Doktor Dog - nowa karma

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

09 czerwca 2012, 15:57

bardzo jestem ciekawa dlaczego producent nie podał nazwy tego NATURALNEGO przewiutleniacza. W ogóle tak można, napisać w składzie naturalny przeciutleniacz bez podania nazwy?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

10 czerwca 2012, 16:23

Fakt nazwy nie ma ale jest "bogate w tokoferol ekstrakty pochodzenia naturalnego"- to chyba ten przeciwutleniacz.(?)
Szkoda, że jeszcze koniny nie dodali to tych wszystkich mięs :P
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 czerwca 2012, 16:43

A mnie zastanawia co to znaczy że nie pęcznieje pod wpływem wody...Ma wszystko wysuszone - mięso, warzywa. One siłą rzeczy pęcznieją pod wpływem wody. A granulki karmy nie pęcznieją...No to co? Cuda i dziwy i czary mary???
jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

10 czerwca 2012, 17:32

isabelle30 pisze:A mnie zastanawia co to znaczy że nie pęcznieje pod wpływem wody...Ma wszystko wysuszone - mięso, warzywa. One siłą rzeczy pęcznieją pod wpływem wody. A granulki karmy nie pęcznieją...No to co? Cuda i dziwy i czary mary???

Ja wczoraj namoczyłam w wodzie TOTW i prawie wcale nie napęczniał...
Apocatequil

10 czerwca 2012, 20:53

TOTW pęcznieje elegancko.
jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

10 czerwca 2012, 21:24

Apocatequil pisze:TOTW pęcznieje elegancko.
Serio? To może ja za mało wody dodałam?
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

10 czerwca 2012, 21:42

Seiti pisze:Fakt nazwy nie ma ale jest "bogate w tokoferol ekstrakty pochodzenia naturalnego"- to chyba ten przeciwutleniacz.(?)
Szkoda, że jeszcze koniny nie dodali to tych wszystkich mięs :P
Podobny skład ma bardzo dobra szwedzka karma carrier. Tam też koniny brakuje...Ale to szwedzka karma.
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

10 czerwca 2012, 23:52

isabelle30 pisze:A mnie zastanawia co to znaczy że nie pęcznieje pod wpływem wody...Ma wszystko wysuszone - mięso, warzywa. One siłą rzeczy pęcznieją pod wpływem wody. A granulki karmy nie pęcznieją...No to co? Cuda i dziwy i czary mary???
Po prostu nie jest dodany sztuczny spulchniacz... Ci co karmią MM wiedzą o co chodzi.

TOTW- miałem tylko kocią i strasznie pęcznieje, co nie zmienia faktu że kot by zabił za tą karmę :wink:
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

11 czerwca 2012, 09:50

Martines999 pisze:
Seiti pisze:Fakt nazwy nie ma ale jest "bogate w tokoferol ekstrakty pochodzenia naturalnego"- to chyba ten przeciwutleniacz.(?)
Szkoda, że jeszcze koniny nie dodali to tych wszystkich mięs :P
Podobny skład ma bardzo dobra szwedzka karma carrier. Tam też koniny brakuje...Ale to szwedzka karma.

Ale czy ona (carrier) nie ma rozmarynu w składzie? I kukurydzy?
Ktoś się skusi na Doktora Dog?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 czerwca 2012, 10:00

Przeraża mnie nazwa tej karmy bardzo marketingowy chwyt,co do jakości nie mam zdania,nie znam tej karmy.
Natomiast czy warto ryzykować mając na rynku spory wybór karm juz sprawdzonych ?
miszunia

17 października 2012, 23:58

Ja od półtora miesiąca karmię swojego psa tą karmą(owczarek niemiecki). Wcześniej podawałam Acanę, 1st choice, orijen. Bardzo mi zależy aby mój pies dostawał zdrową, dobrze zbilansowaną karmę. Do tej pory najbardziej lubił Acanę, ale od kiedy kupiłam DD Misza ją po prostu pochłania :D . Sierść ma po niej lśniącą. Jedyny mankament tej karmy to mała ilość glukozaminy i chondroidyny, mniejsza niż np. w orijen, ale preparat z tymi składnikami podaję osobno. Polecam~!
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

19 października 2012, 12:06

Robert A. pisze:Przeraża mnie nazwa tej karmy bardzo marketingowy chwyt,co do jakości nie mam zdania,nie znam tej karmy.
Natomiast czy warto ryzykować mając na rynku spory wybór karm juz sprawdzonych ?
dobrze powiedziane , marketingowy chwyt ! Zwlaszcza, że firma będąca właścicielem marki jest agencją reklamową . Nie wiemy więc kto produkuje i gdzie produkuje .
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

19 października 2012, 13:17

Ci od tej karmy reklamowali swój produkt na forum goldenowym - zadałam jedno proste pytanie - czy macie certyfikaty ISO? Mataczyli, kombinowali w końcu okazało się że dopiero się starają. Firma produkująca żywność bez certyfikatów ISO....nie dałabym psu ani jednej granulki
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

21 października 2012, 16:16

Gayka pisze:
Robert A. pisze:Przeraża mnie nazwa tej karmy bardzo marketingowy chwyt,co do jakości nie mam zdania,nie znam tej karmy.
Natomiast czy warto ryzykować mając na rynku spory wybór karm juz sprawdzonych ?
dobrze powiedziane , marketingowy chwyt ! Zwlaszcza, że firma będąca właścicielem marki jest agencją reklamową . Nie wiemy więc kto produkuje i gdzie produkuje .
A co złego jest w tej nazwie i tej karmie. Nikt nie stosował ale odrazu jest beee czyba tylko dlatego, że to produkt polski. No bo przecież jakby produkował to Diamond (Diament) to nie byoby już problemu (nawet jak dystrybułuje przy okazji salmonellę) albo chociażby koncern chemiczny Colgate Palmolive także producent karm dla psów i kotów :shock: . To normalne, że każdy chce tak nazwać swój produkt aby wyróżniał się na rynku. Jakoś nie widzę nic przerażającego w tej nazwie. Tak samo jak nie widzę nic złego, czasem raczej komicznego, w takich nazwach karm jak np. Happy Dog (szczęśliwy pies), Taset of the wild (smak dzikiego, dziczyzny), Blue Buffalo (niebieski, błękitny bawół :P ). Podobnych śmiesznych nazw można tu przytaczać na pęczki i jakoś nikogo to nie przeraża...Dajmy im szanse i za jakiś czas można będzie coś konkretniejszego powiedzieć na temat tej karmy. Osobiście życzę im jak najlepiej, niech produkują sobie karmę a czas i rynek zweryfikuje ten produkt.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 października 2012, 09:31

A ja jestem odmiennego zdania co do nazwy,ale ile osób tyle zdań :)
Natomiast z jednym się całkowicie zgadzam ,że czas zweryfikuje jakość karmy .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości