zawartość mięsa w karmach

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

25 października 2007, 08:25

GIZIU, no co Ty, to niemożliwe :lol: Przecież 1st Choice dopiero co się u nas pojawiła.... :wink:
Ostatnio zmieniony 25 października 2007, 08:28 przez ATA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

25 października 2007, 08:28

Robert Alka pisze:Tak zapewne miałeś mnie na myśli,pisząc ,że nie widziałem karmy ,a już ją oceniam.Robiłem chemiczną analizę tej karmy,jak i testy na przyswajalnosć.Wypadła identycznie jak ACANA,lecz jej cena jest zbyt wygórowana.Jej atutem napewno jest smakowitośc,przy testach 20 psów,18 zajadalo się bez problemu,testy byly 2 tygodniowe,przeprowadzone na SGGW.
Pozdrawiam .Robert ,Tosa ,FILA, I Wyżełek.
Myślałem że ona jest u nas wiele lat :wink:
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

25 października 2007, 16:14

Cześć kochani! A jak jest z tymi karmami dla hodowców? Mam CTR i setera irlandzkiego i chwilowo jedzą Royal Canin Special Club AGr. Ciekawi mnie jak to jest z zawartością wapnia i fosforu, bo karmy hodowlane różnych firm (nie tylko Royala) są dla np. szczeniąt dużych ras i suk karmiących i szczennych, natomiast w lepszych wersjach tych karm dla dużych szczeniąt pisze - nie podawać sukom szczennym i karmiącym. Chodzi chyba właśnie o zawartość wapnia i fosforu, która w lepszych wersjach karm dla szczeniąt dużych ras jest zmniejszona ze względu na szczególne potrzeby wzrostowe, a u suk itd. - podwyższona. Jak to jest, że karma jest i dla suk i dla szczeniąt dużych ras? Czy lepiej zmienić karmę? Strasznie zamotałam, ale może ktoś znający się dojdzie o co mi chodzi i odpowie - dzięki! Wink Laughing Laughing Laughing
_________________
wisnia i psy

Przepraszam ale pozwoliłam sobie przenieść ten swój post z innego tematu bo tam nikt mi nie odpowiadał, a skoro mam tu wWas troje... :wink:
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

25 października 2007, 16:30

Odstawiłam psom tą karmę bo zaczęli drapać sobie uszy i mają je czerwone. :cry: Lekarz nie stwierdził grzyba, zapalenia ani pasożytów, podejrzewamy więc alergię. Pierwszym podejrzanym jest kurczak, ale dziwi mnie to bo wcześniej zjedli 30kg Ariona z kurczakiem i nutrę nuggets i nic im nie było, a zawartość kurczaka jest tam chyba wyższa niż w RoyalC Specjal Club A Gr. Najgorsze, że teraz zamówiłabym Diamond Naturals z jagnięciną a pośpieszyłam się i jedzie już do mnie Acana, która ma 50% kurczaka. Boję się, że będzie bal... :cry: Mam teraz nadzieję że to może ten Royal był zły... :? :wink:
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

25 października 2007, 16:33

Śmieję się z siebie, bo w każdej odpowiedzi podaję % mięsa, żeby pasowała do tematu :lol: :lol: :lol: :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości