CALIBRA Veterinary Diets Dog Gastrointestinal & Pancreas - sucha karma dla psa - 12kg
CALIBRA Veterinary Diets Dog Gastrointestinal & Pancreas to specjalistyczna sucha karma weterynaryjna, stworzona z myślą o psach z problemami trawiennymi. Ma na celu ograniczyć zaburzenia wchłaniania jelitowego. Produkt ten jest odpowiedni dla dorosłych czworonogów wszystkich ras, które potrzebują specjalistycznej diety wspomagającej ich układ trawienny.
Karma nie zawiera glutenu, co jest idealne dla psów z nietolerancją glutenu lub celiakią, zapewniając im bezpieczne i zdrowe pożywienie. CALIBRA Dog jest też wolna od sztucznych barwników, soi i cukru, co czyni ją naturalnym i zdrowym wyborem dla Twojego ulubieńca.
Wysoka zawartość białka wspiera rozwój mięśni i ogólną kondycję psa. Optymalna ilość tłuszczu dostarcza niezbędnej energii, jednocześnie nie obciążając trzustki. Niska zawartość włókien surowych wspomaga delikatne trawienie.
Ryby są doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, które jest łatwo przyswajalne. Łosoś jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, zwłaszcza DHA i EPA. Te kwasy tłuszczowe wspierają zdrowie skóry i sierści, redukują stany zapalne oraz wspomagają funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.
Ryż jest lekkostrawnym źródłem węglowodanów, co czyni go idealnym składnikiem dla psów z wrażliwym układem pokarmowym lub problemami trawiennymi. Dzięki swojej łagodnej naturze, ryż może pomóc w łagodzeniu objawów takich jak biegunka czy wymioty.
Karma nie tylko wspomaga zdrowie Twojego psa, ale także dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które są kluczowe dla jego codziennego funkcjonowania i dobrostanu.
Cechy:
z ryżem i łososiemweterynaryjna karmadoskonały smakSkład:
ryż (40 %), białko łososia (26 %), jaja suszone (8 %), hydrolizowane białko z łososia (8 %), suszone jabłka, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, hydrolizowana wątroba z kurczaka, drożdże piwne, przetworzone kultury drożdży (0,5 %), kwas fulwowy (0,5 %), algi (0,5 %, Schizochytrium limacinum), fruktooligosacharydy (220 mg/kg), β-glukany (200 mg/kg), mannooligosacharydy (180 mg/kg), jukka Mojave (150 mg/kg), kurkuma i ekstrakt zielonej herbaty bezkofeinowy (źródło flawonoidów 160 mg/kg i polifenoli 80 mg/kg), Lactobacillus acidophilus HA – 122 inaktywowane (15 × 10⁹ komórek/kg).
Analiza:
białko surowe 28 %, tłuszcz surowy 12 %, włókna surowe 1,8 %, popiół surowy 7,5 %, wilgotność 10 %, kwasy tłuszczowe omega-3 0,9 %, kwasy tłuszczowe omega-6 1,7 %, wapń 1,3 %, fosfor 1 %, sód 0,5 %, magnez 0,12 %, potas 0,75 %.
Dieta dla psa
Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.
Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.
Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.
Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.
Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.