karma dla amstaffa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

02 grudnia 2010, 20:26

Witam serdecznie , mam do was prośbę. Doradźcie mi jakąś karmę dla mojej 13 miesięcznej suki amstaffa . Problem jest taki że ona jest typem alergika no i niejadkiem. Waży 21 kg ,a ja chciałbym żeby przytyła parę kg. Co prawda jest typem sportowca i ma same mięśnie ale parę kg by się przydało. Zastanawiałem się nad ACANA Grasslands Dog , ze względu na brak zbóż. Obecnie suka jedzie na Dog Chow , dlatego muszę jej sprawić coś lepszego. Czekam na rady. Cena nie gra roli byle by to była dobra karma po której nie dostanie jakiegoś uczulenia i będzie ładnie rosła. Pozdrawiam
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

02 grudnia 2010, 21:23

Acana Grassland jest bardzo dobra , czasami jednak nie zawsze sprawdza się wśród alergików, mój alergik bardzo się po niej drapal. Karmy po których się nie drapie i jest wszystko super, to z tańszych Brit Care , a z drogich Nutram Allergy Care ( o dużej smakowitości no i jakość na medal) Ja przy wyborze zwracam uwagę na to by nie było kurczaka w składzie , kukurydzy , pszenicy,pomidorów . Oczywiście jest też wiele innych karm klasycznych i holistycznych, ale to już trzeba indywidualnie wypróbować . Wymieniłam subiektywnie tylko te , które najlepiej służą mojemu alergikowi :)
Poazdrawiam :D
Mari
Posty:54
Rejestracja:19 października 2007, 11:04
Lokalizacja:Warszawa

03 grudnia 2010, 13:52

ja karmię Orijen ale moje małe nie jest alergikiem, choć słyszałam że wiele "drapaczy" dobrze ją toleruje i alergie ustają.
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

03 grudnia 2010, 18:27

Kurcze u mnie w mieście nie ma żadnego sklepu z dobrymi karmami. Jedyna znana to Purina Pro Plan , ale jej absolutnie nie kupię. A kupować w ciemno duży worek za 200 zł chyba się nie opłaca
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

03 grudnia 2010, 19:37

no znalazłem parę karm i przydało by się coś wybrać , czekam na wasze sugestie.

Acana Grasslands
Acana Pacific
Biomill Adult Sensible
NUTRAM Dog Allergy
NUTRO CHOICE Adult Performance


Proszę Pamiętać że chcę sukę podtuczyć parę kg i ona jest niejadkiem troszkę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 grudnia 2010, 21:33

Proponuję Premium Edge Skin&Coat -poczytaj opinie osób karmiących tą karmą.Jest opis na stronie importera.
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

10 grudnia 2010, 10:51

ja polecę Pronature Holistic, mamy ja juz jakiś czas i polecam w 100%
van
Posty:31
Rejestracja:12 grudnia 2010, 00:23

12 grudnia 2010, 00:40

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, to serdecznie witam wszystkich :)
Pozwolę się podpiąć pod temat, gdyż jego tytuł pasuje jak ulał.

Tak się stało, że trafił mi się "w spadku" 14-stomiesięczny amstaff, 30 kg wagi, jeśli to istotne. Nic mi nie wiadomo u niego o jakiś alergiach i tego typu problemach. Po krótkiej lekturze niniejszego forum, jako osoba zielona w temacie, wyczytałem stereotyp mówiący, że najlepsze karmy to Royal Canin, Eukanuba i Hill's. No i zakupiłem niedawno tego ostatniego w wersji Adult Large Breed. Następnie czytając dłużej forum, uświadomiłem sobie, że te 3 karmy "nie są za specjalne". No, ale myślę, że mimo wszystko taki Hill's to jakiś krok do przodu w stosunku do karm marketowych na których pies był wcześniej - zanim się mnie trafił.

Do rzeczy. Zastanawiam się jaką mu kupić karmę, kiedy ów Hill's będzie się kończył. Czytając forum, wziąłem pod uwagę:
- Acanę Grasslands bądź Wild Prairie
- Taste of the Wild High Praire
- Nutra Gold Breeders Bag [stosunkowo tania a chwalona na forum]

Ogólnie jestem w stanie wydać około 200zł [+/-] za duży worek karmy [min. 12kg]. Zdaję sobie sprawę, że każdy pies reaguje inaczej, ale może ktoś będzie w stanie udzielić mi jakiejś rady. Jeśliby była potrzeba dopisania dodatkowych informacji na temat psa, to postaram się w miarę posiadanej wiedzy.

Aaa.. i jeszcze jedna kwestia. Czy do karm wymienionych powyżej powinienem dodawać jako bonus, jakiś kompleks witaminowy? A może któryś z preparatów na ochronę stawów?

Chciałbym się nim dobrze zająć a nie mam za bardzo doświadczenia ani stosownej wiedzy, także za każdą radę - z góry dziękuję :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

12 grudnia 2010, 08:31

Każda z karm którą wybrałeś jest na prawdę w porządku, więc wybierz po prostu taką która do Ciebie bardziej "przemawia". Ja osobiście póki zima to bym mu jako następną kupiła Breeders Baga, to jest też 20 kg więc starczy ci pewnie na prawie 2 miesiące, a od wiosny na którąś z bezzbożówek, i tu masz właśnie wybór z Acany z serii provincial to mogą być te dwie: Grasslands, Wild Praire, ale też Pacifica. Z TOTW też możesz którąś z 3 wybrać, mozesz też Orijena... ale oprócz tych z Acany możesz również wziąć po prostu Adulta 18 kg, albo Sport i Agility jak będziecie uprawiać jakieś sporty czy trenować sobie coś... zresztą sam zobaczysz jak bedzie np na tym Breeders Bagu, bo serio, ale wiele psów na tej karmie wygląda zarąbiście, czuje się świetnie i nie ma sensu zmieniać, to na prawdę dobra karma za cenę na którą nie ma co liczyć u innych producentów... ja ponownie do niej wróciłam i na pewno zostane na jakiś czas.
Co do suplementów, to ograniczyłabym się do czegoś na stawy, i jakiegoś oleju na skórę - tu pełna dowolność - można nawet kujawski, albo bardziej ambitnie jakieś wiesiołki, lniany itd
van
Posty:31
Rejestracja:12 grudnia 2010, 00:23

16 grudnia 2010, 19:11

Czytałem, że zimą pies ma większe zapotrzebowanie energetyczne niż przez resztę roku. Podaję amstaffowi maksymalną zalecaną przez producenta ilość karmy a mimo to pies trochę schudł, waga to potwierdza. Może powinienem podawać mu więcej karmy? A jeśli tak to o ile? Bądź zamiast zwiększać ilość karmy, dodać do niej czegoś kalorycznego?

Co do stosowania oleju lnianego.. Jak często można go podawać i w jakich ilościach?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

17 grudnia 2010, 07:02

van pisze: Może powinienem podawać mu więcej karmy? A jeśli tak to o ile? Bądź zamiast zwiększać ilość karmy, dodać do niej czegoś kalorycznego?

Co do stosowania oleju lnianego.. Jak często można go podawać i w jakich ilościach?
Jeśli zależy ci, żeby psa podtuczyć, ale żeby mu doszło trochę tłuszczyku, to daj mu jeden posiłek np makaron, trochę mięsa, i podlej oliwą, albo nawet słoniną - ale nie wędzoną, czy jakimś łojem.
Natomiast jeżeli pies nie jest chudy, ale szczupły i mieszka w mieszkaniu to ja bym zostawiła tak jak jest. Nie ma sensu tuczyć mocno psa domowego nawet jeśli jest zima, jak marznie, to kupić mu jakiś kubrak czy założyć stary dziecięcy sweterek.
Olej lniany ja dawałam do jednego posiłku dziennie taką łyżkę stolową nie-czubatą.
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

18 grudnia 2010, 16:54

Witam zamówiłem Acane grasslands. ale tylko 7 kg żeby sprawdzić jak suka będzie reagować. Co do Breeders Bag chętnie by mją zamówił ale występuje tam kurczak a moja suka po drobiu ma straszne gazy i się drapie. Acha mam jeszcze jedno pytanie. W związku że moja suka jest strasznym niejadkiem to do jej karmy dodaję troszkę smalcu i mieszam z grudkami , wtedy wcina ze smakiem. Czy nie zaszkodzi jej to? Pozdrawiam
anka123
Posty:10
Rejestracja:09 stycznia 2011, 21:25

10 stycznia 2011, 19:27

Witam raz jeszcze tym razem w dziale zywienie.Moja amstafka nie toleruje glutenu.Dlugo byla na wloskiej karmie Exclusion.Jest to dietetyczna karma bezglutenowa nie do kupienia w Polsce.Kupowalam ja w Zooplus.Kapitalny sklepik internetowy.Placi sie w zlotowkach a karma idzie z Niemiec.Maja duzo rzeczy ktorych nie ma w Polsce.Teraz jest juz jakies poltora roku na Hillsie ryz z jagniecina.Do tego troche miesa z puszki firmy Animonda.Wcina az milo i nie chudnie.Olej nie lniany tylko firmy Salmopet tez kupowany w zooplusie.To olej dla zwierzat z lososia.Po Hillsie jest piekna blyszczaca siersc.Mam jeszcze kundelka i yorka.Wszystkie na hillsie i wszystkie futra lsnia ze az milo.Ludzie pytaja czym karmie tak blyszcza.I zelazna zasada-zadnego podkarmiania ludzkim jedzeniem.Czasem bialy ser i zoltko do hillsa zamiast konserwy i czasem surowa wolowina.Polecam hills z zooplusa bo rozni sie od tego w Polsce kolorem i pewnie skladem tez.Jak kupilam raz w Polsce to na torbie byly napisy w jezyku rosyjskm.Jak kupuje w zooplus nie ma napisow w tym jezyku.Znajomi tez przeszli na hillsa i wszyscy sa zadowoleni tak ze polecam w 100% ta karme.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 stycznia 2011, 22:52

Polecałem Hilsa jak był z USA :) .
Jeśli dodajesz olej z łosoisa,animondę itd to skąd możesz wiedzieć,że sierść jest taka piękna akurat po Hilsie?
Zooplusa polecaliśmy 3 lata temu,ale dzięki za info.
anka123
Posty:10
Rejestracja:09 stycznia 2011, 21:25

10 stycznia 2011, 23:31

Wiem bo na salmopet wpadlamduzo pozniej niz hills i podaje tylko zima i to nie codziennie zeby nie przedawkowac witaminy D poniewaz zjadaja mi pelne porcje hillsa a czasem nawet wiecej.Animonda jest tylko do smaku bo amstafka nie ruszy samego suchego ale wystarczy lyzka animondy do 150 g hillsa i juz wcina.Zjada 150 g rano i 150 g wieczorem.Wiec daie lyzki animondy dziennie.Kundelek czasem lubi sbie podjesc wiecej wiec jak dosypuje jej jeszcze trzecia porcje czasem to juz bez animondy a nieraz nim zdaze otworzyc puszke to ona juz chrupie such wiec je bez animondy.Kundelka zjada po 50 g rano i wieczorem tez 50.Tak ze podstawa jest hills.york od roku tezna hillsie i animondy odpowiedni mniej.Jestem bardzo rygorystyczna jesli chodzi o karmienie poniewaz amstafka miala non stop biegunki i w koncu straszne uczulenie i okazalo sie ze nie toleruje glutenu,wiec nie pozwalam nic dawac ze stolu.i teraz jstko w porzadku.Znajoma ma sznaucera z lupiezem i odkad karmi tez tylko hillsem problem zniknal.Ale naprawde tylko to zadnego podjadania chlebusia,kotlecika ,szyneczek itp.Tak jak napisalam wczesniej czasem zamiast animondy bialy ser i zoltko ale tez nieregularnie no i surowe mieso tez naprawde od czasu do czasu.Podstawa hills wiec to musi byc po hillsie.jeszcze kilka yorkow od znajomych jest karmione hillsem i ten sam efekt.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości