pytanie o pseudohodowle

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

15 sierpnia 2011, 23:33

Chyba pisze się razem ..........ubermensch . :|
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

15 sierpnia 2011, 23:38

Masz mnie - ale wstyd, chyba już nigdy nie wejdę na żadne forum przez tę gafę :lol:

P.S. Bardzo merytoryczna dyskusja :lol:
ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

15 sierpnia 2011, 23:40

No wiesz jestesmy tylko ludzmi ,każdy kiedys gdzies się może potknąć ....ale to nie znaczy że zaraz trzeba go skreślić ... 8)
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

16 sierpnia 2011, 09:18

Wszystkich Nas łączy jedno,to że kochamy, lub lubimy zwierzęta.Wiele już zostało napisane,wyjaśnione,i nie można rozgraniczać,to takie,a to takie,ten ma kasę,a ten niema ,ten ma takiego psa,a ten nie wiadomo skąd , itd.itd.Społeczeństwo nie powinno się dzielić,na tych lepszych i na tych mniej.To niestety odzwierciedla się w naszym codziennym życiu.To pytanie zadane-"o pseudo hodowle,i póżniejsze posty są tego przykładem.W ten sposób nie rozwiąże się problemu.Może problem ,to za wielkie słowo w tym temacie.Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie umiemy ze sobą rozmawiać.Jednej osoby będącej na tym Forum, bronią jest cynizm.Przykre.Musimy się nauczyć szanować jedni drugich,a wtedy takie tematy ,jakby nie było,dotyczące naszych milusińskich, to my jesteśmy za nie odpowiedzialni ,bo one niestety nie mogą się obronić , nie będą miały miejsca.Pozdrawiam.
ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

16 sierpnia 2011, 11:24

" Musimy się nauczyć szanować jedni drugich "-zgadza się ,pisząc że powinnam czytać ze zrozumieniem bo tego przecież uczyli w szkole -to przykład szacunku w najwyższym wydaniu ..............Nie chce mi się wklejać epitetów którymi byłam tu i na innych tematach obrzucana za to tylko że przyznałam się że mój pies rzuca się na inne psy (chociaz rzuca to za duzo powiedziane ), ale oscylowały one między debilem a porąbańcem (ja i pies ),więc nie pisz proszę takich kazań ,może napisz do osoby bezpośrednio obrażającej kogoś w danej chwili .A zadająć pytania w stylu co będzie jesli pies z rodowodem z suką z rodowodem a co jak bez rodowodu -wreszcie miałam nadzieję że wszyscy którzy przeczytają temat będą juz wiedzieli o co chodzi .Tu również rozstałam porównana do tym razem ograniczonej umysłowo .Jeśli to jest wg ciebie klucz do rozwiązania zagadki -gratuluję .A jesli mnie uważasz za cyniczną -bo chyba nie stałej kadry tego forum -jeśli więc mnie to radzę przeczytać definicję cynizmu .Równiez pozdrawiam .
Awatar użytkownika
amstaff ARY
Posty:127
Rejestracja:06 sierpnia 2011, 17:27

16 sierpnia 2011, 16:30

Wzięłam to z forum. Dotyczy to mnie (z różnych tematów )i informacji napisanych do ania05111971 (tylko na tym temacie.)
Żaden właściciel kundelka albo psa bez papierów nie obraża innych na tym forum, nie wyzywa ich. Czemu tak jest ?
skierowane do japanisze
Nie wiem skąd to wzięłaś. To stwierdzenie jest niesamowite. :twisted:
Poszperaj trochę po forum.
I przestań się ciągle zapętlać błagam Cię.
skierowane do amstaff Ary
japanisze pisze:Dziewczyno z Ciebie jest taka awanturnica, że zaczynam mieć wrażenie, że ktoś Cię do tego podpuszcza.
skierowane do amstaff Ary
japanisze pisze: Nie wiedziałam, że mamy nowego moderatora na forum :twisted:
Prawdziwy z Ciebie Texas Ranger :roll:
Jeśli naprawdę w to szczerze wierzysz, to jest gorzej niż myślałam :lol:
Kto udzielił Ci takich informacji? Gdzie Ty to wyczytałaś? Rozbaw mnie i odpowiedz :mrgreen:
skierowane do amstaff Ary
japanisze pisze:Piszesz straszne bzdury - daj sobie już spokój, bo się pogrążasz i tylko ludziom psujesz weekend.
skierowane do amstaff Ary
japanisze pisze: Najpierw byłam na Ciebie zła, że opowiadasz bajki, ale teraz widzę, że Ty w to wszystko autentycznie wierzysz. Nie umiem się już na Ciebie złościć - co więcej, uważam, że jesteś bardzo uroczo nieświadoma. :lol:
skierowane do amstaff Ary
japanisze pisze:2. Twoje materialistyczne podejście do kupna psa jest FE. Pytanie - masz komputer, masz pralkę, masz telewizor? Powiedz mi - ile kosztowały? Ile czasu spędziłaś na wyborze właściwego modelu, zbieraniu pieniędzy czy szukaniu dogodnych rat? I teraz powiedz mi dlaczego Twoim zdaniem kawałek martwego plastiku i metalu jest wart wydania tych pieniędzy i poświęconego czasu na wybór, a pies nie.
skierowane do amstaff Ary
japanisze pisze:P.S. Zarzucasz nam (tj. innym uczestnikiem tej dyskusji), że tacy jesteśmy rozgoryczeni i frustrowani, a Twoje posty są nasiąknięte jadem bardziej niż jakiekolwiek inne na tym forum i pierwsze co dziś przed umyciem zębów i zjedzeniem śniadania musiałaś tu zajrzeć i wszystkich poustawiać.
skierowane do ania05111971
japanisze pisze:Do tej pory to było jedyne ogarnięte forum bez takich akcji i przepychanek. Szkoda go, naprawdę szkoda.
skierowane do ania05111971
Awatar użytkownika
amstaff ARY
Posty:127
Rejestracja:06 sierpnia 2011, 17:27

16 sierpnia 2011, 16:46

Każde forum powstaje by wymieniać się na nim informacjami, pogadać z osobami mającymi ten sam problem, tą samą rasę, chcą dowiedzieć się czegoś nowego.

Mam psa bez papierów i to na tym forum uważane jest za moją głupotę, bezmyślność, największy grzech bo pies od ludzi a nie ze schroniska.
Za cytuje osobę z forum.
lewandowska.marzena pisze:Jeżeli ci wasi pseudohodowcy, mają nierasowe psy, ale dbają o nie, psiaki są zadbane, znajdują im dobrych, kochających właścicieli, to przepraszam w czym tkwi problem? No chyba, że dla was każdy pies bez rodowodu, to pseudopies, który jest nic nie warty. To jak pies skończy zależy tylko i wyłącznie od właściciela, hodowcy, może i są dobrzy i źli, bo jedni dbają o te psiaki, kiedy są z nimi, mają wszystko zapewnione i trafiają do dobrych domów, inne są traktowane jako rzecz na sprzedaż, ale tak samo i "prawdziwi hodowcy" bo też spotkałam się z opiniami, że zdarzają się również tacy, którym zależy na jak najdroższej sprzedaży. I co, taka hodowla jest hodowlą? A pieski obdarzone miłością, zadbane są z pseudohodowli? Nie ma takiego pojęcia w słowniku, tak po prostu ktoś nazwał hodowlę psów bez rodowodu, i tak się przyjęło. http://pl.wikipedia.org/wiki/Hodowla w samym pojęciu "hodowla" nie ma ani słowa, o rozmnażaniu osobników, które mają rodowód, są czystej krwi, więc proszę, nie wmawiaj mi, że hodowla bez papierów to pseudohodowla. Słowo hodowla nie wyklucza rozmnażania bez papierów, a słowa pseudohodowla nie ma w żadnej encyklopedii.
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

16 sierpnia 2011, 17:11

Ania 05.... .Nie do Ciebie skierowane były te słowa.Nie jesteś cynikiem,wiec nie wiem,dlaczego w ten sposób odpisujesz.Byłam przekonana,że wreszcie temat się zakończy,ale Wy z uporem maniaka będziecie chyba drążyć dalej,no cóż Wasz wybór-"Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść......."
A tak na koniec,pewnie ciekawa jesteś ,kto ma takie cyniczne podejście do tematu.
Amstaff Ary,która napisała:"Wielkie ego u gościa rasowego.
Żegnam,to forum można obejrzeć ,ale z daleka,najlepiej się nie wtrącać.
ania05

16 sierpnia 2011, 17:25

"Żegnam,to forum można obejrzeć ,ale z daleka,najlepiej się nie wtrącać. " -święte słowa -też chyba z nich skorzystam ,gdybyś cofnęła się do początków tego konfliktu może zrozumiałabyś dlaczego odpisuje jakbym była o wszystko posądzana .Pisałam już zresztą nie raz i nie dwa o tym .Wszystko można było (cały temat o rodowodowcach ) ująć w 15 zdaniach ,wystarczy żę ktoś kto zna się na tym napisał by w punktach o rodowodzie ,jak się go zdobywa ,o rozmnażaniu ,szczeniętach rasowych i nierasowych ,a nie pisać chaotycznie o wszystkim i tak naprawdę o niczym .Pierwszy raz spotkałam się z takimi przepychankami (i choć nie siedzę na forach ale czasem jak mnie cos interesuje to szukam i czytam ),z taką wrogością ,nie twierdzę że jestem bez winy ale nie będe siedzieć i czytać o sobie że jestem ograniczona na przykład .........a zresztą mam to w dupie .BYE .
Awatar użytkownika
amstaff ARY
Posty:127
Rejestracja:06 sierpnia 2011, 17:27

17 sierpnia 2011, 00:37

Freedom pisze: A tak na koniec,pewnie ciekawa jesteś ,kto ma takie cyniczne podejście do tematu.
Amstaff Ary,która napisała:"Wielkie ego u gościa rasowego.
Żegnam,to forum można obejrzeć ,ale z daleka,najlepiej się nie wtrącać.
ania05111971 pisze:??Wokół same mądre sławy a człowiek po prostu jak nie z tego świata .A może ja się pomyliłam ,może to jest forum dla ludzi leczących się z małego ego ?
:wink:
amstaff ARY pisze:Wielkie ego u gościa rasowego.

:( Jeszcze nigdy nie zdarzyło się by mój żart aż tak kogoś zdenerwował. :?
mela1996
Posty:10
Rejestracja:24 sierpnia 2011, 18:48

24 sierpnia 2011, 20:47

Przestańcie,pseudohodowla według mnie to jest coś takiego,gdzie szczeniaki są "produkowane" po to,aby zarobić za nie jak najwięcej kasy...jeśli ktoś chowa pieski,bo akurat kocha taką,a nie inną rasę to czemu nie? Nikt Wam nie każe kupować takich szczeniąt! Jeśli suka jak i jej potomstwo są dobrze traktowane to czemu nie? Czemu nie prowadzić takowej hodowli i traktować to jak hobby? Może kogoś po prostu nie stać,albo w tym momencie kiedy nabywał pieska nie było stać na kupno małej kuleczki za 3000zł...zastanówcie sie nad tym!!!
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

24 sierpnia 2011, 21:01

Kurde a żebyś Ty się użerała z takim psem podczas spacerów,który gryzie smycz,ciągnie i szarpie...
To jest Twój post z innego wątku, nie wspomn ę o tonie atakującym osobę, która żadnych wyrzutów Ci nie robiła.

Twoje własne słowa świadczą, niestety, o tym, że gdyby każdy musiał zapłacić te kilka tysięcy za psa, to bardziej zastanawiałby się nad konsekwencjami, opieką, wychowaniem takiego malca.

Jeśli receptą na nieposłuszeństwo w czasie spacerów (łatwe do opanowania, oczywista wina braku wychowania psa przez właściciela, podstawowa umiejętność psa) jest dopuszczenie tegoż niewychowanego jeszcze, a może niezrównoważonego - jeżeli właściciel nie potrafi sobie z suką poradzić - psa do rozrodu, to jest kompletna nieodpowiedzialność :!:

Egzaminy na właściciela powinni robić, naprawdę :evil: :evil: :!:
ania05111971
Posty:193
Rejestracja:04 września 2010, 12:34

24 sierpnia 2011, 21:04

Chwała Bogu i wszystkim świętym że ustawa która wchodzi w życie z dniem 1 ,01,2012 zakazuje hodowli psów osobom nie zrzeszonym w ZK .Moze choc trochę zostanie to opanowane .......
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

24 sierpnia 2011, 21:58

Jaka ustawa ?
Proszę namiary.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

24 sierpnia 2011, 23:52

A coś czytałam o tej ustawie, że nie wolno będzie na targowiskach sprzedawać i coś było o rozmnażaniu. Szkoda ze dopiero od przyszłego roku wchodzi w życie :( Tylko kto to będzie sprawdzał?
dobbinka- dokładnie, powinny być testy chociaż z podstawowej wiedzy o psach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości