SYTA MICHA Suszone żwacze jagnięce - przysmak dla psa - 120 g
Żwacze jagnięce to w 100% naturalny, suszony przysmak dla psów, który oferuje szereg korzyści zdrowotnych.
Gryzak jest pełen wartości odżywczych i probiotyków, które wspierają zdrową florę bakteryjną oraz prawidłową perystaltykę jelit psa. Dzięki swojej wysokiej strawności oraz niskiej zawartości tłuszczu, żwacz jagnięcy nie tylko ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała, ale także zapobiega nadwadze. To czyni go idealnym wyborem dla psów z tendencją do tycia oraz tych, które wymagają specjalnej diety. Naturalny proces suszenia ciepłym powietrzem pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze. Każda partia żwaczy jest ręcznie pakowana z największą starannością, zapewniając świeżość i bezpieczeństwo produktu.
Gryzienie i żucie przysmaku pomaga oczyścić zęby z kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej, co przekłada się na lepszą higienę ustną. Żwacze Syta Micha nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów, barwników, cukru czy soli, co czyni je bezpiecznym i zdrowym wyborem dla Twojego pupila. Wykorzystując wyłącznie mięso pochodzące z polskich ubojni, producent gwarantuje najwyższą jakość swoich przysmaków.
Cechy produktu:
naturalny przysmak dla psówprodukt bogaty w białko i naturalne probiotykibez zbóż i sztucznych dodatkówwspiera higienę jamy ustnejSkład:
Żwacze jagnięce.
Cechy zdrowej diety psa
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila oraz negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety psów.
Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty. Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych.
Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne. Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.