Olej w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

11 lutego 2012, 17:07

W BARFie zaleca się podawanie przefermentowanych produktów mlecznych - kefirów, jogurtów - w charakterze probiotyków i na "poślizg" przy większej ilości kości (nie spotkałam się z zaleceniem podawania słodkiego mleka czy masła). Tzw. "dodatki" w barfie stanowią 10% diety, w te 10%, poza kefirami i jogurtami, wchodzą jajka, algi, oleje, czosnek, siemię, czasem kiełki itp. więc tego nabiału nie jest dużo w diecie w ogólnym rozrachunku.

Natomiast jeszcze w latach 80-tych świeże mleko było zalecane w karmieniu suk karmiących i szczeniąt (Peter Teichmann), z zastrzeżeniem, że niektóre psy go nie tolerują. Spotkałam się gdzieś (ale nie pamiętam gdzie) z twierdzeniem, że wydzielanie laktazy (enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy) nie zanika u psów, które do małego regularnie dostają mleko.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

11 lutego 2012, 18:27

też gdzieś o tym czytałam (o tym że laktaza nie zanika przy regularnym podawaniu mleka), pytanie tylko po co i co na to nerki naszego pupila:)
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

27 lutego 2012, 23:52

Chefrenek pisze:Czy ktoś coś może powiedzieć o oleju rybnym Arion Ariovital. Oto opis:

Arion ArioVital wytworzony jest jedynie ze świeżych, nieprzetworzonych ryb, naturalny, nierektyfikowany, nie opracowywany chemicznie. Produkt o najwyższej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i naturalnych przeciwutleniaczy, oczyszczających organizm z wolnych rodników.
Zbawienne działanie NNKT z rodziny Omega-3 znane jest od kilkunastu lat, lecz dopiero niedawno udowodniono, że maja one silne działanie przeciwzapalne, doskonale stymulują rozwój układu nerwowego młodych zwierząt, wzmagając ich zdolności uczenia się i szybkość reakcji, wzmacniają naturalne siły obronne organizmu oraz wspomagają proces widzenia. Dodatek oleju rybnego do codziennej diety sprawia, że lepiej wykorzystywany jest pokarm, a organizm otrzymuje idealnie strawione tłuszcze nienasycone, co powstrzymuje procesy starzenia się zwierzęcia. 5ml oleju rybnego w jadłospisie zwierzęcia dzienne poprawia jego współczynnik stanu zdrowia (PHQ) o 7%.

Korotenoidy (naturalne przeciwutleniacze) zawarte w oleju poprawiają wzrok, zwłaszcza u starszych psów, ułatwiają tworzenie nowych komórek nerwowych., stan zdrowia skóry i sierści m.in. wpływają korzystnie na wysycenie pigmentu. Olej rybny jest także nieocenionym źródłem łatwo przyswajalnych tłuszczy, poprawiając wartość energetyczną karmy i będąc zdrowym i łatwym w dawkowaniu źródłem energii metabolicznej.

Skład:
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT0 objętościowo 5-7%
kwasy Omega-3 25-30% NNKT
Karotenoidy 30-40 ppm
Dawkowanie:
Psy o masie 5-10kg 5ml
Psy o masie 20-40kg 10ml
Psy o masie 40-60-15 ml


ps. Robercie przenieś post do odpowiedniego wątku, jeśli taki jest. ;)
Wprawdzie nie o lniany olej chodzi, ale nie chciałam zakładać nowego tematu, a tu już się pytanie raz pojawiło.
Dołączam się do pytania o olej rybny Ariovital oraz, niejako przy okazji, Biotyna i Cynk tej samej firmy (Skład (w 1000ml):
Biotyna: 510408 mcg Zn (chelat cynku): 36720 mg)
Czy to produkty godne uwagi, macie jakieś doświadczenia?
Może z tytułu wątku wykreślić słowo lniany - wtedy będzie bardziej uniwersalny...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 lutego 2012, 08:26

Ariovital przyzwoity produkt,natomiast warto zastanowić się też na Brit olej z łososia.
Natalka288
Posty:4
Rejestracja:19 kwietnia 2013, 10:03

19 kwietnia 2013, 11:01

Witajcie:)

Miałam stworzyć nowy wątek, bo potrzebuje informacji dokładnie w tym temacie, aż tu zauważyłam ze temat juz jest na forum. Słuchajcie jestem nowym forumowiczem i interesuje mnie wasza opinia. Poczytałam troszkę w internecie na temat tych olejów i mam dylemat. Jak uważacie, który z dostępnych na rynku jest najlepszy?? Dodam, że mam psa waży około 25 kg.

liczę na waszą pomoc :)
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 kwietnia 2013, 11:22

Najlepiej przyswajalne oleje dla psów to oleje pochodzenia rybnego .
kolmm

20 kwietnia 2013, 13:34

ale po co psu podawac psu oleje roslinne do przyswajania ktorych nie jest przystosowany, tluszcze zwierzece i nienasycone kwasy tluszczowe wystepuja w miesie wiec nie bardzo rozumiem
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

20 kwietnia 2013, 13:50

...
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2013, 13:16 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

20 kwietnia 2013, 14:32

no tak, a szczytem jest kość :)))) niestety takie podejście wiele wyjaśnia
Natalka288
Posty:4
Rejestracja:19 kwietnia 2013, 10:03

22 kwietnia 2013, 12:38

Mój piesek je mięsko ( i białe, jak również tłuste) :) i absolutnie nie jestem przeciwnikiem podawania tego zwierzętom. Co do kości - każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja osobiście nie podaje. I wydaje mi się, że suplementacja pewnej grupy produktów jest równie ważna, co odpowiednie żywienie. Nadal niestety nie dostałam od nikogo odpowiedzi na moje powyższe pytanie :) Mam jednak nadzieję, że jednak ktoś kto coś stosuje sie wypowie :) pozdrawiam!
Gość

22 kwietnia 2013, 13:01

Pytałaś o oleje , więc dostałaś odpowiedź , że najlepsze dla psa są pochodzenia rybnego .
Natalka288
Posty:4
Rejestracja:19 kwietnia 2013, 10:03

23 kwietnia 2013, 10:14

A co myślcie o tym????-> http://www.sanopet.pl/pl/tresci/299,pie ... erzat.html
Natknęłam się dzisiaj na to szukając jakiegoś preparatu z kwasmi Omega. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam.. Czekam na wasze opnie ;)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

23 kwietnia 2013, 10:28

Kolejny syntetyczny cudowny badziew :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 kwietnia 2013, 18:06

Dokładnie ,syntetyk który jest lepszy od natury - dla mnie bardzo śmieszne ,już nie wiedzą na czym mają zarobić,nawet olej rybny przeszkadza już nie jest dobrze przyswajany itd no absurdy straszne.
Gość

24 kwietnia 2013, 12:42

Nie zaleca się podawania psu olejów roślinnych, badania wskazują, że organizm psów nie radzi sobie z przetworzeniem kwasów tluszczowych ALA występujących w olejach roślinnych na przyswajalne postaci kwasów tłuszczowych DHA i EPA. Kwasy DHA i EPA występują w olejach rybich (olej z wątroby dorsza, olej z łososia) i są całkowicie przyswajalne bez zbędnego obciążenia trzustki jak w przypadku olejów roślinnych.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości