PURINA PRO PLAN

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

whiskey

28 września 2006, 10:20

Witam,

Mój przyjaciel to 6 miesięczny labrador, bardzo aktywny. Obserwując jego potrzeby i preferencje żywieniowe przeszliśmy przez kilka karm (ACANA, ROYAL, EUCANUBA) by wreszcie dojśc do Puriny Pro Plan Large Breed Puppy - piesek wciana ją ze smakiem (ROYAL'a nie chciał jesć). Posiłki wzbogacamy połową zalecanej dawki fosforanu wapnia i preparatu witaminowanego z can Vitu. Dodatkowo Fokus dostaje surowe warzywa, ryż i surową cielęcinę jako jeden z posiłków (2 razy dziennie je suchą karmę, raz dziennie posiłek mieszany).

Czy taki sposób żywienie jest właściwy? To pierwsze pytanie, drugie zaś dot. karmy BEWI. Czy w stosunku do Puriny Pro Plan - można ją uznać za bardziej wartościową - jeśli tak - to jaką podać Fokusowi na spróbowanie

pozdrawiamy Whiesky i Fokus :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 września 2006, 10:54

sam sposób zostawia troche do życzenia chodzi o mieszanie tak dobrych karm z jedzeniem gotowanym. Ale można tak robić, choć wartość tych karm na tym cierpi. Dokładanie witamin do tego ? Nie wiem bo nie napisałeś dawek. Jeśli je 100 % zalecanej dawki puriny to nie dokładasz nic. A jak zje dwie kulki :D to dokładasz pełną dawke. Bewi dog jakościowo na pewno odbiega od puriny proplan.
whiskey

28 września 2006, 13:20

taki sposob karmienia zalecił nam lekarz weterynarz :) czyli mieszanie karmy z jedzeniem gotowanym/ surowym. Ale im Fokus starszy tym bardziej od tego odchodzimy na rzecz suchej karmy (ewentualnie dodajemy mu do karmy czegoś na smaczek np. serka białego raz na jakiś czas albo tuńczyka - pewnie błąd).
Co do witamin - także lekarz zalecił podawanie dodatkowego fosforanu wapnia w okresie wymiany zębów - byliśmy na kontrolnej wizycie 2 tygodnie temu i jeszcze do konca miesiaca mamy dosypywac ten preparat do jedzenia.

Rozumiem, ze proponuje Pan ograniczyc mieszanie jedzenia gotowanego z suchą karmą?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

28 września 2006, 13:59

Nie powinno się stosować takiego mieszanego systemu ponieważ nigdy nie można tego idealnie zbilansować. Gotowa karma dobrej jakości (PPP do nich należy) zawiera wszystko co niezbędne w optymalnych ilościach i nie wymaga żadnych dodatków mineralno-witaminowych. Gotowane jedzenie, albo surowe - zależy co stosujemy musi być suplementowane. Jednak przy systemie mieszanym trudno określić ile czego dodać i w tym cały problem. A przesadzenie z dodatkami mineralnymi u młodziutkiego psa może mieć negatywny wpływ na stawy. Głównie o to w tym wszystkim chodzi. Druga sprawa to przystosowanie systemu trawiennego do określonego rodzaju karmy. Jest korzystniej kiedy nie ma zbyt dużo zmian. :D
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

29 września 2006, 20:25

Zgadzam się z ATĄ, ja też nie jestem zwolenniczką mieszania suchych posiłków z gotowanymi. Nie będę się na ten teamt rozpisywać, bo praktycznie wszystko zostało powiedziane.

Co do Bewi Doga to jest zdecydowanie gorszą karmą od Pro Planu
Gość

24 października 2006, 11:45

karmiłam psa puriną pro plan jego siersc zrobiła sie matowa jestem bardzo nie zadowolona z tej karmy i teraz zastanawiam się która (royal czy hills?) poprawi wyglad jego sierści? :roll:
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

24 października 2006, 20:33

Nikt ci na to pytanie nie odpowie, musisz wypróbować na psie bo każdy organizm reaguje inaczej

Pozdrawiam

Ania i koty
Awatar użytkownika
Casia_i_Figa
Posty:7
Rejestracja:20 listopada 2006, 00:32

20 listopada 2006, 01:49

Niestety tez zauwazyłam zmatowienie sierści jak sucz jadła pro plana z jagnięciną,cos nie służyła jej ta karma,zmieniłam na Acane z jagnięciną i było wszystko ok.

Ale każdy pies inaczej reaguje na daną karmę.
Gość

21 listopada 2006, 08:50

Własnie z tej nieszczęsniej puriny zmieniliśmy na Royala :D i jestem zachwycona :D pies ma piękną lśniącą sierśc wygląda jakbym mu jakimś nabłyszczaczem smarowała a w dotyku jak jedwab, :D :D
bogna

24 listopada 2006, 11:29

hmmm no coz.. kazdy psi organizm reaguje inaczej.. suka jadla marketowe karmy przez 8 lat :oops: a pies przez rok :oops: wyrosl na tym(ONek), pozniej byl brit, acana dla malej i bewi dog dla duzego.... od 2 meisiecy mala jest na pro planie a duzy od mieisaca ... i wygladaja cudnie:)ladne kupy:) ja jestem bardzo zadowolona:) psy tez:) jesli nie bede miala kasy na pro plana to zdecydowanie wroce do brita chwilowo.. ale tak to obstaje za pro planem narazie.. moze kiedys hillsa sprobujemy...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości