Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 lutego 2012, 15:07

6 tygodni,to może cała praca pójść na marne ,tym bardziej,że tego typu preparaty w większości są ze składników pochodzenia naturalnego(chrząsta rekina,diabelski szpon, nowozelandzka małża) a te jak mi wiadomo potrzebują czasu na pełne działanie,zdecydowanie polecam krótsze przerwy i nigdy żaden pies nie miał sztywności stawów,
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

18 lutego 2012, 17:22

Robert A. pisze:6 tygodni,to może całą praca pójść na marne ,tym bardziej,że tego typu preparaty w większości są za składników pochodzenia naturalnego(chrząsta rekina,diabelski szpon, nowozelandzka małża)a te jak mi wiadomo potrzebują czasu na pełne działąnie,zdecydowanie polecam krótsze przerwy i nigdy żaden pies nie miał sztywności stawów?
Dzięki wielkie - to uspokajające. Nie wiem, jakie są źródła składników w Arthroflexie - diabelski szpon jest oczywiście, oprócz tego jest tylko podane, że siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny (plus mangan i wit c) - czy są naturalnego pochodzenia, nie wiem. Niemniej pies naprawdę jest w dobrej kondycji i bardzo szkoda byłoby to stracić.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

22 lutego 2012, 20:14

Dawkę Inflamexu 7,5 dla dużego psa ( dziennie) lepiej jest podzielić na rano i wieczór czy podawać jednorazowo co sugerują na ulotce?
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2012, 21:51 przez dorota m, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lutego 2012, 22:04

Zdecydowanie lepiej jest podzielić dawkę na 2 części rano i wieczorem,natomiast często producenci tego nie piszą z prostego powodu(lenistwo właścicieli) kiedy produkt jest trudniejszy w podawaniu staje się mniej atrakcyjny od konkurencyjnych produktów.
W przypadku Devils clav(diabelski szpon główny składnik Inflamexu) w postaci kapsułek czy tabletek podaje się dwa razy dziennie.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

22 lutego 2012, 22:34

Witam
Co prawda mój pies nie ma problemów ze stawami niemniej jednak profilaktycznie co jakiś czas mu coś daję. Ma więc pytanie Robercie czy wystarczy ArthrodolHA albo forte czy spiąć się i coś bardziej uznanego kupić np Inflamex? No i jak długo najepiej podawać takie specyfiki na stawy 2 czy 3 m-ce ?
Pozdr-M&B
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 lutego 2012, 09:11

Jesli Twój pies nie ma problemów ze stawami,to profilaktycznie w zupełności wystarczy Arthro Ha na zmianę np z Arthrofosem Forte.Inflamex w tym wypadku jest zbyteczny,nie masz potrzeby stosowania preparatu sticte przeciwbólowego i przeciwzapalnego zarazem.
Co do ciagłości dawkowana to zdania są podzielone,czasami warto jest podawać przez 3 miesiące,czasami przez 2 wystarczy i po tym terminie można odstawić lub zmienić preparat.Wszystko zależy od konkretnego przypadku.Jeśli chodzi o preparaty Arthrofos,Arthrofos Forte,Arthro HA można podawać tak jak opisuje producent natomiast w przypadku produktu Arthrodol zdecydowanie czas który podaje producent na opakowania jest niewystarczającym czasem na poprawę stanu zdrowia psa!!!Powinno się go wydłużyć do 3 miesięcy a w przypadku chorób przewlekłych nawet do 6 miesięcy z krótką przerwą około 14 dniową po 3 miesiącu podawania
Trudno jest tak uogólniać dawkowanie preparatów na stawy,ja zawsze staram się dobierać dawkowanie do konkretnego przypadku psa.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

23 lutego 2012, 09:34

Robert A. pisze:Zdecydowanie lepiej jest podzielić dawkę na 2 części rano i wieczorem,natomiast często producenci tego nie piszą z prostego powodu(lenistwo właścicieli) kiedy produkt jest trudniejszy w podawaniu staje się mniej atrakcyjny od konkurencyjnych produktów.
W przypadku Devils clav(diabelski szpon główny składnik Inflamexu) w postaci kapsułek czy tabletek podaje się dwa razy dziennie.
Ja cały czas podawałem całą dawkę 7,5 ml raz dziennie z rana :| No cóż, podzielę dawkę na 2 razy.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

23 lutego 2012, 09:49

tracershy pisze:
Robert A. pisze:Zdecydowanie lepiej jest podzielić dawkę na 2 części rano i wieczorem,natomiast często producenci tego nie piszą z prostego powodu(lenistwo właścicieli) kiedy produkt jest trudniejszy w podawaniu staje się mniej atrakcyjny od konkurencyjnych produktów.
W przypadku Devils clav(diabelski szpon główny składnik Inflamexu) w postaci kapsułek czy tabletek podaje się dwa razy dziennie.
Ja cały czas podawałem całą dawkę 7,5 ml raz dziennie z rana :| No cóż, podzielę dawkę na 2 razy.
Najważniejsze , że dzialalo . :) . Z tego co mi wiadomo , zioła nie lubią być podawane jednorazowo. :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 lutego 2012, 09:52

tracershy pisze:
Robert A. pisze:Zdecydowanie lepiej jest podzielić dawkę na 2 części rano i wieczorem,natomiast często producenci tego nie piszą z prostego powodu(lenistwo właścicieli) kiedy produkt jest trudniejszy w podawaniu staje się mniej atrakcyjny od konkurencyjnych produktów.
W przypadku Devils clav(diabelski szpon główny składnik Inflamexu) w postaci kapsułek czy tabletek podaje się dwa razy dziennie.
Ja cały czas podawałem całą dawkę 7,5 ml raz dziennie z rana :| No cóż, podzielę dawkę na 2 razy.
Nie robiłeś nic złego dawkowałeś tak jak podał producent(ja po prostu podaję Wam informacje jak można usprawnić działąnie poszczególnych preparatów zmieniając tylko sposób dawkowania:) ) najważniejsze,że działa ja po prostu czasami jestem przewrażliwiony w temacie dawkowania :wink:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

23 lutego 2012, 19:44

Jest dobrze, Inflamex działa rewelacyjnie, choć czasem z rana ciężko się Sarze wchodzi po schodach(mieszkam na 2 piętrze). Być może dlatego, że od przyjęcia dawki Inflamexu minęła doba :? Zacznę teraz podawać 2 razy dziennie. Ale przyczyna może być też inna. Sara przez 2 tygodnie jadła karmę kota Nutra Gold (dlatego, że kot nie chciał) i trochę po niej przytyła. Karma była dość tłusta (13%) i teraz próbujemy pozbyć się tych paru kilogramów z powrotem na Fitminie. Bacznie pilnuję, żeby pies nie podbierał kotu nowej karmy(Leonardo), bo ta ma aż 15% tłuszczu.
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

27 lutego 2012, 11:08

A ja mam problem z silnymi biegunkami i podejrzewam ArthroFos Forte w proszku. Do końca stycznia psica jadła ArthroHa w tabletkach i wszystko było w porządku. Od lutego wprowadziłam ArthroFos i niestety psica grymasiła przy jedzeniu z dodatkiem witamin i po jakimś czasie w nocy pojawiały się biegunki... podejrzewałam też karmę, bo tak się złożyło, że od 8 lutego ma też nową karmę... tyle, że odstawiłam witaminy 4 dni temu i biegunki jak na razie ustały . Poza tym karmę dostaje rano i wieczorem, witaminy dostawała tylko wieczorem a biegunki były w nocy więc najbardziej podejrzane są witaminki :roll:
I co teraz? Trochę boję się próbować podawać jeszcze raz A.Forte bo nocne spacery to nie moje ulubione zajęcie :P
ArthroHa dostawała już przez 3 miesiące, więc chciałam zmienić... ale w takim przypadku na co zmienić? Najlepiej w tabletkach.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 lutego 2012, 13:30

egusia pisze:A ja mam problem z silnymi biegunkami i podejrzewam ArthroFos Forte w proszku. Do końca stycznia psica jadła ArthroHa w tabletkach i wszystko było w porządku. Od lutego wprowadziłam ArthroFos i niestety psica grymasiła przy jedzeniu z dodatkiem witamin i po jakimś czasie w nocy pojawiały się biegunki... podejrzewałam też karmę, bo tak się złożyło, że od 8 lutego ma też nową karmę... tyle, że odstawiłam witaminy 4 dni temu i biegunki jak na razie ustały . Poza tym karmę dostaje rano i wieczorem, witaminy dostawała tylko wieczorem a biegunki były w nocy więc najbardziej podejrzane są witaminki :roll:
I co teraz? Trochę boję się próbować podawać jeszcze raz A.Forte bo nocne spacery to nie moje ulubione zajęcie :P
ArthroHa dostawała już przez 3 miesiące, więc chciałam zmienić... ale w takim przypadku na co zmienić? Najlepiej w tabletkach.
Nie spotkałem się do tej pory ze złą tolerancją Arthrofosu Forte(kilka lat jest juz na rynku i przyzwoicie służy)mozliwe,ze trafił się psiak któremu cos w składzie nie odpowiada.
Możesz kupić np
http://www.krakvet.pl/fitmin-stawy-125tabl-p-18242.html
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

01 marca 2012, 11:41

Dziękuję za odpowiedź... może jeszcze zanim spróbujemy fitminowych witamin to jeszcze spróbuję zwykły arthrofos w tabletkach, skład uboższy ale może przyswoi.

A jakby ktoś chciał Arthrofos Forte to mogę taniej odsprzedać, bo nie mam komu dać a szkoda żeby się zmarnowały :roll:
Info na PW.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

01 marca 2012, 13:28

Czy ktoś stosował glukozaminę plus z laboratoriów natury?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 marca 2012, 08:55

Chefrenek pisze:Czy ktoś stosował glukozaminę plus z laboratoriów natury?
preparat niekompletny tylko tyle mogę o nim napisać.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości