PURINA Pro Plan Veterinary Diets Canine Hypoallergenic - sucha karma dla psa - 1,3kg
Suchy pokarm PURINA Pro Plan Veterinary Diets Canine Hypoallergenic stanowi doskonałą opcję dla psów cierpiących na alergie pokarmowe, bez względu na ich wiek. Ta hipoalergiczna, pełnoporcjowa karma jest często stosowana podczas diety eliminacyjnej, co ułatwia diagnozowanie i leczenie alergii.
Formuła karmy obejmuje jedno źródło białka, co minimalizuje ryzyko reakcji uczuleniowych. Zawiera także oczyszczone węglowodany, które są wzbogacone o nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Te kwasy tłuszczowe nie tylko łagodzą stany zapalne w organizmie, ale również wspierają układ immunologiczny, co zwiększa naturalną odporność psa. Cenne witaminy i minerały wspomagają pracę serca i nerek oraz poprawiają stan skóry podrażnionej w wyniku alergii.
Receptura karmy została opracowana przez specjalistów w dziedzinie żywienia i leczenia psów, co gwarantuje jej wysoką skuteczność i jakość. Jest lekkostrawna, smaczna, a jednocześnie ma obniżoną zawartość tłuszczu. Zawiera też składniki, które korzystnie wpływają na ogólną kondycję, witalność i zdrowie psa.
Cechy produktu:
hipoalergiczna, pełnoporcjowa karma sucha dla psówprzeznaczona dla psów w każdym wiekujedno źródło białkaformuła bogata w oczyszczone węglowodanyźródło omega 3 i omega 6Skład:
Skrobia kukurydziana, hydrolizowane białko sojowe, minerały, olej kokosowy, cukier, olej rzepakowy, celuloza, gliceryna (pochodzenia roślinnego), olej sojowy, olej rybi.
Cechy zdrowej diety psa
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila oraz negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety psów.
Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty. Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych.
Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne. Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.