Royal Canin uczula !!!!!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gryfon

03 lutego 2013, 22:33

Piszą Państwo o RC, że to zła karma. Proszę napiszcie mi jaką karmę mam kupić żeby nie mieć problemów z psem. Za 2 tygodnie przywożę małego pieska Gryfonika.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

04 lutego 2013, 09:07

z tego co wiem przez pierwsze tygodnie pieska w pani domu należy go karmić tym co jadł u hodowcy aby nie wywołać jakiś sensacji żołądkowych (zmiana domu, rozłąka z rodziną, stres i zmiana diety to kiepski początek. jak psiak się zadomowi (po ok 2tygodniach) baaaaardzo powoli wprowadzasz na zmianę mieszając ze starą, nową karmę.
a jaką wybrać? to zależy na co możesz sobie pozwolić. jest wiele dobrych karm w różnych cenach z różnym składem.
ja polecam brit care (nie ten niebieski), fitmin (ale nie ten w czarnym opakowaniu!), acana, mera dog,
ktoś inny poleci ci co innego-ile psów tyle gustów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 lutego 2013, 11:27

Gryfon pisze:Piszą Państwo o RC, że to zła karma. Proszę napiszcie mi jaką karmę mam kupić żeby nie mieć problemów z psem. Za 2 tygodnie przywożę małego pieska Gryfonika.
Prosze poczytać temat najlepsza karma.
aniusia1208
Posty:12
Rejestracja:30 stycznia 2013, 13:20

05 lutego 2013, 17:08

Royal hypoallergenic

Czy spotkal sie ktos z uczuleniem na ta wlasnie karme??Pies jadl ja 4 tygodnie,wg mnie sie pogorszylo (wypryski zaczely wychodzic tydzien po zaczeciu tej karmy) ,wet uznal,ze ta karma nie uczula i ze to sposniona reakcja alergiczna. Wiec albo jest gorzej ,bo przypaletalo sie cos innego,albo to ta karma, dzisiaj ja odstawilam,podaje tylko kurczaka ,ryz z marchwia...Nie wiem tylko jak dlugo moge podawac psu tylko takie jedzonko,zeby nie odbilo sie to na jego zdrowiu (malo witamin,wapnia....)Nie bardzo wiem co robic.
PeaK
Posty:3
Rejestracja:15 sierpnia 2016, 03:25

15 sierpnia 2016, 03:45

aniusia1208 pisze:Royal hypoallergenic

Czy spotkal sie ktos z uczuleniem na ta wlasnie karme??Pies jadl ja 4 tygodnie,wg mnie sie pogorszylo (wypryski zaczely wychodzic tydzien po zaczeciu tej karmy) ,wet uznal,ze ta karma nie uczula i ze to sposniona reakcja alergiczna. Wiec albo jest gorzej ,bo przypaletalo sie cos innego,albo to ta karma, dzisiaj ja odstawilam,podaje tylko kurczaka ,ryz z marchwia...Nie wiem tylko jak dlugo moge podawac psu tylko takie jedzonko,zeby nie odbilo sie to na jego zdrowiu (malo witamin,wapnia....)Nie bardzo wiem co robic.
Doswiadczylem tego samego u mojego psa.
Ogolnie, problemy z alergia zaczely sie gdy przeszedl na karme RC dla westow.
Pozniej przeszedl na diete eliminacyjna - 2 miesiace podawania RC hypoallergenic.
Problem wrecz sie nasilil, testy wykazaly alergie na wieprzowine, wolowine, jagniecine, lososia. (RC dla westow zawiera wieprzowine, to by tlumaczylo poczatek problemow).
Aktualnie od tygodnia szama Trovet RRD i wydaje mi sie ze jest znacznie lepiej, choc czasami sie jeszce podskubie, ale w porownaniu z tym co bylo wczesniej -- niebo a ziemia.
rokio
Posty:37
Rejestracja:05 maja 2012, 11:50

05 października 2016, 07:24

U nas był na szczęście tylko krótki epizod. Ale zgadzam się i nie polecam. Lepiej wybierać może lekko droższe karmy, ale dobrej jakości!
Hela Bertz
Posty:2
Rejestracja:21 lutego 2017, 10:19

21 lutego 2017, 15:36

Moja sunia ma 2 lata, to kundelek, waży 4,4 kg. Od samego początku chrupie suchą RC (2 rodzaje) i nic jej nie jest, wręcz przeciwnie. Dlatego też bardzo mnie zastanawiają krytyczne opinie nt. tej karmy i to na różnych forach. Tak, znam skład. Fakt, że dostaje dwa razy dziennie specjalnie dla niej gotowany posiłek: mięso+warzywa+kasza/ryż+ przyprawy-zioła, a sucha karma to jedynie uzupełnienie, przekąska, ot - coś do pochrupania, co ciągle jest w misce obok wody. Dodam, że to karma polecona i kupowana u weterynarza - nie jakiegoś konowała, tylko kobietę z powołaniem. Gdy zapytałam o te negatywne opinie, powiedziała, że są 2 rodzaje: zwykła i weterynaryjna, którą ja kupuję. Co ciekawe, kiedy na kilku forach w tematach zniechęcających do RC pisałam komentarze takie jak ten i wręcz pytałam, czy ta karma może zaszkodzić psu - zostawały usuwane albo ich wcale niepublikowane. Zastanawia mnie: dlaczego? Może tu w końcu czegos sie dowiem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 lutego 2017, 09:33

Skład RC oparty jest w większości na zbożach, konserwowana jest syntetycznie i to są główne problemy tej karmy.
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

23 lutego 2017, 20:38

Hela Bertz pisze:Moja sunia ma 2 lata, to kundelek, waży 4,4 kg. Od samego początku chrupie suchą RC (2 rodzaje) i nic jej nie jest, wręcz przeciwnie. Dlatego też bardzo mnie zastanawiają krytyczne opinie nt. tej karmy i to na różnych forach. Tak, znam skład. Fakt, że dostaje dwa razy dziennie specjalnie dla niej gotowany posiłek: mięso+warzywa+kasza/ryż+ przyprawy-zioła, a sucha karma to jedynie uzupełnienie, przekąska, ot - coś do pochrupania, co ciągle jest w misce obok wody. Dodam, że to karma polecona i kupowana u weterynarza - nie jakiegoś konowała, tylko kobietę z powołaniem. Gdy zapytałam o te negatywne opinie, powiedziała, że są 2 rodzaje: zwykła i weterynaryjna, którą ja kupuję. Co ciekawe, kiedy na kilku forach w tematach zniechęcających do RC pisałam komentarze takie jak ten i wręcz pytałam, czy ta karma może zaszkodzić psu - zostawały usuwane albo ich wcale niepublikowane. Zastanawia mnie: dlaczego? Może tu w końcu czegos sie dowiem.

Karma R C spowodowała u mojego psa bardzo mocną alergię . Ma pani kundelka one mają mocniejsze organizmy i dlatego może nic jeszcze się nie dzieje. Proszę poczytać skład tej karmy i zobaczy Pani , że to nic ciekawego. Co ciekawe po zmianie karmy na inną problemy alergiczne zniknęły. Mój pies jada karmy z tej średniej półki często tańsze od RC a mimo to o lepszym składzie.
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

26 lutego 2017, 18:59

pawelczajka144 pisze:
Hela Bertz pisze:Moja sunia ma 2 lata, to kundelek, waży 4,4 kg. Od samego początku chrupie suchą RC (2 rodzaje) i nic jej nie jest, wręcz przeciwnie. Dlatego też bardzo mnie zastanawiają krytyczne opinie nt. tej karmy i to na różnych forach. Tak, znam skład. Fakt, że dostaje dwa razy dziennie specjalnie dla niej gotowany posiłek: mięso+warzywa+kasza/ryż+ przyprawy-zioła, a sucha karma to jedynie uzupełnienie, przekąska, ot - coś do pochrupania, co ciągle jest w misce obok wody. Dodam, że to karma polecona i kupowana u weterynarza - nie jakiegoś konowała, tylko kobietę z powołaniem. Gdy zapytałam o te negatywne opinie, powiedziała, że są 2 rodzaje: zwykła i weterynaryjna, którą ja kupuję. Co ciekawe, kiedy na kilku forach w tematach zniechęcających do RC pisałam komentarze takie jak ten i wręcz pytałam, czy ta karma może zaszkodzić psu - zostawały usuwane albo ich wcale niepublikowane. Zastanawia mnie: dlaczego? Może tu w końcu czegos sie dowiem.

Karma R C spowodowała u mojego psa bardzo mocną alergię . Ma pani kundelka one mają mocniejsze organizmy i dlatego może nic jeszcze się nie dzieje. Proszę poczytać skład tej karmy i zobaczy Pani , że to nic ciekawego. Co ciekawe po zmianie karmy na inną problemy alergiczne zniknęły. Mój pies jada karmy z tej średniej półki często tańsze od RC a mimo to o lepszym składzie.
Royal Canin jest wart najwyżej 50 % swojej ceny
Labradorkowobeaglowa

18 lipca 2017, 00:43

Witam wszystkich. Mam problem i szukam odpowiedzi, jednak chyba u Was znajdę. Mam małego mieszanego beagle, który je RC i nic innego nie chce i nic mu nie jest. Mam też od niedawna uratowaną mieszaną labradorke, którą karmili jedynie Froliciem. Teraz labradorke wysyłał w okolicach pyska- ma strupki, ale nie widzę by jakoś specjalnie je drapała. Teraz pytanie- zmieniać karmę dla obu psiaków czy tylko dla jednego? Z góry dziękuję!
Gimbo
Posty:163
Rejestracja:17 stycznia 2015, 09:47

18 lipca 2017, 09:18

ja proponuję zmienić obu karmę ani Frolic ani nawet RC to nie są dobre karmy - przeczytaj skład i porównaj np. z Britem, Applawsem itp. ... szkoda kasy i zdrowia zwierzaków na podawanie drogich i kiepskich składowo karm.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości