Młody owczarek

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kksmikq
Posty:1
Rejestracja:05 czerwca 2010, 15:41

05 czerwca 2010, 16:01

Witam wszystkich mam od 3 dni owczarka niemieckiego długowłosego sukę która ma 7 tygodni i jak się z nią bawię to nie wiem czy szczeniaki tak mają że rozglądają się wszędzie nawet jak się do nich mówi i nie patrzy się na twarz ? Chyba nie jest ślepa ? I czy taki młody piesek jest taki "głupawy" że się upiera itp. Np. dzisiaj dawałem jej jeść zanosiłem w misce i jej pokazałem, miała ogromną ochotę ale nie szła za mną tylko pod drzwi domu chociaż widziała że mam w misce jedzenie i ja ją mam co o tym sądzić?
Ile razy dziennie i po ile dawać jeść mam karmę Purina DOG CHOW PUPPY.
Piesek ma ok 2 kg. :P
Jeżeli ktoś może pomóc to proszę też pisać na GG 9743357.


Sorki jeśli nie ten temat .. :)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

06 czerwca 2010, 21:13

czy to jakis zart?
pies ma 7 tygodni i wazy 2kg i jest owczarkiem niemieckim?
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

07 czerwca 2010, 08:09

Sądząc z wypowiedzi właściciel nabył pieska "okazyjnie" - bo ma zero pojęcia na temat "głupoty" psów i patrzenia prosto w oczy -(
Patrzenie w oczy to w psychice psa bezpośredni atak - i należy tego przestrzegać bawiąc się z psem. W tym wypadku pies reaguje wręcz super wzorcowo !
Druga sprawa - głupotę i mądrość psia zależy tylko od człowieka, więc co pies umie czy nie umie zależy od głupoty lub mądrości właściciela - od tego co i jak psa nauczy. Poza tym to jest dziecko, przypuszczam, że dużo młodsze niż 7 tyg,

2 kg to mają 2 msc rasy miniaturowo - średnie, a więc albo jest to szczeniak około 4 tyg - co by się zgadzało z teorią "okazji", albo to taki sam "owczarek" jak każdy inny bida w schronisku - z tą różnicą tylko że tam pieski sa za darmo.
Awatar użytkownika
CherChate
Posty:140
Rejestracja:30 grudnia 2009, 18:33
Lokalizacja:Konin

14 czerwca 2010, 22:48

zmień psu karmę, jest najniższej jakości
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

15 czerwca 2010, 06:36

Z karmą święta racja :)
Jeżeli ten pis jeest owczarkiem lub psem w typie to jest psem z wysokim stopniem ryzyka dysplazji - jakie badania HD mieli rodzice psa ??? Podaj wyniki z wiarygodnych dokumentów. Brak badań to wysoki stopień ryzyka zachorowania u szczeniaka.
Wiarygodne sa tylko badania robione u specjalisty-ortopedy.
Karma musi być wysokiej jakości dla psów z skłonnością do dysplazji - np. Royal Canin dla owczarków itd.
Jeżeli nie będzie to karma ze specjalnymi dodatkami to zaopatrz się np. w Artorflex - wiesz profilaktyka jest dużo tańsza niż operacja stawów idąca z kilka tys. nie mówiąc o cierpieniu psa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości