Polecam bo warto, naturalne wspomaganie stawów-Inflamex

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2011, 16:56

To zmień natychmiast dawkowanie :!:
Podczas podawania siemienia lnianego mielonego(suchego)w określonych warunkach w jelitach uwalnia się cyjanowodór.
Przy zbyt dużych dawkach,i przy dłuższym spozywaniu może doprowadzić do zatrucia,a nawet zgonu,zarówno u ludzi i zwierząt!!!!!!!!!!
Bezpieczna dawka dla zwierząt to 1 łyżeczka (od herbaty)2 razy dziennie i taka dawkę możesz podawać przez całe życie,bez obaw.
Powiedz wetowi,żeby nie brał się za leczenia czymś o czym nie ma zielonego pojęcia(Ja np nie zajmuje się operacjami bo się na tym nie znam :) )
Mam certyfikat z ziołolecznictwa z uwzględnieneim terapii ludzi i zwierząt,dodatkowo kończę w tym kierunku szkołę więc naprawdę wiem co piszę :) bez obaw.
Awatar użytkownika
Staszko i Sara
Posty:47
Rejestracja:08 lutego 2010, 02:55
Lokalizacja:TARNOBRZEG

28 stycznia 2011, 18:04

No to mnie nieźle przestraszyłeś tym cyjanowodorem! Nawet nie chcę myśleć, że przez taką głupotę mógłbym zabić psa i to przez niedouczenie lekarzy! Wielkie dzięki za ostrzeżenie! Od tej pory będzie dostawała tylko po łyżeczce do posiłku. Cóż człowiek całe życie się uczy, a tym bardziej powinno to dotyczyć każdego lekarza! W końcu mamy prawo nie wiedzieć, bo oni od tego są, by nas uczyć, a nie odwrotnie.
Dziękuję!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 stycznia 2011, 08:21

Tak jak napisałem wcześniej,nie mozna zajmować się wszystkim tak jak to chcą robić weterynarze.Jeśli jest dobrym chirurgiem to chwała mu za to i niech tego tematu pilnuje i go rozwija itd.Jest spora liczba weterynarzy pasjonatów i mam do nich szacunek,ale duża liczba osób to amatorzy którzy odwalaja godziny i patrzą tylko na kasę-przykre .

Myślą przewodnią ziołolecznictwa jest "najważniejsze aby nie szkodzic",natomiast w weterynarii raczej nie zauważam takiego podejścia.
Awatar użytkownika
Staszko i Sara
Posty:47
Rejestracja:08 lutego 2010, 02:55
Lokalizacja:TARNOBRZEG

29 stycznia 2011, 16:11

Robercie, tak z ciekawości zapytam: a jak Ty podajesz/podawałeś siemie swoim psiakom?
Ja pierwszy raz po prostu zmieliłem w młynku i posypałem suchą karmę, ale moja cwaniara tak wybrała karmę, że proszek z siemienia został na dnie nie ruszony. Więc - tak jak pisałem gdzie indziej - zacząłem go mieszać z odrobiną hill'sa j/d z puszki, dodaję do tego arthroflex i formuję z tego niewielką kuleczkę i wrzucam do karmy. W ten sposób swój posiłek rozpoczyna od zjadania tej apetycznej kuleczki i potem resztę karmy :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 stycznia 2011, 17:01

Bardzo dobry sposób,kazdy sposób jest dobry jak jest skuteczny.
Moje maja niepisaną rywalizację,tworzą stado (3sztuki a było 4)i w głowach zawsze we wszystkim maja rywalizację,tak,że zjadaja wszystko.
she1
Posty:94
Rejestracja:01 stycznia 2011, 13:09

17 marca 2011, 15:52

odkopię troszkę stary temat aby nie zakładac nowego :)
chciałam zapytac czy można łączyć inflamex z Caniviton forte plus? ma ktoś może doświadczenia z takim łączeniem?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 marca 2011, 16:02

Nie ma potrzeby łączyć inflamexu z Canivitonem Forte plus (w obydwu preparatach powtarza się Diabelski szpon )juz lepiej połączyć jest z Dolfosem Arthro Ha lub zwykłym arthrofosem.
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty:485
Rejestracja:18 września 2008, 19:51
Lokalizacja:Białystok

17 marca 2011, 20:09

Skąd wziąć ten lek ?
she1
Posty:94
Rejestracja:01 stycznia 2011, 13:09

17 marca 2011, 22:03

Robercie dziękuję za odpowiedź :) czyli jak się domyślam Arthrodol też powinnam odstawić jeżeli zdecyduje sie na Caniviton bo diabelski pazur się dubluje?

Kamila wpisz w google i wyskoczą Ci sklepy internetowe które sprzedają Inflamex :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 marca 2011, 08:40

Przez okres około 2 tygodni możesz dublować,po tym okresie zaczyna sie całkowite przyswajanie preparatów naturalnych przez psi organizm i wtedy dubel gotowy.
W Canivitonie plus brakuje mi witaminy C.Powina być,w preparatach na stawy,a że jest ważna dla organizmu świadczy o tym fakt,że organizm psa dziennie potrafi wytworzyć 2,500mg wit c.
she1
Posty:94
Rejestracja:01 stycznia 2011, 13:09

19 marca 2011, 19:28

Robercie jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :) jeżeli chodzi o witaminę C to pies dostaje witaminy więc mam nadzieje, że jakieś niedobory się zredukują. Zarezykuje z Canivitonem po zakończeniu suplementacji Arthrofosem :)
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

28 czerwca 2011, 20:05

Właściwie powinnam zadać to pytanie w dziale choroby, ale tutaj jest o Inflamexie.
Od paru dni stosuję Inflamex + Dolfos Arthro-HA, u mojej przeszło 11 letniej suni stwierdzono osteoarthritis w obu przednich łapach i to bardzo zaawansowane ( rtg). Dzisiaj lekarz zaordynował jej pierwszą dawkę Cartrophen Vet ( ma dostawać przez 3 mies. po 1 zastrzyku w tygodniu) i teraz mam pytanie czy mam odstawić Inflamex i Arthro-HA , czy moge nadal jej podawać. Nie chciałabym jej zaszkodzić, sunia od wielu lat cierpi na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki ( zawsze mam problem jak ta przypadłośc brzmi prawidłowo ) oraz niedoczynnośc tarczycy. Ale jest ustabilizowana lekami i odpukać jak na razie nadal towarzyszy mi z ochotą w czasie ponad godzinnych spacerów, pływania itp.
Nie chciałabym jej zaszkodzić.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 czerwca 2011, 23:38

Inflamex śmiało możesz podawać w dalszym ciągu,natomiast nie jestem pewien co do Arthro Ha ?
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

29 czerwca 2011, 07:53

Bardzo dziękuję za odpowiedź, Arthro HA odstawię.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 lipca 2011, 22:42

te leki się nie wykluczają wzajemnie ale pytaj o to lekarza prowadzącego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości