Biegunka po karmie Hepatic ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ewa2024
Posty:1
Rejestracja:15 maja 2024, 09:45

15 maja 2024, 10:06

Dzień dobry , mam pieska z adopcji ,wiek od 9 do 13 lat ,chorego przewlekle na serce ,a teraz jeszcze doszła tarczyca, wątroba i woreczek żółciowy, podaję mu karmę specjalistyczną ROYAL Canin hepatic suchą i mokrą , raz dziennie dostaje po jedzenie proursan , (oczywiście preparat na tarczycę i serce)posiłki trzy, niestety pies ma coraz bardziej wodniste, śluzowate stolce, już sama nie wiem czym goi karmić .Odstawiłam na razie proursan ,żeby zobaczyć czy nie powoduje biegunki.
Polarki
Posty:10
Rejestracja:01 maja 2024, 20:51

23 maja 2024, 11:38

Dzień dobry,

Mam pieska z adopcji, w wieku od 9 do 13 lat, który cierpi na przewlekłe choroby serca. Ostatnio doszły również problemy z tarczycą, wątrobą i woreczkiem żółciowym. Podaję mu specjalistyczną karmę ROYAL Canin hepatic suchą i mokrą. Raz dziennie po jedzeniu dostaje Proursan, a także leki na tarczycę i serce. Posiłki ma trzy razy dziennie. Niestety, pies ma coraz bardziej wodniste, śluzowate stolce. Już sama nie wiem, czym go karmić. Na razie odstawiłam Proursan, żeby zobaczyć, czy nie powoduje biegunki.
Kilka wskazówek, które mogą pomóc w tej sytuacji:
  • Konsultacja z weterynarzem: Najlepiej skonsultować się z weterynarzem, który dobrze zna historię choroby Twojego psa. Może on zalecić zmiany w diecie lub inne suplementy, które mogą pomóc.
    Zmienna karma: Jeśli karma specjalistyczna, którą podajesz, powoduje problemy z trawieniem, weterynarz może zasugerować inną markę lub formułę. Są dostępne inne diety lecznicze, które mogą być bardziej odpowiednie dla psa z wieloma schorzeniami.
    Probiotyki: Czasami problemy trawienne mogą być związane z brakiem równowagi bakterii w jelitach. Probiotyki mogą pomóc w przywróceniu zdrowej flory jelitowej.
    Stopniowe wprowadzanie zmian: Jeśli decydujesz się na zmianę karmy, wprowadzaj ją stopniowo, mieszając coraz większe ilości nowej karmy z obecną. Nagłe zmiany mogą prowadzić do problemów trawiennych.
    Śledzenie diety: Prowadź dziennik żywienia i stolca, aby śledzić, jak różne pokarmy i leki wpływają na Twojego psa. To może pomóc weterynarzowi w diagnozie i leczeniu.
    Hydratacja: Upewnij się, że Twój pies pije wystarczająco dużo wody, szczególnie jeśli ma biegunki. Odwodnienie może być niebezpieczne, szczególnie dla starszych psów.
Odstawienie Proursanu i obserwacja, czy biegunka ustąpi, jest dobrym krokiem. Jeśli jednak biegunka utrzymuje się, natychmiast skonsultuj się z weterynarzem.

Mam nadzieję, że te sugestie będą pomocne. Życzę zdrowia Twojemu pieskowi!
Pozdrawiam serdecznie,

Kod: Zaznacz cały

https://polarkijakzbajki.pl/
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości