ZOLUX Żwacze wołowe - przysmak dla psa - 150g
Żwacze wołowe dla dorosłych psów doskonale uzupełnią codzienną dietę. Są w 100% naturalne, co oznacza, że nie zawierają żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. Staranny proces obróbki termicznej, pozwala zachować wszystkie walory odżywcze i smakowe przysmaku, jednocześnie eliminując konieczność stosowania konserwantów.
Przysmak wyróżnia lekkostrawna i bezzbożowa formuła - to idealny wybór dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym. Żwacze wołowe są bogatym źródłem wysokiej jakości białka, które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju mięśni, regeneracji tkanek oraz utrzymania ogólnej kondycji fizycznej psa. Regularne spożywanie przysmaku wspiera zdrowie Twojego pupila, zapewniając mu witalność i siłę na co dzień.
Smakowite żwacze doskonale sprawdzą się jako nagroda podczas treningów. Ich niewielki rozmiar i intensywny smak sprawiają, że są świetnym motywatorem, pomagającym w nauce nowych sztuczek i wzmacnianiu już nabytych umiejętności.
Cechy produktu:
naturalny przysmak dla psówdedykowany psom wszystkich raszapewnia rozrywkęświetnie smakujepielęgnuje zęby i dziąsłazaspokaja potrzebę gryzieniaźródło białka, witamin i minerałówbez zbóż i sztucznych dodatkówSkład:
100% żwacze wołowe.
Cechy zdrowej diety psa
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila oraz negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety psów.
Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty. Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych.
Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne. Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.