Sucha karma Acana

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

drevni_kocur
Posty:3
Rejestracja:15 sierpnia 2006, 00:23

15 sierpnia 2006, 01:06

Anonymous pisze:moje koty jedzą tylką acanę i bardzo ją lubią. ja widze, jak im się sierść poprawiła, jak dobrze działa im układ trawienny (kupki zwarte i prawie nie śmierdzi z kuwety). polecam gorąco.
moim zdaniem jest lepsza od rc.
to pisałam ja, zapomniałam sie zalogować :oops:
szylkretka
Posty:86
Rejestracja:10 maja 2006, 21:47
Lokalizacja:Turek

15 sierpnia 2006, 15:27

Witam. Moim kotom sie powoli nudzi Acana,ale karma jest naprawde dobra i cena tez,teraz kupilam kotce Acane Lighta bo jakims cudem z chudej drobnej kotki zrobila sie nieco "przyduza" :) i bardziej jej smakuje niz zwykla karma,ale to pewnie kwestia zmiany smaku i urozmaicenia pozywienia. Polecilam Acane znajomym i zobaczymy czy ich koty tez wystawia pozytywna opinie :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smoczata
Posty:43
Rejestracja:04 stycznia 2006, 09:30
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

17 sierpnia 2006, 15:23

Też byłam przez dłuższy czas zadowolona z Acany. . . (tzn. ok. roku)
ale ostatnia torba (wciąż senior light) zawierała jakby żarcie pochodzace z 2 różnych partii. Były jaśniejsze garnulki (takie jak dotąd) i ciemniejsze.
Jednocześnie zauważyłam zwiększoną masę kupsztali wydalanych przez Dudkę :roll: , co chyba sugerowałoby większą zawartość substancji balastowych w tej karmie.
Czy ktoś z Was zaobserwował coś podobnego?
(piszę o psiej wersji karmy - ale to chyba nie ma większego znaczenia, karma powinna trzymać "standard")
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

18 sierpnia 2006, 22:15

Anonymous pisze:polecam gorąco.moim zdaniem jest lepsza od rc.
I tu się nie zgodzę, bo co kot to inne przyswajanie danej karmy. Jeśli chodzi o składy to zarówno RC jak i Acana mają odpowiedni dobór składników i są pełnowartościowe, jednakże o wyższości ogólnej jednej karmy nad drugą dyskutować nie możemy, bo co jednemu kotu służy dla drugiego moze być źle tolerowane. Możesz powiedzieć, ze Acana jest dla twoich kotów lepsza od RC, ale nie możemy kwitować tego w sensie ogólnym, bo to już jest nieprawda :wink:

Pozdrawiam

Ania i koty
szylkretka
Posty:86
Rejestracja:10 maja 2006, 21:47
Lokalizacja:Turek

20 sierpnia 2006, 12:57

Chyba najwazniejsze jest to,zeby karma zaspokajala zapotrzebowanie na podstawowe skladniki,a nie to jakiej jest firmy.Moje koty zajadaly sie przez tydzien RC,potem trudno im bylo powrocic do Acany,nie wiem czy to ze wzgledu na gorszy sklad czy poprostu im mniej smakuje...
Pozdrawiam
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

20 sierpnia 2006, 19:57

Może po prostu RC bardziej im posmakowała, może być też tak że się "zachwyciły" czyms nowym, a Acana była już dla nich znaną wersją i wolały odświeżyć menu :wink: Nie była to kwestia składu, bo obydwie karmy są bardzo dobre jakosciowo, poza tym kot nie ma instynktu, który podpowiada mu składy karm i ułatwia wybór. Kot kieruje się głównie smakiem i zapachem

Pozdrawiam

Ania i koty
Ania Z
Posty:3
Rejestracja:22 sierpnia 2006, 09:23

22 sierpnia 2006, 10:21

Acana wg moich kotów jest smaczna
wg mnie jest na pewno dobra, bo widzę jakie są zdrowe i jaka maja ładną sierść :D
ale niestety nie lubią wersji light :roll: i kupiłam im teraz proformens
zobaczymy :roll: zjadają z apetytem
RC tez lubią i im służy :)
izaA
Posty:11
Rejestracja:19 czerwca 2006, 10:29
Lokalizacja:Warszawa-Wesoła

23 sierpnia 2006, 17:07

Moje kociaste jedzą Acanę Light od roku, sierśc bardzo ładna i wyraźnie zmieniona na korzyść jest mięciutka...nigdy nie było kłopotów z kupalami...i nie ma też kłopotu, z tym, że się nudzi...czasami dostają reklamowe ilości innych karm, ale zawsze chętnie wracają do podstawowej. Poza tym skutecznie ej odchudziłam właśnie tą karmą. ja polecam, moje koty - też...
Kajda
Posty:4
Rejestracja:21 sierpnia 2006, 18:54

26 sierpnia 2006, 14:13

W tym miesiącu spróbowałam acany, futra jedzą az się uszy trzęsą - szczególnie chudzina, której brak apetytu doprowadza mnie do rozpaczy. W tym miesiącu myślę że z czystym sumieniem moge kupić większą ilość tej karmy i przestawiamy sie własnie na nią. Pozostałe będa traktowane jako przerywnik ;)
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

29 sierpnia 2006, 23:32

izaA pisze:Moje kociaste jedzą Acanę Light od roku, sierśc bardzo ładna i wyraźnie zmieniona na korzyść jest mięciutka...nigdy nie było kłopotów z kupalami...i nie ma też kłopotu, z tym, że się nudzi...czasami dostają reklamowe ilości innych karm, ale zawsze chętnie wracają do podstawowej. Poza tym skutecznie ej odchudziłam właśnie tą karmą. ja polecam, moje koty - też...
Izo, przekonałaś mnie i właśnie zamówiłam Acanę Light dla mojego kocura :D Zastanawiałam się od jakiegoś czasu nad zmianą karmy, bo na RC i PPP dla kastratów Fiodor znów trochę przytył i brzucho mu wisi. Zobaczymy, może też uda mi się skutecznie go odchudzić :wink:

PS. Karma już przyjechała, ale na razie kot się nie skusił :( Może dlatego, że nie jest przyzwyczajony do tak drobnych chrupek. Może później...
Awatar użytkownika
Gryzia
Posty:74
Rejestracja:04 lutego 2006, 23:30
Lokalizacja:Kraków

30 sierpnia 2006, 19:17

Po takich waszych zachętach odnośnie Acany zakupiłam ją moim koteczkom. I niestety okazało się, że mogę sobie sama ją jeść.
:twisted:
Wygrywają RC i Hills.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

30 sierpnia 2006, 19:41

Gryzia pisze:Po takich waszych zachętach odnośnie Acany zakupiłam ją moim koteczkom. I niestety okazało się, że mogę sobie sama ją jeść.
:twisted:
Wygrywają RC i Hills.
W przypadku mojego kota też. Dobrze, że mam zapas dawnej karmy tak, że nie będzie biedactwo głodowało. Acanę wezmę do pracy - tam kociaki wszystko wcinają. Ale nie twierdzę, że to zła karma - po prostu każdy kot jest inny i co innego mu smakuje. Mój Acany Light nie zaakceptował i już
:roll:.
Awatar użytkownika
Ulla
Posty:255
Rejestracja:29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

30 sierpnia 2006, 19:54

Hmmm, po przeczytaniu wczorajszych pozytywnych postów na temat Acany light, też zamierzałam ją kupić... Mam ją już nawet w koszyku na poczet przyszłego zamówienia :?
Teraz się zastanawiam... :?
izaA
Posty:11
Rejestracja:19 czerwca 2006, 10:29
Lokalizacja:Warszawa-Wesoła

30 sierpnia 2006, 21:18

Bardzo możliwe, że to zależy od kota, Otisa przestawiłam na Acanę z Nutry, a Sonię z RC Indoor, nie było żadnego problemu, ale może dlatego, że moje koty uwielbiają suchą. Poza tym - tak jak pisałam dostają odmierzone racje, więc nie sądzę, że się najadają, może dlatego nie grymaszą...nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd, ja nadal kupuję Acanę 8)
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

30 sierpnia 2006, 21:39

Iza, nie ma żadnego problemu :D Wszystkie karmy trzeba wypróbować bo koty (przynajmniej mój) szybko się nudzą i potrzebują zmian. Fiodor np. Iamsa też nie tknął a podobno to niezła karma i inne koty się zajadają. Za kotem nie nadążysz :lol:
PS. Kociaki wspaniałe !!!:D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości