jaka karma

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

25 listopada 2005, 16:04

mam pół rocznego owczarka niemieckiego, który jest ogromnym niejadkiem. sucha karma mogłaby dla niego wrecz nie istnieć a przerobiliśmy już ich dość wiele (choć wiem że to nie za dobre podejscie tak zmieniać za często). Zaczynaliśmy od royala maxi babydog, była eukanuba, purina, acana i przeważnie efekt jest ten sam po kilku dniach przestaje jeść no chyba że jest juz bardzo głodny, ale nie chce zmuszać sie do tak drastycznych kroków. Zaznaczam przy tym ze rozwija sie prawidłowo, jest bardzo radosnym i skorym do zabaw psiaczkiem. Czasami pomaga mieszanie karmy z mieskiem lub twarożkiem. tu pojawia sie pytanie czy istnieje taka karma która zadowoliłaby podniebienie mojego onka? Jezeli tak to jaka? Myslałm o royalu dla owczarków ale juz sama nie wiem. Co mógłby nam pan polecić tak żeby była to karma dobra i chętnie zjadana przez psa ( ew. czy podawać do niej cos jeszcze?), choć wiem że nie ma takiej uniwersalnej i czasami ciężko jest dogodzić. A może są jakieś inne sposoby by zachęcić psa do jedzenia, bo czasami nawet nie daje rezultatu karmienie z reki. serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 listopada 2005, 23:31

niestety nie można z marszu powiedzieć że będzie jadł tą czy inną karme . Trzeba ją znaleźć na zasadzie prób i błędów , ale bedziesz miała z tym problemy chyba, że zastosujesz zasade nie jesteś głodny to nie jedz lub zasada dodatków. Ale nie ma możliwości jasnej i prostej odpowiedzi która to karma.
Gość

29 listopada 2005, 10:53

niestety nie pozostaje nam nic innego tylko szukać i próbować dalej. mam nadzieję że w końcu trafimy na ta właściwa. na dzień dzisiejszy spróbujemy royala dla owczarków, bo nie mam sumienia go "głodzić". a tak w razie czego jakie inne dobre jakościowo karmy mógłby nam pan polecic? słyszałam dość dobre opinie o bento czy bewi dog, czy ewentualnie podawać do nich dodatkowo preparaty witaminowo-mineralne?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 grudnia 2005, 00:04

proszę spróbować inne jeszcze karmy może być bento, bewidog, nutro, nutra. Ogólnie karmy które sprzedajemy u nas w sklepie na należa do złych jakosciowo. Oczywiście różnią się w swojej klasie ale każdą z nich karmiłbym swojego psa bez żadnych wyrzutów sumienia oczywiscie do niektórych stosując dodatki. Do bewi i belcanda można dodać 1/2 zalecanej dawki preparatu witaminowego.
kasiula
Posty:6
Rejestracja:30 listopada 2005, 10:32

01 grudnia 2005, 10:28

dziękuję za odpowiedż
obecnie próbujemy royala dla owczarków, do tego dostaje Caniviton Forte 30. Czy podawać mu coś jeszcze? A jeszcze mam pytanie co do ewentualnej "głodówki" jak długo można go przetrzymać żeby mu nie zaszkodzić?
Sklep super i obsługa również (zakupy robimy osobiście bo mamy niedaleko).
serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 grudnia 2005, 23:33

przy royalu nie podawałbym nawet canvitonu bo zawiera on już w składzie chondroityne. Pies może nie jeść do 5 dni ale musi!!!!! pić wode. Oczywiście wytrzyma dłużej ale już bedą uboczne objawy głodówki.
kasiula
Posty:6
Rejestracja:30 listopada 2005, 10:32

02 grudnia 2005, 11:11

5 dni to troszkę dużo, przynajmniej jak dla mnie i może to nie bedzie konieczne(taką mam nadzieję). A obecnie walczymy z royalem i choć jest to dawka mała ok 150-300 gram dziennie chyba wystarcza na "przeżycie". Zastanawiam sie też nad wprowadzeniem dodatkowego posiłku gotowanego ale obawiam sie że wtedy mógłby juz całkiem zrezygnować z suchej karmy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości