Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

hubert2212

01 stycznia 2013, 12:02

Jeśli Brit, to jedynie Care. Reszta w tym także seria Premium to pokarmy typowo zbożowe tworone raczej z myślą o gryzoniach, nie psach. To samo tyczy się pokarmów Bosh.
Bardzo dobrymi markami jest Taste Of The Wild (używam jako dodatek do surowizny), Artemis, ZiwiPeak, Applaws, Orijen.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 stycznia 2013, 12:55

Z Boscha polecam linię Biosch a z Brita tak jak napisał hubert Brit Care,
bija22
Posty:4
Rejestracja:01 stycznia 2013, 11:34

02 stycznia 2013, 16:38

zamowilam dla Niunia na próbę Brit care puppy zobaczymy czy bedzie wcinal, chociaz zauwazylam, ze Koebersa chętniej zjada na sucho, więc tak też mu podaję, już nie zalewam płatków :)
zamówiłam jeszcze MM, zobaczymy którą lepiej przyswoi, zastanawia mnie jeszcze Forza10, nic złego na jej temat nie słyszałam, a malutkie granulki to dodatkowy plus :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 stycznia 2013, 19:45

Forza 10 gdyby nie ta kukurydza na 1 miejscu w składzie.....
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

07 stycznia 2013, 10:03

bija22 pisze:Koebersa chętniej zjada na sucho, więc tak też mu podaję, już nie zalewam płatków :)
czy w tedy nie ma ryzyka ze karma spęcznieje w przewodzie pokarmowym psa i mu zaszkodzi?
po za tym te płatki wciągają wodę jak gąbka więc w żołądku po kontakcie z płynami....nie wiem może się nie znam ale wydaje mi się że to nie zdrowe
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

10 stycznia 2013, 09:50

Robercie, melduje się w sprawie Mera Dog Pure lamb&rice! To już prawie dwa tygodnie i mimo, że nadal mieszam suczce Mere z resztką Trovetu (teraz juz ok 3/4 mera 1/4 trovet) to jestem pod jej wrażeniem! karma bardzo ładnie wygląda, pachnie( jak dla mnie ;) ) i smakuje (to opinia po zachowaniu suczki)!Kupki mimo, że nadal nie jest to sama Mera - to i tak 1/3 objętości tego co było na Trovecie. Mogę więc obstawiać, że przy innej klasycznej bytówce kupy na pewno tez by się zmniejszyły ;) Przy zmianie bałam się jakiś rewolucji w brzuszku, bo niestety nałożyła się na to operacja kolana naszej dziewczynki ( operacja się udała !;), długa podróż do kliniki i 24h pobyt tam na obserwacji. Ale na szczęście nic takiego się nie stało ;) Suczka nadal nie przyczytła, mimo że zwiększyłam jej zalecaną ilość karmy Trovet przy tych mrozach. nadal wazy tyle samo - 19,5 czyli w sumie zgubiłyśmy lekko ponad 3kg przy zerowym ruchu ( najpierw złe diagnozy, a później zbieranie na operację!). Myślę,więc że tym bardziej trzeba polecić Trovet na odchudzanie - jak ktoś ma do tego zdrowego psa to połączenie tej karmy i zwiększenie ruch na pewno zaowocują w dużo krótszym czasie ;)
O Merze będę jeszcze meldować, niech ma czas, żeby się wykazać ;) muszę też pochwalić worek - bardzo soldnie wykonany, nie ma raczej opcji, zeby przypadkiem zrobić w niej dziurę - no chyba że dźgnąć nożem ;)! z boku wygodny uchwyt do przenoszenia karmy, a na górze - specjalne zamknięcie żeby karma nie wietrzała ;)
Jak dla mnie - bomba ;) Z chęcia spróbujemy reszty smaków z tej linii, bo widziała, że jest i indyk i łosoś :)
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 stycznia 2013, 16:47

A to super że tak pozytywnie piszesz o Mera dog pure,bo ja właśnie dostałam 4 kg.opakowanie tej karmy tylko że z indykiem i w ramach urozmaicenia od czasu do czasu karmy, chcę ją podawać przez jakiś czas Lunie zamiast Marcus Muhle. Muszę przyznać że już sama grafika worka robi wrażenie,no i najważniejsze ten suwak na górze do zamykania żeby nie wietrzała karma.Widać że producent solidnie podchodzi do sprawy.Od jutra zacznę mieszać karmy czyli 75% MM z 25% MD, a potem stopniowo na 100% MD,myślę że będzie labce smakowało.
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

10 stycznia 2013, 17:07

No mam nadzieje, że Twojej suni też zasamakuje ;) To daj znać za jakiś czas jak się indor sprawuje to też go wtedy wypróbujemy ;) póki co jagnięcinka i ryż się sprawdzają pod każdym względem ;)
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 stycznia 2013, 17:08

OK!
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

10 stycznia 2013, 17:45

Moja psica Merą zarówno z łososiem, a zwłaszcza z jagnięciną gardziła. Jedynie wersję z indykiem chciała jeść. Na razie jesteśmy w trakcie 3 worka Marcusa, ale po jego skończeniu chcę na parę miesięcy zmienić karmę. Może będzie to właśnie Mera z indykiem. Interesuje mnie też Lukullus :roll: A co sądzicie o karmie Lupo Natural? Miałem próbki i psu bardzo smakowało, granulat to taka wersja mini Marcusa, z tym, że reklamowana jest jako bardziej ekologiczna. Interesuje mnie czy karma jest warta swojej ceny?
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 stycznia 2013, 17:50

Ja również jak zamawiałam próbki Marcusa dostałam kilka próbek Lupo Natural.Moja kapryśna sunia bez problemu zjadła MM, a Lupo nie chciała ruszyć.Zamawiałam też w zooplusie 2 worki po 1,5 kg Lukullusa w różnych smakach,niestety muszę stwierdzić że samego Lukullusa nie chciała ruszyć dopiero jak zmieszałam z MM to zjadła.Nie wiem co o tym sądzić chyba tylko to że Luna jest wyjątkowo wybredna!
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

10 stycznia 2013, 18:04

Moja Lupo zjadła tak samo chętnie jak Marcusa, więc chyba było by ok, bo Marcus jest jak dotąd jedyną w pełni akceptowaną karmą przez mojego psa. Jeśli chodzi o Lukullusa, to miałem kiedyś małą paczkę wersji kurczak i łosoś i pies za żadne skarby nie chciał tego zjeść. Ale słyszałem, że wersja wołowina i pstrąg bardziej psom smakuje. Puszki i saszetki Lukullus mój pies uwielbia jak żadne inne, a z tym suchym to ciężko ryzykować. Wielokrotnie też przymierzałem się do spróbowania karmy Nutra Gold dla seniorów jak i Taste of the Wild :? Kota karmię TOTW i pies na okrągło kręci się koło kociej miski. Tylko nie wiem czy TOTW jest karmą dobrą dla 13 letniego psa ze skłonnością do tycia :?:
gość.

10 stycznia 2013, 20:25

TOTW jest bardzo dobrą karmą dla psów ze skłonnością do nadwagi oraz otyłych. Pamiętaj, że im więcej w karmie jest mięsa, a mniej zboża, ziemniaków i ogólnie węglowodanów, tym karma jest mniej tucząca. Pies nie tyje (w takim stopniu) od tłuszczu, a od węglowodanów właśnie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 stycznia 2013, 20:38

A według mnie ta karma nie nadaje się dla 13 letniego psa z tendencją do tycia 18% tłuszczu nie przemawia za jej kupnem w tym konkretnym przypadku i osobiście nie kupiłbym TOTW seniorowi w tym wieku i z taką predyspozycją.Dla mnie wyznacznikiem karm dla seniorów są karmy Made In Germany i ewidentna tendencja do karm niskotłuszczowych,oczywiście popieram,że czym mniej zbóż w karmach tym lepiej.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 stycznia 2013, 20:40

Jeżeli chodzi o puszki Lukullusa to Luna zjadła ze smakiem,a co do suchej karmy to zauważyłam że ona nie lubi ryb,a w tych 1,5 kg.workach w jednym oprócz wołowiny był pstrąg a w drugim łosoś. Co do TOTW kupiłam jej kiedyś na próbę Wetlands Canine,ale nawet nie ruszyła może powodem były zbyt drobniutkie granulki, a ona lubi duże krokiety lub granulki takie jak ma MM,zreszta po tej aferze z salmonellą mam jakąś awersję do tej karmy,chociaż wiem że teraz bardzo się starają sytuacja się nie powtórzyła.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości