Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

26 marca 2012, 08:41

U mojej psiny sam Arthrofos średnio się sprawdzał, w połączeniu z ArthroDolem też nie było rewelacji. Pomógł dopiero duet ArthroHa + Inflamex, ale u Sary to już był stan zapalny.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

26 marca 2012, 10:03

Oczywiście na rynku jest cale multum środkow na stawy , jest w czym wybierać. Ja znajomym najczęściej polecam Dolfos , ponieważ cenowo jest przystępny. Probowalam też fitmin i jesli chodzi o działanie to Ok . niestety dodatek mięsny w postaci drobiu uczulil strasznie Merlina. Inflamex działa bardzo fajnie. :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

26 marca 2012, 19:04

Z tego co wiem, mój weterynarz też poleca swoim klientom najczęściej produkty Dolfosu. Atrakcyjne cenowo, bardzo skuteczne działanie, często lepsze niż dużo droższe preparaty i to nasz polski produkt :D
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

15 kwietnia 2012, 09:50

Mojemu psu ArthroFos już nie wystarcza. Bierze go w sumie od ok. 3 - 4 lat, no ale teraz widzę pogorszenie. Tzn. ma problem ze wstawaniem, zwłaszcza wieczorem, i z pokonywaniem schodów. Na spacerach chodzi, biega, nie kuleje. Wet zaproponował leczenie Trocoxilem. Na razie jeszcze się nie zdecydowałam, bo ten lek ma sporo skutków ubocznych.
Póki co kupiłam ArthroHa (pierwszy raz) i zastanawiam się nad Inflamexem. Tracershy - jak go podajesz? Tzn. chodzi mi o Inflamex.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

15 kwietnia 2012, 09:56

I jeszcze proszę o info na priv, gdzie się zaopatrujesz w Inflamex.
Miałam go już kupić jakieś pół roku temu, ale wtedy okazało się że moja psina ma chorą wątrobę i inne problemy musiały zejść na bok.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

15 kwietnia 2012, 09:58

Inflamex najlepiej podawać dwa razy dziennie rano i wieczorem, jest dołączona miarka . Dla psa dużego średnio 7,5 ml na dzień.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

15 kwietnia 2012, 10:06

Tak, ale bardziej chodziło mi o sposób podawania: czy można z jedzeniem? Bo nie sądzę, by psy przyjmowały chętnie sam lek?
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

15 kwietnia 2012, 10:09

Tak z jedzeniem można wymieszać , moj je bez problemu, nawet mu smakuje. :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 kwietnia 2012, 14:31

asia32 pisze:Tak, ale bardziej chodziło mi o sposób podawania: czy można z jedzeniem? Bo nie sądzę, by psy przyjmowały chętnie sam lek?
Inflamex jest słodki i nawet sam -psom smakuje :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

15 kwietnia 2012, 16:20

asia32 pisze:Mojemu psu ArthroFos już nie wystarcza. Bierze go w sumie od ok. 3 - 4 lat, no ale teraz widzę pogorszenie. Tzn. ma problem ze wstawaniem, zwłaszcza wieczorem, i z pokonywaniem schodów. Na spacerach chodzi, biega, nie kuleje. Wet zaproponował leczenie Trocoxilem. Na razie jeszcze się nie zdecydowałam, bo ten lek ma sporo skutków ubocznych.
Póki co kupiłam ArthroHa (pierwszy raz) i zastanawiam się nad Inflamexem. Tracershy - jak go podajesz? Tzn. chodzi mi o Inflamex.

Ja mojej psinie podaje z odrobiną karmy z puszki, albo z jakimś serkiem. Nabieram płyn strzykawką i mieszam z jedzeniem. Tej karmy jest tylko odrobina, wszystko zlizuje i jest sprawa załatwiona. Moja samego inflamexu nie chciała, z suchym też nie przeszło. Dotychczas stosowałem Inflamex z z ArthroHA, ale od 3 tygodni podaję tylko Inflamex i też jest dobrze. Ze 2 razy zdarzyło mi się zapomnieć o wieczornej dawce, ale nie było żadnych konsekwencji z rana. Tyle, że stosuję już Inflamex od 4 miesięcy. Co do sklepów, wysłałem Ci linki do kilku, cenowo praktycznie wszędzie tak samo.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

16 kwietnia 2012, 12:43

Dziękuję Wam za pomoc. Jeszcze tylko mi powiedzcie, czy Inflamex to jest suplement diety czy już lek?
Macie jakiś doświadczenia z Trocoxilem? Tu na forum niewiele jest na temat tego leku, jedynie parę informacji z czasu, gdy był jeszcze nowością.
NinaS
Posty:50
Rejestracja:19 stycznia 2009, 16:56
Lokalizacja:Wrocław

17 kwietnia 2012, 09:18

asia32 moja sunia dostawała trocoxil. Jednak systematycznie wykonywałam u niej biochemię, to bardzo ważne, bo NLP rozwalają wątrobę, nerki, żołądek. Moja kochana sunia dostawała też osłonowo na zołądek polprazol. Trocoxil sprawdzał się u nas dosyć długo. Nie było dużych pogorszeń parametrów. Kiedy spadały wet włączał nam lek, np. ipakitine na nerki. Kolejne badania w normie. Udało nam sięz nim 2 lata. Wcześniej był Rimadyl. W sumie z NLP musiałyśmy się pogodzić na ostatnie 4 lata. Były krótkie przerwy, ale bez nich było gorzej. Sunia miała też akupunkturę i też bez efektu. Dożyła mi moja KOCHANA sunia 12 i 4 mies. Wadą tego leku, wg mnie, jest to, że jeśli dawka okazała się już zbyt mała to w ciągu miesiąca, bo tyle działa tabletka, nie można podać innego leku NLP - możliwe grożne skutki. Trzeba poczekać, aż tabletka przestanie działać i wtedy dopiero można myśleć o zmianie leku. Jednak ja byłam zadowolona. Ostatnio sunia dostawała carprodyl f 100. ALE oprócz NLP dawałam suni Inflamex, arthro HA, i inne preparaty wspomagające (w tym wątku wymieniane) i chroniące stawy - oczywiście zamiennie, kiedy któryś się skończył. Wiele rad cennych daje RobertA - i jeszcze raz za nie wielkie dzięki Robercie. Jego bezcenne rady wprowadzałam w życie mojej suni i dzięki temu, jestem przekonana, udało nam się tyle jeszcze powalczyć . Moja psinka miała dysplazję i spondylozę.
Inflamex moja jadła bez problemu. Dodawałam do jedzenia i wymiatała miskę bez zająknięcia.
Powodzenia asia32 z psineczką. Dbaj o nią. Ja za swoją strasznie tęsknię. To już 5 dzień bez niej :cry: a odruchy w domu, jakby była...
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

17 kwietnia 2012, 11:18

NinaS Bardzo mi przykro, że Twojej suni nie ma już z Tobą. Dożyła jednak pięknego wieku i miała wspaniałą opiekę, i to się liczy. Czasu nie da się zatrzymać. Kiedy ja mówię wetowi, że mojej Sabie chcę za kilka lat wyprawić osiemnastkę, to chyba najchętniej popukałby się w czoło :)
Co do Trocoxilu, to utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że jeszcze nie czas. Tym bardziej, że my musimy uważać na wątrobę. Wet kilka razy dawał nam Scanodyl, ale szczerze mówiąc, ja nie widziałam po nim żadnej poprawy.
Pozdrawiam Cię cieplutko!
Anulka2

19 kwietnia 2012, 13:52

Witam.
Mam pytanie - jaka dawkę Arthro Ha mogę podać psu o wadze 4,2 kg?
Pies dostaje również Arthrfos - 1/4 tabletki dziennie.
Pies jest po urazie łapy, lekko kulejący. Nie ma stanu zapalnego. Leki dostaje w celu przyspieszenia rekonwalescencji i zapobiegawczo - na przyszłość.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 kwietnia 2012, 15:55

Anulka2 pisze:Witam.
Mam pytanie - jaka dawkę Arthro Ha mogę podać psu o wadze 4,2 kg?
Pies dostaje również Arthrfos - 1/4 tabletki dziennie.
Pies jest po urazie łapy, lekko kulejący. Nie ma stanu zapalnego. Leki dostaje w celu przyspieszenia rekonwalescencji i zapobiegawczo - na przyszłość.
Dokładnie taka samą dawkę jak Arthrofosu- 1/4 tabletki .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 61 gości