Czy Orijen jest rzeczywiście wart swojej ceny?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

06 listopada 2008, 18:22

Rozumiem i jeśli tak było, to zgodzę się, że karma dla Twoich psów się nie nadaje
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 listopada 2008, 23:22

Podobna sytuacja była u moich psów aczkolwiek Orijen(skład)robi dalej na mnie duże wrazenie :)
dwbem
Posty:2
Rejestracja:18 sierpnia 2007, 10:42
Lokalizacja:Warszawa

09 listopada 2008, 11:07

Dziwne te rozwolnienia. Ja od dłuższego czasu daję swoim sukom Orijen i trochę Acany i nie mam żadnych problemów. A kupy robią zdrowe i normalne. No i starsza nieco gruba ładnie mi zeszczuplała.
Owszem Orijen jest drogi ale ja karmę podaję jako dodatek do naturalnego żywienia mięsem z ryżem i warzywami. Z tym, że bilansuję to ilościowo, żeby nie przekarmić.
I jest bardzo dobrze.
yellowcup

07 stycznia 2009, 15:23

Używałem Orijena, ale niestety zostaliśmy niemal zagazowani przez naszego pupila, więc jak widać nie wszystko, nawet jeśli potencjalnie dobre nadaje się dla każdego psa
Mari
Posty:54
Rejestracja:19 października 2007, 11:04
Lokalizacja:Warszawa

09 lipca 2010, 15:49

a co myslicie o podawaniu Orijena szczeniakowi? czy ktoś stosował Orijen Puppy?
Amstaff

23 lipca 2012, 17:50

Mari pisze:a co myslicie o podawaniu Orijena szczeniakowi? czy ktoś stosował Orijen Puppy?
Ja używałem Orijen Puppy Large dla Amstaffa i powiem tak, kilka razy kupiliśmy małe paczki po 400g. tej karmy w zoologicznym i było OK, więc pomyślałem sobie, że w końcu mamy karmę dla naszego piesia, no to zdecydowaliśmy się zakupić 7kg. na Allegro od sprzedawcy który ma najtaniej. Karma próżniowo zapakowana z długą datą przydatności, daliśmy naszemu 3msc. szczeniakowi i miał takie pierdy, że trudno było wytrzymać, później już nie miał ochoty jej jeść. Myślę sobie przegłodzę go i na pewno zacznie wcinać ale minęło 2dni, a on ledwo dzióbie. Opowiedziałem o tym sprzedawcy w zoologicznym i on stwierdził, że Orijen którą zakupiłem mogła być ze wschodu = niska jakość. Teraz kupiliśmy Trainera i zobaczymy jak to będzie. Orijen NIE polecam, u mnie się nie sprawdził tak samo jak RC(wymioty i sraczka - praptaczka :lol:, paskudna pasza ).
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

29 lipca 2012, 19:09

Ogólnie jeśli chodzi o karmę, to bardzo polecam, bo jest rewelacyjna i warta swojej ceny.
Z tym, że jeśli przyzwyczaja się psa do nowego pokarmu, to powinno się to robić powoli i najpierw mieszać z dotychczasowym pożywieniem i powoli redukować ilość starej karmy, aż wyeliminuje się ją zupełnie. zwierzęciu nieprzyzwyczajonemu, jeśli z dnia na dzień zmieni się karmę na inną, mogą pojawiać się wyżej opisane przez użytkowników kłopoty. Jeśli powoli przyzwyczaja się organizm do nowego jedzenia, to też jest inaczej i nastawienie psa do nowej karmy też jest inne.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości