MOJ SUBIEKTYWNY RANKING KARM WG JAKOSCI

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 12:02

Witam.
Zamieszcze tu moj subiektywny ranking karm pod wzgledem jakosci biorac pod uwage doswiadczenia w stosowaniu tych karm u moich dwoch psiakow u ktorych stosowalem te karmy, zwlaszcza u mojego ONKA ktory jest wybrednym psem, niejadkiem na sucha karme.
Nie jestem zadnym dystrybutorem totez nie mam na celu reklamy ktorejs z karm.
Oczywiscie indywidualnie kazdy pies reaguje na dana karme. Wielu z uzytkowników może sie nie zgodzić z moim rankingiem, maja do tego prawo.
Jednak prosze nie atakować w opiniach drugiej osoby, kazdy ma prawo sie wypowiedziec:)
Pozdrawiam.

1 miejsce- Hills, Royal Canin, Eagle Pack
2. Bento Kronen (nie happy life), Nutram, Nutra Gold, Proformance
3.Purina Pro Plan, Acana, Belcando
4.Nutra Nuggets
5.Bosch
6.Arion
7. Brit
8. Purina Dog Chow
9. Eukanuba (moze jest to karma dobra jakosciowo, lecz moim psom wyraznie nie sluzyla, sesacje zoladkowe itd., juz jej nigdy nie kupie).

Co do innych karm nie stosowałem.
Z tych karm z tego rankingu zdecydowanie nie polecam oprocz Eukanuby, Ariona, Brita, Purina Dog Chow.

Bosch to przecietna karma.

Raczej od Nutry Nuggets w gore, poprzez Purine Pro Plan, Acane Belcando.

Najlepiej Bento Kronen, Nutram, Nutra Gold, Proformance- to juz naprawde bardzo dobre karmy.

Jesli kogos stac polecam Hills, Royal Canin badz Eagle Pack- sa najlepsze
harpia
Posty:219
Rejestracja:28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja:Libiąż

26 stycznia 2007, 12:16

lwasikowski pisze:.
Jesli kogos stac polecam Hills, Royal Canin badz Eagle Pack- sa najlepsze
Najlepsze to pojęcie względne, co mi z tego, że Twój pies je lubi jak moja np. tym wymiotuje?
Dalej mają być najlepsze? :?
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 12:33

Dlatego napisalem ze jest to SUBIEKTYWNY ranking. Mysle jednak ze wiele osob zgodzi sie mniej wiecej z rankingiem tym jesli chodzi o jakosc karm.
A ma on na celu tylko pomoc poczatkujacym wlascicielom psa, ktorzy nie maja rozeznania odnosnie karm na badz co badz bogatym w ilosc rynku karm.

Moj pies rowniez np. wymiotował po Eukanubie, gdzie inni sobie chwala to karme. Sprawa indywidualna.

Jeszcze raz przypominam ranking jest subiektywny.
Pozdrawiam.
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 12:35

harpia- i jeszcze jedno. Jesli Twoj pies wymiotuje po takich karmach jak Hills, Royal Canin czy Eagle Pack to napewno nie jest to wina karmy, lecz cos jest z nim nie tak. Powinnas mu zrobic badana krwi, dokladna analize zlecona przez weterynarza. Spytaj sie Pana Jarka, potwierdzi Ci napewno to o czym pisze teraz.

Pies po tych karmach nie powinien wymiotowac.
Pozdrawiam i powodzenia.
harpia
Posty:219
Rejestracja:28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja:Libiąż

26 stycznia 2007, 12:42

Podejrzewam, że mój pies jest lepiej wybadany niżeli Twój :wink:
A zwraca bo nie lubi, sraczkę też po np. eagle pack miała, teraz jedzie na weterynaryjnej i jest ok, ale dostaje na siłę.
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 12:50

Jesli chodzi o wybadanie psa to polemizowalbym czy Twoj jest lepiej. Moj jest na biezaco pod kontrola najlepszej lecznicy w Krakowie. Jesli nie wiesz jakiej to napisz na priv to Ci powiem, bo tu nie mozna robic reklamy.

To nie jest argument, ze pies wymiotuje poniewaz nie lubi karmy suchej. Moj tez nie jada ze zbytnim apetytem karmy suchej, musze mu cos zawsze dolozyc z miesa, ale to nie znaczy ze ma wymiotowac.

Jesli probowalas karm Hills i Royal i po obu wymiotował to napewno jest coś nie tak z jego zdrowiem. Poczytaj sobie tu na forum o tym lub zapytaj lekarza weterynarii, Pana Jarka lub innego, potwierdzi Ci to.

Pies nie ma prawa wymiotowac po takich karmach jak Hills czy Royal Canin, chyba ze zmienilas drastycznie sposob zywienia, np. z gotowanego odrazu na sama sucha karme.

Pozdrawiam.
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 12:52

Pisze to tylko w trosce o twojego psiaka. Nie ma zbyt duzej roznicy miedzy karma Royal czy Hills normalna a weterynaryjna.

A samo to ze lekarz weterynarii polecil (prawdopodobnie) karme weterynaryjna, swiadczy o tym ze nie wszystko ze zdrowiem Twojego psa jest w porzadku.
harpia
Posty:219
Rejestracja:28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja:Libiąż

26 stycznia 2007, 13:41

Jesli chodzi o wybadanie psa to polemizowalbym czy Twoj jest lepiej. Moj jest na biezaco pod kontrola najlepszej lecznicy w Krakowie. Jesli nie wiesz jakiej to napisz na priv to Ci powiem, bo tu nie mozna robic reklamy.
To zdradź kiedy ostatnio Twój pies miał choćby robione badanie krwi?
:wink:

Ja wiem co z moim psem jest nie tak, ale układ pokarmowy to ona ma zdrowszy od mojego :lol:
Samo zachowanie psa przy misce może określić czemu robi tak a nie inaczej.

Iwasikowski, chyba się zapędzasz w TWOJEJ subiektywnej ocenie, powtarzam, to, że Twemu psowi smakuje, nie znaczy, że reszcie Polskich psów też musi.

Moja lubi eukanube, ale z racji jej diety nie może tego dostawać, lubi purinę co nie znaczy, że to służy.

A Bosch ma całkiem fajne karmy, nie wiem jak z psimi, ale frecie mają doskonały skład i tym się trzeba kierować bo i Whiskasa Ci kot czy pies zje ze smakiem, ale czy to zdrowe? Raczej nie.
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 13:50

harpia, mnie nie chodzilo o to ze to co mojemu psu smakuje to musi innym. Poprostu tez ranking jest zblizony do opinii wielu osob na temat jakosci powyzszych karm.

A co do tego ze Twoj pies wymiotuje to nie jest normalne i nikt mi nie wmowi ze jest to spowodowane tym ze nie lubi suchej karmy.

Sama piszesz ze lubi Eukanube ale "z racji diety nie moze jej jesc".
Wiec dieta jest czyms spowodowana. Tym ze zwraca karme. A zwraca karme poniewaz jest ku temu jakis powod i napewno nie taki ze nie lubi karmy, bo sama piszesz ze lubi Eukanube.

Wiec nie pisz ze jest Twoj pies do konca zdrowy bo cos sie zamotalas:)
Skoro ma diete tzn ze jest cos nie tak.

A moj pies mial robione badania 2 miesiace temu. Ma robione raz na kwartal.
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 13:52

A co do karm Boscha dla psa to nie jest to najgorszej jakosci karma, taka srednia. Ale napewno jest wiele lepszych w podobnej cenie jesli chodzi o zbilansowanie skladnikow.
xand
Posty:2
Rejestracja:17 grudnia 2006, 20:20

26 stycznia 2007, 14:05

"harpia, mnie nie chodzilo o to ze to co mojemu psu smakuje to musi innym. Poprostu tez ranking jest zblizony do opinii wielu osob na temat jakosci powyzszych karm. "
Jakoś tych opinii nie mogę znaleźć. Przedstawiasz tu swoją opinię nie popartą konkretami. Piszesz ta - dobra, tamta - nie za bardzo. Nie podajesz dlaczego? Nazwa Ci się nie podoba? Czy też psy po nich chorują lub im nie smakuje?
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 14:15

poczytaj sobie xand wiele opinii na roznych forach typu dogomania lub dogs.pl to zobaczysz ze wiekszosc ludzi wie ze karma Brit czy Dog Chow to sieczka, natomiast te najlepsze to Royal, Hills, Bento.

Poza tym kazdy weterynarz Ci to potwierdzi wiec nie wiem czemu akurat sie tak dziwisz.

Tak zamiescilem ten ranking w oparciu o to jak moje psy zachowywaly sie po tej karmie tzn czy mialy sensacje zoladkowe, wyglad siersci, skory itd.

Nie mam obowiazku opisywac dokladnie jak działala kazda z karm.
Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

26 stycznia 2007, 14:16

Dla mnie Belcando=Bosch (jakościowo) nie wiem dlaczego tak wysoko w Twoim rankingu??
harpia
Posty:219
Rejestracja:28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja:Libiąż

26 stycznia 2007, 14:25

Sama piszesz ze lubi Eukanube ale "z racji diety nie moze jej jesc".
Wiec dieta jest czyms spowodowana. Tym ze zwraca karme. A zwraca karme poniewaz jest ku temu jakis powod i napewno nie taki ze nie lubi karmy, bo sama piszesz ze lubi Eukanube.

Wiec nie pisz ze jest Twoj pies do konca zdrowy bo cos sie zamotalas:)
Skoro ma diete tzn ze jest cos nie tak.
Chłopie, pies nie musi być chory, żeby mieć dietę, może być np. na diecie odchudzającej (jak jest u nas)
A moj pies mial robione badania 2 miesiace temu. Ma robione raz na kwartal.
No widzisz, moja ma raz w miesiącu, zapobiegawczo bo jest po operacji.


Każda osoba powinna kierować się składem konkretnej karmy a nie "lubością" innych do niej.
lwasikowski
Posty:22
Rejestracja:23 stycznia 2007, 17:18

26 stycznia 2007, 14:29

Badania krwi raz w miesiacu po operacji to co innego. Zdrowemu psu wystarcza badania raz na kwartal.

A to ze jest na diecie odchudzajacej to nie jest przyczyna ze wymiotuje po karmach. Przyczyna jest inna i nie wmowisz mi ze jest zdrowy Twoj pies calkowicie.

Ale nie bede sie z Toba spieral bo i tak zadne argumenty nie dochodza do Ciebie.

Gdybys byla taka odwazna to bys sie spytala tutaj w tym watku Pana Jarka, to Ci odpowie to samo. Ze jesli pies wymiotuje po takich karamach jak Hills czy Royal, to nie jest wina karmy, czy tego ze jej nie lubi, tylko jest z jego zdrowiem cos nie w porzadku. No ale widac ze nie masz wystarczajacyh argumentow aby sie o to zapytac fachowca czyli Pana Jarka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości