Royal Canin uczula !!!!!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

02 kwietnia 2011, 13:25

cather pisze:To jakieś jaja, zaklinanie rzeczywistości. Mączki to mączki, a mięso to mięso. Co tu można jeszcze wymyśleć? Rekord to jak dla mnie całostronicowe elaboraty reklamowe koszmarnej karmy Profilum w "Moim Psie" - setki dobrze brzmiących argumentów w obronie tezy, że trochę mączki z kości plus kupa wypełniaczy to idealna dieta dla psa.
Chyba spaliło na panewce. Nie ma już tej karmy. :twisted:
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

02 kwietnia 2011, 13:42

"Chyba spaliło na panewce. Nie ma już tej karmy."

No tak, ale proszę zajrzeć do archiwalnych numerów "MP" i poczytać te bzdury o ich niezwykłych osiągnięciach. W tym wątku mamy występ dystrybutora karmy z kukurydzy. Jak na jakiejś Dogomanii.
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

02 kwietnia 2011, 17:21

"Wysoka zawartość świeżego mięsa wołowego (50%)".

Powyższe to cytat ze składu Koebersa dla aktywnych. Po odliczeniu wody ile jest niby tego mięsa? Panie"zdrowakarma" - niech Pan to skomentuje.
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty:485
Rejestracja:18 września 2008, 19:51
Lokalizacja:Białystok

06 kwietnia 2011, 15:29

ale tak na prawdę prawie każda karma może uczulić :(
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

06 kwietnia 2011, 17:50

racja że każda, ... niektóre karmy jednak mają tą cechę że mogą uczulać częściej :roll:
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

12 kwietnia 2011, 00:18

cather pisze:"Wysoka zawartość świeżego mięsa wołowego (50%)".

Powyższe to cytat ze składu Koebersa dla aktywnych. Po odliczeniu wody ile jest niby tego mięsa? Panie"zdrowakarma" - niech Pan to skomentuje.
Witam.
Te 50% to już po odliczeniu wody, Panie "cather". W każdej torbie Koeber's połowa (minimum) wagi to mięso.
Oznacza to, że przy takim liczeniu jakie stosuje wielu naszych konkurentów, powinniśmy podawać, że mięsa jest ponad 80% (bo tyle go jest w surowym, niewysuszonym produkcie).
Pozdrawiam - Leszek
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

12 kwietnia 2011, 00:34

cather pisze: Panie Zbigniewie, pan kupi 3 kg dowolnego Biomilla i wraz z podobną paczką dowolnego Koebersa da do analizy na SGGW. Ja wiem, że trzeba zapłacić, ale złudzenia kosztują.
Nie trzeba płacić i nie trzeba oddawać do badań - takie badania zostały już przeprowadzone na potrzeby jednej z klinik weterynaryjnych działających przy katedrze weterynarii - zostały zlecone przez jednego z naszych klientów - hodowców, który nie chciał ryzykować z karmami koncernowymi. Wyniki badania karm Koebersa wykazały absolutną zgodność z deklaracjami a jakość karmy została uznana za wyjątkowo wysoką.
Oczywiście zapraszamy do badania - jestem przekonany, że dzięki temu zyskamy kolejnych przekonanych klientów.
Pozdrawiam - Leszek
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 kwietnia 2011, 07:06

Trochę to dziwne,że hodowca na własną rękę oddaje do badania(specjalistycznego) taką czy inną karmę,bo nie chciał ryzykować z karmami koncernowymi :roll:,czy to nie jest taka opowieść na potrzeby bardziej dociekliwych klientów :?:
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

12 kwietnia 2011, 13:10

Różne rzeczy dziwią różnych ludzi. Mnie na przykład dziwi to, że z jakiegoś powodu uparłeś się negować to, co napiszę.
Natomiast mniej mnie dziwi to, że właściciel dużej hodowli, prowadzący także szkolenia psów (a więc ktoś, kto żyje między innymi z tego, że prawidłowo karmi psy), po kilkukrotnej zmianie karm ze względu na przeróżne problemy wynikające z ich stosowania w końcu zdecydował się na przeprowadzenie badań tych produktó, które chce używać i polecać innym. Nie tylko Koeber's był przez niego badany ale to właśnie Koeber's uzyskał najlepszą opinię.
Pod uwagę brana była zawartość toksyn, zgodność składu z deklaracją na opakowaniu oraz prawidłowość składu ze względu na kompletność (czy też "pełnoporcjowość"). Dodam tylko, że wszystko działo się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, badania na zlecenie katedry weterynarii wykonane zostały przez laboratorium przy katedrze chemii.
Nie my zlecaliśmy te badania, więc nie mogę ich wyników podawać publicznie, ale jeśli ktoś chce takie badania przeprowadzić, chętnie weźmiemy udział w takim przedsięwzięciu.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 kwietnia 2011, 13:33

Po to jest forum,i nie mam zwyczaju przyjmować wszystkiego co napisze osoba związana z importerem tego czy innego producenta karmy,a jak sam uczciwie napisałeś tak właśnie jest z Twoja osobą.
Karmiłem Kobersem(3 psy) i doskonale wiem jakie ma plusy a jakie minusy i jak wypada na tle innych znanych mi karm.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

12 kwietnia 2011, 14:02

zdrowakarma_pl pisze:Dodam tylko, że wszystko działo się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, badania na zlecenie katedry weterynarii wykonane zostały przez laboratorium przy katedrze chemii.
Nie my zlecaliśmy te badania, więc nie mogę ich wyników podawać publicznie, ale jeśli ktoś chce takie badania przeprowadzić, chętnie weźmiemy udział w takim przedsięwzięciu.
W Poznaniu nie ma wety.
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

12 kwietnia 2011, 15:53

Przepraszam - pisałem z pamięci. Po sprawdzeniu dokumentacji biję się w piersi - zlecenie wyszło z Katedry Żywienia tegoż uniwersytetu. Mea culpa.
Pozdrawiam - Leszek
bbaska
Posty:26
Rejestracja:15 grudnia 2010, 22:38

12 kwietnia 2011, 18:03

Jeżeli można podawać wyników badań- a wyobrażam sobie, że nie można skoro zlecał je kto inny- to nie ma sensu podawać ich jako argument przemawiający za jakością karmy. Z tak ogólnikowego stwierdzenia, że Koeber's wypadł w tych badaniach najlepiej kompletnie nic nie wynika. W porównaniu do czego na przykład wypadł tak dobrze- to jedna z podstawowych informacji jakie powinno się podawać przytaczając wyniki jakichkolwiek doświadczeń.
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

12 kwietnia 2011, 19:51

bbaska pisze:Z tak ogólnikowego stwierdzenia, że Koeber's wypadł w tych badaniach najlepiej kompletnie nic nie wynika.
Pewnie, że nie wynika, bo nie może wynikać. Jeśli zrobimy test porównawczy, to nigdy nie uzyskamy zgody na opublikowanie wyników od firm, których celem nie jest przecież produkcja dobrej karmy, tylko zarabianie pieniędzy.
Jednak w mojej pisaninie nie chodzi o to, by się chwalić wynikami badań - Cather zasugerował, że w porównaniu do karm Biomilla karmy Koeber's wypadną bardzo blado i z tym się zgodzić nie mogę. Stwierdzam więc tylko, że nie obawiam się takich porównań i nie są to żadne złudzenia, które test mógłby rozwiać.
Oczywiście - uznaję wysoką jakość karm Biomill i dla wielu karm i ich producentów jest to poziom nie do osiągnięcia, ale śmiem twierdzić, że Koeber's nie odstaje mocno, a karmy Forza10 z takiego testu mogłyby wyjść nawet z lepszymi notami ze względu na skrajnie rygorystyczne podejście producenta do kwestii pochodzenia produktów.
Ogólnie jednak chciałbym uniknąć jakiejś bezcelowej dyskusji między zwolennikami producentów ideowych - stawiających na pierwszym miejscu zdrowie psa. Jestem przekonany, że więcej dobrego dla naszych podopiecznych zrobimy kiedy będziemy stanowić spójny front w walce z różnymi "produktami karmopodobnymi" niż kiedy będziemy przyłapywać się na różnych lapsusach wypowiedzianych w ferworze zawziętej dyskusji.
Jak zwykle pozdrawiam - Leszek
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

12 kwietnia 2011, 21:57

Z suprmixa Gj jestem bardzo zadowolona , nie mówiąc już o psie , który strasznie, ale to strasznie kocha tę karmę. Ale Koebers dla seniorow już psu tak nie posłużyl, jak bym chciala.
Pozdrawiam wszystkich Dorota i Merlin
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości