Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

11 maja 2015, 21:11

Robert A. pisze:Gayka jak karma?
Mówiąc językiem kynologiczym wybitnie obiecująca :wink: bardzo dobrze tolerowana i chętnie jedzona , przyswajanie super, no ale to jeszcze początki , zobaczymy na dłuższą metę .
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 maja 2015, 22:27

Czekam więc na dalsze info :)
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

13 maja 2015, 06:45

Robert A. pisze:Czekam więc na dalsze info :)
oki :D
mjgrzes
Posty:1
Rejestracja:21 maja 2015, 12:20

21 maja 2015, 20:37

Mam u siebie dwa pieski wie wieku 10 i 6 lat (matka z córką), pieski po przejściach, adoptowane. Karmimy je karmą dla psów Eukanuba, która pozbawiona jest wypełniaczy, sztucznych dodatków smakowych, barwników i konserwantów. W jej skład wchodzi witamina E, która pozwala psom dłużej cieszyć się życiem. Pieski zjadają ją z apetytem, sierść maja błyszczącą, są wesołe i zdrowo się chowają. Marta
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 maja 2015, 09:44

To dobrze ,że Eukanuba zrezygnowała z konserwantów syntetycznych i dodatków smakowych syntetycznych .Widać ,że spadek sprzedaży zmusił producenta do myślenia o zdrowiu psów i zmianie polityki firmy.
Tą witaminą E nie ma co sobie głowy zawracać jest w składzie 99% karm dla psów .
Ważne aby była przyswajana(najlepiej w formie naturalnej) ,z karmy suchej a z tym bywa różnie.
gawronki
Posty:7
Rejestracja:20 maja 2015, 23:08

30 maja 2015, 12:12

Niestety wielu producentów, nie tylko żywności dla psów stawia na ilość, nie jakość. Moje pieski akurat lubią acanę dla psów dorosłych z pet station. To jest akurat karma dla większych piesków, które wymagają trochę innego podejścia niż te psiaczki mniejsze. Wiadomo – duży pies – duże wymagania – mały pies – mniejsze wymagania.
natalimeg
Posty:1
Rejestracja:10 czerwca 2015, 14:33

13 czerwca 2015, 22:13

Czy ktoś może mi polecić karmę dla psa (york - 7 lat) z problemem z nerkami, problem jest nawracający. Karmię go Royalem, albo mieszam: karmę dla yorków, exigent dla wybrednych i renal, albo jeśli wyniki są gorsze przestawiamy się tylko na renal. Poza suchą karmą, piesek dostaje saszetki Animondy, z bawołem, kangurem, albo strusiem i z innych rzeczy, to np. wołowina/cielęcina gotowana z makaronem/ryżem i marchewką, fasolką szparagową i brokułem. Ostatnio naczytałam się tyle nieprzychylnych rzeczy o royalu, że chyba nadszedł czas na zmianę i może możecie mi coś polecić??? Od razu mówię, że cena karmy nie gra roli, bo priorytetem jest to żeby był zdrowy i żeby mu smakowało. Interesowałam się Orijenem, ale ta karma jest wysokobiałkowa i to raczej nie dla niego, bo trawienie nadmiernej ilości białek obciąża nerki :( Bardzo proszę o jakąś poradę, bo jestem w kropce.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 czerwca 2015, 08:04

Smak karmy to indywidualna sprawa każdego psa, dlatego nikt nie zagwarantuje Tobie ,że Twojemu psu będzie smakowała ta czy inna karma.
Poczytaj o karmie Koebers Light .
budrysówka
Posty:1
Rejestracja:16 czerwca 2015, 21:07

17 czerwca 2015, 09:51

Szukam kary by odchudzić mojego psa. Proszę o wskazówki
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 czerwca 2015, 13:25

Kto ostatnio kupował TOTW w małym worku 6,8 kg czy worki miały po bokach wykonaną firmowo perforację, co za pomysł :? powietrze ucieka z worka i jest zasysane na bieżąco, co z możliwością zawilgocenia, zapleśnienia, pierwszy raz spotykam się z czymś takim, jak dla mnie bardzo złe rozwiązanie, a tyle się pisze o przetrzymywaniu karmy w szczelnych pojemnikach, w odpowiedniej temperaturze, o utlenianiu się i jełczeniu tłuszczy. Jak mam rozumieć tą perforację w jakim jest celu :evil:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2015, 15:48

Jesteś pewna ,że to jest zrobione fabrycznie ,może to uszkodzenie mechaniczne?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 czerwca 2015, 18:47

Pewności nie mam, sama nie jestem w stanie tego stwierdzić na mechaniczne uszkodzenie w czasie transportu to nie wygląda, raczej jakby ktoś celowo odpowietrzał worek, dziurki są rozmieszczone regularnie, na całej długości boków worka, po obydwu jego stronach , nieposzarpane po brzegach, gładkie, misterna robota. Bardzo dziwne, zgłosiłam to do sklepu i mają wymienić na inne opakowanie. Co nie zmienia faktu, że jeżeli to fabrycznie wypuszczony worek i pomysł firmy, to jestem zaskoczona, po co takie coś, przecież założenia przechowywania karmy są dość restrykcyjne.

Chciałam zrobić zdjęcie, jednak te dziurki są tak małe, że ich nie widać na zdjęciu, jakby ktoś usiadł i igłą robił otworki, jeden obok drugiego, gęsto równo rozmieszczone, to nie jest do wykonania przez człowieka, za dokładne rozmieszczenie, równiutko.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 czerwca 2015, 19:06

ollka pisze:dostałam wczoraj worek taste of the wild ze sklepu e-karma i worek jest po bokach jak by perforowany,podziurawiony igłą no i raczej przez to nie szczelny.czy ktoś dostał karmę w takim worku?

strona 267 znalazłam podobne opisy do mojego tych problemów z opakowaniem karmy TOTW, czyli problem już był i wygląda na to, że zdarza się nadal :(
Karolina K.
Posty:1
Rejestracja:28 czerwca 2015, 18:21

28 czerwca 2015, 18:28

A czy to nie jest przypadkiem działanie dystrybutorów, hurtowni lub sklepów, by worki zajmowały mniej miejsca?
Beata i Lena
Posty:34
Rejestracja:08 lutego 2015, 21:57

29 czerwca 2015, 07:41

czy brit care senior będzie dobry dla 15 letniej suczki ważącej 8,5 kg mało aktywnej ??
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości