szczeniak w domu, a ja lama jestem ...

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

andrzejeq43
Posty:87
Rejestracja:20 lipca 2005, 23:03
Lokalizacja:Szczecin
Kontakt:

14 sierpnia 2005, 06:24

Dana...wszystko fajnie...ale kazdy pies ma srednio 4 lapy :) w kazdej lapie srednio 5 pazurkow...codziennie 1 pazurek to daje nam 20 dni na wszystkie pazurki...no tak...ale jak tniemy ten dwudziesty to pierwsze piec juz uroslo znowu i nadaje sie do obciecia...wiec jedziemy dalej...dochodzimy do piatego i co sie okazuje?...nastepne piec juz uroslo :) hmmm.....jednym slowem pies przez cale zycie w stresie ze mu beda obcinac paznokcie :) Naprawde, dla mniej wprawnych to jest 15 min roboty i pies ma spokoj na kilkanascie dni :) nie maltretujcie psow obcinajac im jednego pazurka dziennie :)

Pozdrowionka
boguś

14 sierpnia 2005, 09:51

Danie chodziło chyba o psa który nie był nigdy do tego przyzwyczajony,a więc pamiętajmy do wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych przyzwyczajamy szczenię od momentu jak przekroczy próg naszego domu.Socjalizacji nigdy dość
Awatar użytkownika
emer
Posty:36
Rejestracja:25 lipca 2005, 16:37
Kontakt:

14 sierpnia 2005, 10:12

Obcinałem te pazurki - jednak nie jest to takie łatwe - sznaucerek ma owłosione mocno końce nóg, pazurki czarne, nic nie widac. Ze dwa, trzy razy pisnał mi, a więc jednak trochę za blisko - ale generalnie jakos mi to poszło ... :) - DZIĘKI za podpowiedzi.
Mój Baxinsky (tzn Bax .... ;) ) był na drugim szczepieniu, a przy okazji było ważonko - od pierwszego szczepienia do tego drugiego (16 dni) przybył z 1.1kg na 1.95kg - toż to 80% !! Czy to napewno miniaturka mi wyrośnie ?! Czy to normalne ze tak procentowo mi rośnie ? Daje mu te ok. 100g karmy (od ok. tygodnia Royal) i 1x twaróg, zadnych witamin - chyba nie przesadzam, a nie wyglada na grubaska ...

BTW - lubie pisac, a więc jeszcze Wam coś napisze ... ;)
Mamy weterynarza hmmm - murzyna, fajny młody gość. Mówi sie u nas, a urosło to wręcz do anegdoty i nie wiem w końcu czy to prawda że:

Kiedyś ktoś przyszedł z małym pieskiem do niego na pierwsze spotkanie z wet, a więc było założenie książeczki psa - wet pyta się jakie imie, a tu właściciel cos kręci, mówi że obojetnie co sie wpisze, ale nasz wet, czarnej hmmm karnacji nalega żeby podał w końcu to imię, więc ten właściciel mówi mu nieśmiało że w domu nalegają zeby był ... Murzynek :lol: (chyba nikogo nie obraziłem ...)
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2005, 16:02 przez emer, łącznie zmieniany 2 razy.
boguś

14 sierpnia 2005, 15:01

Wielkość psa zakodowana jest w genach.jeśli Dawkowanie na opakowaniu karmy jest orientacyjne bo nie uwzglednia np przemiany materi,która może być inna u każdego psa.Ja mojemu pieskowi daję trochę mniej bo był troszkę za okrąglutki :lol: .Jest taki prosty sposób na sprawdzenie otyłości:skóra na żebrach i biodrach powinna przy uchwyceniu swobodnie tworzyć fałdy między palcami,możesz także położyć dłonie na żebrach jeśli ich nie wyczuwasz to z pewnością jest za gruby,jeśli je widać to za chudy
dana
Posty:9
Rejestracja:14 sierpnia 2005, 01:17

14 sierpnia 2005, 15:57

Andrzej napisał
nie maltretujcie psow obcinajac im jednego pazurka dziennie
Zależy co nazwać maltretowaniem :wink: Oczywiście że przesadziłam jeden dziennie ale u naszej w pewnym momencie tak to wyglądało -- obcinanie tylko w trakcie zabawy a pod ręką ..cążki. Piesa u veta wszystkich podrapała , zadyszki dostawała a ..pazury całe. :evil:
Na początku to stres obcinania jest większy u właściciela niz psa :? ale kiedy dochodzi sie do wprawy to ... obcina sie wszystkie. :D
Tylko naprawdę należy zainwestować w dobre ..cążki.

pozdrawiam dana
andrzejeq43
Posty:87
Rejestracja:20 lipca 2005, 23:03
Lokalizacja:Szczecin
Kontakt:

14 sierpnia 2005, 16:01

Dokladnie tak jak mowisz, pierwsze kilka razy to obcinajacy boi sie nie mniej nic obcinany :) Troche oczywiscie z tym maltretowaniem zartowalem ale chodzi o to zeby jak najmniej stresowac piesia :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
emer
Posty:36
Rejestracja:25 lipca 2005, 16:37
Kontakt:

17 sierpnia 2005, 21:12

uczenia ciąg dalszy - jak lama to lama ... ;)

Bax rośnie szybko - nie powiedzieliście mi czy to normalne że między 6 a 8i1/2 tyg przybył z 1.1 na 1.95 kg czyli 80%. I hope swiadczy to dobrze nie tylko o jego kondycji, ale też o ... mnie ;).

Teraz następny "problem" - Baxinsky uwielbia pogryzać wszystkich i gdziekolwiek. Wiem że to zabawa, uwielbia tak zaczepiać wszystkich domowników - ale czy to należy zwalczać, czy tolerowć (wiek szczenięcy w końcu), czy "dawkować" mu te jego "pieszczoty", czyli czasem pozwalać mu na to, a czasem nie.
Czy takie pogryzanie nie będzie jakimś jego ulubionym hobby jak wyrośnie ?

Aha - od wczoraj podnosi noge jak sika .... :lol:
marianna
Posty:6
Rejestracja:06 sierpnia 2005, 16:00

17 sierpnia 2005, 22:26

Ja też mam sznaucerka miniaturkę.
To jest mój pierwszy pies. To bardzo mądry zwierzak. Pogryzł mi tylko! stojak na gazety i to tylko z mojej winy bo nie kupiłam mu "czegoś" do gryzienia. Teraz ma ponad rok i jest cudowny. Jak każe= tak robi. Jestem pod wrażeniem. Zgadzam sie, że jak się psa ułoży tak się ma.
Podnoszenie nogi robi wrażenie. Kupić pieskowi coś do gryzienia!!!
Awatar użytkownika
emer
Posty:36
Rejestracja:25 lipca 2005, 16:37
Kontakt:

01 września 2005, 21:00

Hmmm - troche mnie niepokoi ciągła chęc do gryzienia ...
Oczywiście ma juz pare gadgetów do bawienia - gryzie je chętnie, ale jak tylko ma w zasięgu naszą rękę, nogę, to woli nas "obgryzać" , a lubi to robić pasjami ...
Mam twardo mu tego zabronić czy jakoś znosić jego chęć do gryzienia (ma 11.5 tyg) ?
Nie był nigdy kąpany - kiedy powinno sie kąpać pierwszy takie szczenie ?
2x był odrobaczany (ost raz 17 lip) - czy powinno sie powtórzyć ten "zabieg" ? (ciągle cos "próbuje" na spacerach ...)

BTW - jak szaleć to szaleć - Bax w avatarze ... 8)
lonli
Posty:19
Rejestracja:20 lipca 2005, 16:06
Lokalizacja:Biała Podlaska

01 września 2005, 22:55

Witaj emer
Mam podobny problem z "obgryzaniem nas do kości" :wink:
Moja Dorka(pudelkopodobna) ma teraz13 tyg. i wcale jej ta chęć nie mija,co więcej, zaczyna nas "podgryzać"coraz mocniej... Staram się wtedy wtykać jej do pyska którąś z jej zabawek. Może tak ją odzwyczaję... Ale zawsze gdy przeholuje, strofuję ją, żeby wiedziała czego naprawdę jej nie wolno.
Co do kąpania to http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... +szczeniak
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 września 2005, 23:02

zależy czym był odpchlany. Raczej powinno się tego gryzienia psu zabrania. Są 2 metody albo skierowania zainteresowania psa na inną rzecz jak to pisze lonli albo delikatnego karcenia ( nie bicia!!!) tzn klaśnięcie w dłonie co stanowi dobitny bodziec akustyczny potem komenda nie wolno. Po poprawnej reakcji nagroda. Może być delikatny klapsik i posadzenie psa na siad. Za poprawne wykonanie komendy nagroda.
Awatar użytkownika
emer
Posty:36
Rejestracja:25 lipca 2005, 16:37
Kontakt:

06 września 2005, 14:03

Szefie - nie "odpchlany", chodzi mi o odrobaczanie ...
Ur. 14.06
4.07 - vetminth 1ml
11.07 - Prutel
Czy mam teraz cos mu podac ? (wazy teraz ok.2.5kg)

Kończy mi sie Royalek MINI JUNIOR - jest super , ZERO PROBLEMÓW ...
ale chyba zamówie BiOMiLL - jakoś mi sie wydaje ze byc może jescze lepszy ? Są jakies przeciwskazania na takie zmiany ?

edit:
proszę o link do zgrzebła czy szotki czy grzebienia do pielęgnacji sznauci miniaturki - który polecacie ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 września 2005, 00:45

jeśli po ostatnim odrobaczaniu nie było "gości" w kale lub wymiotach to następne za 3-6 miesięcy. Zmiany karmy tak , ale nie za często. Pisaliśmy o tym choć ogólna zasada jest dobrze po jakieś karmie nie szukaj niczego innego. Do zgrzebła jutro link od naszej szefowej działu sprzedaży.
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

07 września 2005, 13:10

Witam,

Polecamy takie zgrzebelko:

http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=2017

Pozdrawiam,
Marek Batko
Awatar użytkownika
emer
Posty:36
Rejestracja:25 lipca 2005, 16:37
Kontakt:

13 września 2005, 13:23

dzięki - zamówienie poszło, i na karme BiOMiLL również ...

takie pytanko : BiOMill zaleca podawać ta karme 2x dziennie - daje teraz 3x dziennie Royalka i takie dawkowanie raczej zaleca sie dla szczeniaków (mój Bax ma jurto 3m-ce) ...
Mam podawac mu ją 3x czy 2x dziennie ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości