Pies słucha tylko jednej osoby

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

WXYZ
Posty:1
Rejestracja:27 maja 2024, 10:32

27 maja 2024, 10:47

Hej,

Mamy szczeniaka mieszańca - cockapoo, ze sprawdzonej hodowli, sprawdzone i potwierdzone certyfikatami.
Pies ładnie rośnie, prócz problemów z uszami, które codziennie smarujemy - zero problemów.
Również bardzo szybko się uczy, rozumie różne postawy, bardzo szybko oduczył się gryzienia rąk i rzeczy temu niewskazanych, ale…
Piesek słucha się tylko mojej narzeczonej - mimo, że spędzam z nim dużo więcej czasu, częściej biorę go na dwór, bieganie, więcej się z nim bawię, więcej go karmię i uczyłem go sztuczek, wszystko oczywiście w pozytywnej relacji bez żadnego karcenia fizycznego, to pies jakby mnie ignoruje, mogłoby mnie dla niego nie być.

Przykład: zabawa na zewnątrz bez smyczy - zmoją narzeczoną reaguje na wszystkie komendy, zabawki przynosi zawsze jej, wskakuje na nią żeby go pochwaliła, nie ucieka

Mnie: nie słucha (chyba, że mam smaczki w ręce), jak się z nim bawię (pies coraz bardziej niechętnie) to nie reaguje na nic, jak go wypuszcze to ucieka sobie gdzieś i patrzy z oddali, muszę go najzwyczajniej gonić.

Pies cieszy się jak przychodzę do domu gdy jest sam (bo na przykład poszedłem do sklepu - praca zdalna), ale jak jest narzeczona to pies kompletnie mnie ignoruje. Jakiekolwiek nasze przytulenie się czy cokolwiek innego traktuje wręcz natarczywym wpychaniem się do nas z zazdrości.
Jak wychodzimy z auta, a jedziemy gdzieś z psem - jak moja wyjdzie, to płacze i skacze na wszystko, jak ja wychodzę - nawet nie zauważa.

Od razu odbijam argumenty ze złym traktowaniem psa, zero jakiejkolwiek agresji czy fizycznego potraktowania go jak się źle zachowuje. Jestem dla niego najmilszy, jak najbardziej wyrozumiały jak potrafię, do rzeczy, których robić nie może nauczyłem go komendy „zostaw”. No i tu może byc clue, różnica jest taka, że w 90% przypadkach to ja mu zabraniam, mojej nie przeszkadzało, że do czegoś się dobiera do czego nie może albo niszczy sobie jakiś dywan.

O ile zrozumiała, że też musi zacząć mu zabraniać, o tyle nie wiem jak dobrze pójdzie odkręcanie takiego zachowania przez psa.

Pies idzie na psie przedszkole, polecane w całym naszym rejonie, ale również nie wiem z jakim skutkiem. Czy ktoś ma jakieś dodatkowe pomysły co wprowadzić, żeby nauczyć psa?
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

28 maja 2024, 09:18

Witam,
Najważniejsza jest stanowczość i konsekwentność. Najlepiej ustalić podstawowe zasady i się ich trzymać, jednak muszą Państwo robić to oboje i ich przestrzegać, to powinno pomóc z wychowaniem psa.
Pozdrawiam serdecznie,
Vet4u
thornidea
Posty:4
Rejestracja:27 marca 2024, 17:10

08 lipca 2024, 05:32

Witam,
Najważniejsza jest stanowczość i konsekwentność. Najlepiej ustalić podstawowe zasady i się ich trzymać, jednak muszą Państwo robić to oboje i ich przestrzegać slice master to powinno pomóc z wychowaniem psa.
Pozdrawiam serdecznie,
Vet4u
Ja też uważam, że to normalne zachowanie. Może dlatego, że są za młodzi, działają instynktownie.
violetbeth
Posty:1
Rejestracja:08 sierpnia 2024, 05:57

08 sierpnia 2024, 06:04

Frustrujące jest poczucie, że jesteś geometry dashpomijany przez swojego pupila. Brzmi to tak, jakbyś stworzył pozytywne i opiekuńcze środowisko dla swojego Cockapoo, i zrozumiałe jest, że jesteś zdziwiony jego preferencją dla twojej narzeczonej.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości