KARMY NIE WARTE SWOJEJ CENY (KTORYCH NIE POLECACIE)

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

29 stycznia 2009, 21:44

Zakładam nowy temat. Proszę wpisujcie karmy których zdecydowanie nie polecacie- ze szczególnym uwzględnieniem karm o kiepskim składzie a cenie relatywnie wysokiej.

JA umieszczam pierwszą karmę- PROFILUM.

Producent (wiadomo jaki)...to już wszystko wyjaśnia.

W składzie duża ilość nie potrzebnych wypełniaczy, pszenicy, kukurydzy, a cena z kosmosu jak na tak kiepski skład.

W dodatku promocja duży worek gratis do karmy 15 czy 12 kg mówi sama za siebie. Żaden szanujący producent nie zrobiłby do przyzwoitego produktu takiej promocji.

Dość nieźle są rozreklamowani po sklepach zoologicznych, widać postawę typowo promarketingową.

Jak dla mnie cena między 150 a 190 zł zupełnie nieadekwatna do marnej jakości. Nie warta żadnego zainteresowania.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 stycznia 2009, 21:55

Purina Dog Chow,cudują polepszają(niby)a dalej dziadostwem zajeżdża,mało składników mięsnych,tanie wypełniacze,konserwanty,duże dawkowanie,itd.Karma powinna kosztować 60-70 zł za 15 kg. :evil:
Klient płaci za ładne opakowanie.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

30 stycznia 2009, 07:10

Royal Canin, Eukanuba i Hills

Dużo zbóż, mało mięsa, kiepska przyswajalność i sztuczne konserwanty. Składy na poziomie karm z dużo nizszej półki. Do tego wciskanie kitow ludziom mającym psy róznych ras, że ta wersja dla labków, ta dla boksiów, a różnią się głownie li tylko kształtem granulek. Ten ostatni kapkę lepszy od poprzedników ale też nie wart ceny za którą go sprzedają.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 stycznia 2009, 07:29

Pełna determinacja ,dla boksiów rewelacja określenie :)
Mary_15
Posty:21
Rejestracja:23 stycznia 2009, 18:47

30 stycznia 2009, 10:34

Nie polecam Chapi i darling
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

30 stycznia 2009, 12:08

To ja nie polecam karmy Satisfaction. Wziąłem ich próbki z jednej z klinik weterynaryjnych. Reklamują się, że duńska karma o super jakości.

Mięsa jednak mało. Na opakowaniu na pierwszym miejscu pszenica, potem surowe mięso, a cena powyżej 200 pln.


A może by założyć temat Karmy Warte Swej Ceny?? Może z podziałem cenowym do 100, 100-150, powyżej 150?
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

30 stycznia 2009, 14:02

Ja sie nie podejme takiego tematu, bo zaraz zaczna sie spory, polemiki i to duze.
Chodziło mi wlasnie o temat gdzie mozna przeczytać jakich karm nie warto kupowac.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

31 stycznia 2009, 10:34

Brit Adult L&R. Pies, który nie należy do niejadków absolutnie nie chciał tego jeść. Jedną kulkę przeżuwał parę minut. Karma po namoczeniu ma okropny zapach, do tego strasznie pęcznieje. :roll:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

31 stycznia 2009, 10:45

A ja bym chciała żeby wypowiedzi odnośnie karm, nie zawierały spostrzeżeń ze skarmiania jako głownego kryterium oceny, bo jak wiemy nie jest to miarodajne.

Choćby na przykładzie postu Chefrenek, np moje psy przyjeły Brita Adulta Lamb and Rice bardzo fajnie, i sugerując się tylko tym, powiedzialabym że akurat swojej ceny ta karma jest warta ;)

Także bardzo bym prosiła, przytaczajcie składy z opakowań, zawartość konserwantów itd, jako dodatkowa informacja kwestia przyswajania przez nasze psy, ale nie jako główna ;)
Awatar użytkownika
boguś
Posty:220
Rejestracja:20 września 2006, 18:11
Lokalizacja:Zielona

31 stycznia 2009, 11:43

Może to zabrzmi dziwnie ale nie polecam ORIJENA ze względu na cenę Polsce.Mamy mniejsze zarobki a na zachodzie taniej.Zastanawiam się na przywozem tej karmy indywidualnie z niemiec,oczywiście jeżeli pies będzie tolerował
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 11:54

Trzeba sprecyzować raz jeszcze ten temat,bo naprawdę wyjdą głupoty.Temat ciekawy i pomocny,ale ustalmy kryteria ,w kilku punktach.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 11:58

Owczarz 2 może Ty ustal zasady wpisu na Twoim temacie?Będzie sprawiedliwie :)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 11:58

goskaaa pisze:A ja bym chciała żeby wypowiedzi odnośnie karm, nie zawierały spostrzeżeń ze skarmiania jako głownego kryterium oceny, bo jak wiemy nie jest to miarodajne.

Choćby na przykładzie postu Chefrenek, np moje psy przyjeły Brita Adulta Lamb and Rice bardzo fajnie, i sugerując się tylko tym, powiedzialabym że akurat swojej ceny ta karma jest warta ;)

Także bardzo bym prosiła, przytaczajcie składy z opakowań, zawartość konserwantów itd, jako dodatkowa informacja kwestia przyswajania przez nasze psy, ale nie jako główna ;)
Popieram w pełnii wypowiedz goskii.

A wiec precyzuję kryteria.

Proszę o wypowiedzi jakich karm nie polecacie biorąc pod uwage:

1. na pierwszym miejscu suchą analizę składu i relację do ceny za wysokiej- tak jak to jest np. w przypadku karmy Profilum (właśnie analiza składu, konserwantów, zawartości niepotrzebnych wypełniaczy itd.)

2. proszę o nie umieszczanie swoich ocen dotyczących jak karma byłą przyswajana przez danego psa jako główne kryterium, gdyż wiadomo każdy pies inaczej reaguje

Ale są ogólnie karmy kiepskiej jakości po relatywnie za wysokiej cenie jak na swój skład- i temat ten jest aby umieszczać tu takie karmy, a nóż ktoś mniej doświadczony skorzysta.

Krótkie wypowiedzi- obiektywne takie jak wcześniej goskii i Roberta.

Nie sugerujmy się samym faktem, że pies nie chciał jeść danej karmy Brita, która akurat jak na swoją jakość ma dość dobrą cenę :)

No ale to temat aby wpisywać karmy za drogie jak na swój skład
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

31 stycznia 2009, 17:25

boguś pisze:Może to zabrzmi dziwnie ale nie polecam ORIJENA ze względu na cenę Polsce.Mamy mniejsze zarobki a na zachodzie taniej.Zastanawiam się na przywozem tej karmy indywidualnie z niemiec,oczywiście jeżeli pies będzie tolerował
Sorki za offa, ale z Niemiec to chyba wyjdziesz na tym jak zabłocki na mydle...
Na niemieckim e-bayu średnia cena Orijen Adult to od 55 do 62 euro, co przy obecnym kursie daje od 242 zł do 270 zł, a Orijen 6 ryb kosztuje u nich ok 70 euro, czyli ponad 300 zł, zakładając że e-bay tam to jak nasze allegro, to w sklepach pewnie ceny porównywalne, także niemiecki rynek jak widać oferuje go dużo drozej od naszego.
I tak z innej beczki fakt że cena 6 fish jest bardzo wysoka, ale Adulta moim zdaniem jest warta tego skladu. W momencie kiedy można go znalezc juz za 180 zł a to w tej chwili przeciętna cena karm ;) Wysokie ceny mamy w porównaniu do USA i Kanady to fakt...

Koniec OFFA :)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 18:06

NO i wysokie ceny również w stosunku do Czech :shock:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości