Białko w moczu a mastektomia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 kwietnia 2017, 08:48

wyniki z 26 ok a ostatni mocz nie ok. Ph za niskie ślad bilirubiny, za duzo erytrocytów to prawdopodobnie daje podniesione białko .
BluePearl
Posty:23
Rejestracja:28 grudnia 2016, 21:01

05 kwietnia 2017, 08:53

To jaka może być przyczyna takich wyników? Skoro wszystko na usg jest ok, badania krwi ok, a mocz nie ok... :(
Ph może się obniżyło przez to że pies zaczął jeść mięso? Kurcze, a wcześniej pH było za wysokie... :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 kwietnia 2017, 08:55

nie wiem powtórz badanie moczu w innym laboratorium .
BluePearl
Posty:23
Rejestracja:28 grudnia 2016, 21:01

05 kwietnia 2017, 09:02

Obecny weterynarz zalecił podawanie furaginy (4dni 3x0,5tab, 7 dni 2x0,5tab) twierdząc że to zapalenie pęcherza, więc teraz chyba powtórzenie wyników może być niemiarodajne :/ chyba muszę trochę poczekać od zakończenia podawania leków.
Zagadkowy ten mój psiak.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 kwietnia 2017, 09:16

możesz wykonać.
BluePearl
Posty:23
Rejestracja:28 grudnia 2016, 21:01

10 kwietnia 2017, 10:51

W moim mieście jest tylko jedno laboratorium przy szpitalu. Muszę zawieść do najbliższego większego miasta ale jeszcze tego nie zrobiłam, gdyż sunia od paru dni, a dokładniej od piątku ma biegunki. Nie są tak intensywne jak te w grudniu. Średnio dwa razy dziennie po spacerze muszę ją myć. Jeszcze z nią nie byłam u weterynarza, bo obecny do którego chodzę też jest w innym mieście a do poprzedniego nie chcę iść żeby znowu jej nie podał jakichś złych leków. Zaczęłam się zastanawiać nad trzustką... na wyniku z usg nic o niej nie napisali... ale może to przez to że zmieniałam jej dietę z nerkowej z powrotem na poprzednią (Bosh Rehwild i co dwa dni gotowana w samej wodzie pałka z kurczaka). Odstawiłm to więc znowu i na razie je dalej tą nerkową. A może to przez Furaginę? Jeszcze pół tabletki dzisiaj i jutro rano i wieczór po pół i koniec brania furaginy. Myślę o tym, żeby podać jej węgiel. Już się wszystkiego boję żeby jej nie zaszkodzić... :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 kwietnia 2017, 09:08

Raczej nie wpływ furaginy. Najprawdopodbniej to efekt zmiany diety. Staraj się u psa nie zmieniać gwałtownie diety. Zawsze to może się kończyć kilkudniowym rozwolnieniem.
BluePearl
Posty:23
Rejestracja:28 grudnia 2016, 21:01

26 kwietnia 2017, 15:50

Po dłuższej przerwie wracam z dobrymi wieściami :)
Po kuracji furaginą powtórzyłam badanie moczu w tym samym laboratorium jednak i jest dużo lepsze. Białko spadło, bilirubina znikła, ketony się zmniejszyły, urobilinogen też. Sunia więcej siusia i więcej pije. A to najnowsze wyniki badania moczu:

Przejrzystość: lekko mętny
Barwa: ciemno żółty
Ciężar wł: 1.042
ph: 6.0
Ketony: 0,5 mmol/l
Urlobilinogen: 17 (lekko wzmożony) mikro mol/l
Bilirubina: neg
Białko: 15,3 mg/dl
Kreatynina: 195,7 mg/dl
Azotyny: neg
Erytrocyty: pos
Leukocyty: neg
Nabłonki płaskie: nieliczne
Leukocyty: 3-5 wpw
Erytrocyty świeże: 5-10 wpw
Bakterie: d liczne


Trochę mnie martwią erytrocyty w moczu, ale jakoś ta kwestia wszędzie pozostaje bez odpowiedzi.

Badnie kreatyniny i BUN we krwi jest w normie stosunek 20 jeśli dobrze pamiętam.
Dodatkowo mojej suni zostało wykonane nowoczesne badanie wskaźnika SDMA we krwi, które ponoć lepiej ocenia pracę nerek niż mocznik i kreatynina i ten wskaźnik wyniósł u niej 12. Norma to 0–14 µg/dL :)

Tak więc jak na razie wszystko wygląda bardzo dobrze u psinki :) Kosztowało to sporo nerwów i pieniędzy a wystarczyła furagina i porządne badania... Dobry lekarz to tak wiele, a tak łatwo się naciąć.
Dziękuje wszystkim zainteresowanym tematem za wsparcie a w szczególności Panu doktorowi Jarkowi :)
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 kwietnia 2017, 08:14

erytrocyty masz w normie w moczu co prawda w górnej granicy , ale dalej pozostają normą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości