)i chciałbym jej zmienic na inny rodzaj Acany tak żeby jej trochę urozmaicić .Jaką możecie polecić
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2012, 11:39

Chefrenek pisze:
Seiti pisze:
Tzn kupiłaś jakąś ilość karmy z otwartego worka? Zamawiam przez neta i nic takiego nie miało miejsca. Swoją drogą u mnie nie ma tej karmy w zoologicznych przynajmniej w tych w których byłam.
Tak. Dlatego zastanawiam się czy to w worku było czy myszy u nich harcują. Natomiast robaczek to taki jakiś niepolski mi się wydał. :twisted: :twisted: :twisted:
Karmiłem NGBB 5 Lat 3 psy,z małymi przerwami nigdy nic w workach nie znalazłem,nigdy nie było robaków,ale tez zawsze worki kupowałem całe,a karma nie była ważona.
Zawsze granulki tej samej wielkości.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

20 lipca 2012, 15:02

Chciałabym zasięgnąć opinii o tej karmie
ProPac Small Breed Puppy - dla szczeniaków małych ras

Białko (nie przetworzone), nie mniej niż 31.00%Tłuszcz (nie przetworzony), nie mniej niż 20.00%Błonnik (nie przetworzony), nie więcej niż 4.00%Wilgotność, nie większa niż 10.00%Kwas dokozaheksaenowy (DHA) nie mniej niż 0.03%Kwasy tłuszczowe Omega-6, nie mniej niż 3.30%Kwasy tłuszczowe Omega-3, nie mniej niż 0.55%Witamina E, nie mniej niż 360 IU/kgBeta-karoten, nie mniej niż 5 mg/kg

Suszone mięso z kurczaka (min. 30%), mielona żółta kukurydza, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolem, źródłem naturalnej witaminy E), ryż browarniany, suszona pulpa buraczana, suszone jajka, aromat naturalny, siemię lniane, kultury drożdży, sól, chlorek potasu, chlorek choliny, hydroksymetionia, lizyna, witamina E, aktywny zwierzęcy sterol (źródło witaminy D3), octan witaminy A, niacyna, D-pantotenian wapnia, biotyna, witamina B12, ryboflawina, azotan tiaminy (witamina B1), kwas askorbinowy, metafosforan sodu, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas foliowy, tlenek manganu, siarczan żelaza, siarczan miedzi, tlenek cynku, jodek wapnia, proteinian cynku, proteinian manganu, siarczan żelaza, siarczan miedzi, tlenek cynku, jodek wapnia, proteinian cynku, proteinian manganu, proteinian żelaza, proteinian magnezu, proteinian miedzi, Beta-karoten
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

20 lipca 2012, 17:43

te bobki w karmie to najpewniej nie wina producenta. pracowałam w sklepie zoologicznym i wiem jak to wygląda. po prostu czasem ucieknie z klatki chomik, czy mysz albo ktoś podrzuci gryzonia. za nim się go złapie chodzi sobie takie stworzonko nocą gdzie go nos poniesie :mrgreen: z innej strony to może nawet i dobrze mówi o karmię. gryzonie wybierają ponoć tą która ma najmniej chemii :wink:
Seiti planujesz zakup szczeniaka?
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

20 lipca 2012, 18:19

Seiti pisze:Chciałabym zasięgnąć opinii o tej karmie
ProPac Small Breed Puppy - dla szczeniaków małych ras

Białko (nie przetworzone), nie mniej niż 31.00%Tłuszcz (nie przetworzony), nie mniej niż 20.00%Błonnik (nie przetworzony), nie więcej niż 4.00%Wilgotność, nie większa niż 10.00%Kwas dokozaheksaenowy (DHA) nie mniej niż 0.03%Kwasy tłuszczowe Omega-6, nie mniej niż 3.30%Kwasy tłuszczowe Omega-3, nie mniej niż 0.55%Witamina E, nie mniej niż 360 IU/kgBeta-karoten, nie mniej niż 5 mg/kg

Suszone mięso z kurczaka (min. 30%), mielona żółta kukurydza, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolem, źródłem naturalnej witaminy E), ryż browarniany, suszona pulpa buraczana, suszone jajka, aromat naturalny, siemię lniane, kultury drożdży, sól, chlorek potasu, chlorek choliny, hydroksymetionia, lizyna, witamina E, aktywny zwierzęcy sterol (źródło witaminy D3), octan witaminy A, niacyna, D-pantotenian wapnia, biotyna, witamina B12, ryboflawina, azotan tiaminy (witamina B1), kwas askorbinowy, metafosforan sodu, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas foliowy, tlenek manganu, siarczan żelaza, siarczan miedzi, tlenek cynku, jodek wapnia, proteinian cynku, proteinian manganu, siarczan żelaza, siarczan miedzi, tlenek cynku, jodek wapnia, proteinian cynku, proteinian manganu, proteinian żelaza, proteinian magnezu, proteinian miedzi, Beta-karoten
To jest amerykańska karma , więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że kukurydza jest GMO ( chyba , że jest informacja) Pod względem skladu przypomina takie karmy jak Performance , czy Nutra Nugget . Nie slyszałam złych opinii o Propacu , ale też nigdy nie karmiłam z kukurydzą ze względu na alergię psa . Chociaż wiesz, wiele zależy od żródła z jakiego pochodzi kukurydza, np Koebers z kukurudzą dla alergików jest ok , nie uczula. Suszone mięso jest fajne, o ile jest suszone :wink: , bo jak przeanalizujesz różne wersje tłumaczeniowe w róznych językach to zauważysz dużą dowolność interpretacji , suszone mięso to zawsze wielka niewiadoma .
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

20 lipca 2012, 19:12

Nie, nie planuję. Szwagierka mojej koleżanki sprawiła sobie "cavaliere" za zwrot kosztów :? Żywili go pedigree i za moją namową zmienili karmę na tą o którą pytałam.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2012, 21:55

Pro-Pac swoją Shemę(Tosa Inu) karmiłem jako szczeniaka wtedy byłem zadowolony bo miała małe dawkowanie,gdzies ten wątek jest na forum o Pro-Pacu
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

21 lipca 2012, 21:26

NUTRA NUGGETS Lamb Meal & Rice Dog dużo gorsza od NUTRY GOLD Lamb & Rice Adult Dog lub NUTRA GOLD Salmon & Potato Adult Dog?????

Przez przypadek konkurencyjny sklep sprzedał mi worek Nutry Nuggets Lamb MEAl & RICe zamiast wspomnianej w tytule Nutry GOLD LAMB & Rice. Już po moim buldożku widać różnice:
- częstsze drapanie
- lizanie łapek- już pierwsze miejsce do krwi.
Jeszcze tu w krakwecie Nutra Nuggets jest o 10 zl tańsza. Proszę o opinie żaluje,że mój pies będzie się musiał męczyć z 15 kilowym worem:(. Proszę o odpowiedz Pana Roberta:)...
Ewusek
Posty:9
Rejestracja:05 stycznia 2007, 12:46
Kontakt:

21 lipca 2012, 23:37

odsprzedaj reszte karmy innemu psu, nie mecz swojej bulwy...
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

22 lipca 2012, 00:13

Mieszkam na wsi więc nikt raczej nie kupi ludzie tu karmią psy resztkami z obiadu ewentualnie karmą ze sklepu spożywczego ponadto to rodzice są sponsorami ja jestem studentem..
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lipca 2012, 16:37

Generalnie nie powinno się nic dziać psu po tej karmie NN lamb.
Jagnięcinę obie karmy mają z Nowej Zelandi,NN jest karmą sprawdzoną ,poobserwuj jeszcze psa może coś się nałozyło ze zmianą karmy? NG ma ciekwszy skład od NN nie da się ukryć,ale to drapanie ?
Czasami ludzie piszą ,ze taka czy inna karma doprowadziła psa do rozwolnienia,i po 3 dniach odstawiają,nie dając organizmowi się przestawić i zaakceptować nowe składniki.
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

22 lipca 2012, 18:24

Oczywiście mieszałem karmę w następujący sposób:
I dzień pare granulek NN reszta NG-łosoś
II dzień to samo
III 1/3 NN L&R do 2/3 NG łosoś
IV- to samo jak w 3
V- to samo jak w III i IV
VI - pół na pół
VII- pół na pół
Generalnie uważam, że mam bardzo delikatnego psa musi jeść karmy z najwyższej półki.
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

22 lipca 2012, 18:36

Czytałem na pewnym forum buldoga francuskiego,że niektórzy karmią buldożki karmą Bosch złapałem się za głowę. Ja nawet swojemu kundelkowi daje Brita Premium a moja bulwa ma problemy po NN L&R....!!!!! Widocznie każdy organizm jest inny ale poczekajmy jeszcze parę dni zobaczymy co z tą NN L&R.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości