Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

22 listopada 2005, 15:15

Witam,

Ja rowniez patrzylbym na ten artykul z bardzo duzym dystansem - to bardzo malo prawdopodobne, aby bylo prawdziwe - nie ma cudow - nie da sie wyprodukowac produktu za 100zl tej samej jakosci co produkt za 250zl...
Tym bardziej iz jako powod cen drogich karm podowana jest ich kampania - czy ktos widzial z Was kampanie reklamowa w telwizji Hill's, Eukanube lub Royal Canin? A Pedigree?

Pozdrawiam,
Marek Batko
an25
Posty:15
Rejestracja:22 listopada 2005, 14:26
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

22 listopada 2005, 15:29

ja widziałam Eukanube, ale na stacji niemieckiej :)))
Olo

24 listopada 2005, 10:28

Nie ma reklam koncernów wysokojakościowych w telewizji dlatego że są oni nakierowani na innego klienta - tj. takiego który wie o co chodzi w racjonalnym zywieniu i nie liczy sie dlaniego wydatek jednorazowy tylko potrafi przeliczyc ze kupujac 15 kg karmy wysokojakosciowej defacto placi i tak mniej za dzienne utrzymanie psa - na tym polega zbilansowanie karmy. A koncerny ktore produkuja tania chemie musza to sprzedac jakos wiec łoża miliony na reklame gdy w tym czasie koncerny wysokojakosciowe wydają to na ulepszanie prouktów - Ja żywię karmą Bento - Kronen i uważam że nie ma lepszej karmy chyba jedna z nielicznych jeszcze produkowana na mięsie a nie na mączkach mają podobno nawet certyfikat zdatnosci tego miesa do obrotu dla ludzi, a reklama przemawia do starszych ludzi moja tesciowa np: nie kupi innej niz frolic bo nakreklamie pieski sie ciesza i jej piesek mający juz problemy z wątrobą dzieki chemi uwielbia ja niby.
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

24 listopada 2005, 11:45

Witam,

Zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia.

Chcialbym rowniez polecic lekture dzisiejszego wydania tygodnika "Przekrój" - strona 62 - artykul porownujacy tanie karmy z karmami wysokiej jakosci (Premium), jak rowniez domowe jedzenie - czyli to wszystko o czym toczy sie tutaj dyskusja :)

Artykuł dostepny jest pod tym linkiem:
http://www.przekroj.com.pl/index.php?op ... &Itemid=48

Pozdrawiam,
Marek Batko
MS
Posty:3
Rejestracja:17 listopada 2005, 01:00

25 listopada 2005, 14:19

Panie Marku ,

mam 7 letnią rottweilerką potężnej budowy , która czasem kuleje . Poza konsultacją z weterynarzem i doraźnym leczeniem na pewno muszę ją nieco odchudzić , ale jaką karmę Pan proponuje żeby polepszyć stan stawów : Hill's Senior Large Breed czy Bento Kronen Maxi Regular . A może coś innego ?

Mam również 2 suczki rottweilerki 12-tygodniowe i karmię je Hill's Puppy Large Breed , którą zakupiłem w Waszym sklepie i naprawdę pieski ją lubią . Wcześniej hodowca karmił je Bento . Czy Hill's jest właściwy , czy może zaproponuje Pan coś innego , chodzi mi m.in. o stawy w okresie rozwoju , bo zanosi się , że pieski będą olbrzymiaste .
Awatar użytkownika
ponpon
Posty:12
Rejestracja:25 listopada 2005, 22:18
Kontakt:

25 listopada 2005, 22:49

Mój pies (polski owczarek nizinny)jest karmiony royalem Skin&Digest - polecił mi ją hodowca - jestem bardzo z niej zadowolona! Pod każdym względem. Pies chyba tez!:)
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

28 listopada 2005, 11:10

Witam serdecznie,

Dla 7 letniego pieska ktorego nalezy odchudzic polecam karme z serii light:

http://www.krakvet.pl/advanced_search_r ... cription=1

i do tego preparat arthroflex:

http://www.krakvet.pl/advanced_search_r ... cription=1


Jesli chodzi o szczeniaczki, to Hill's jest pelnowarosciowa karma, takze w zupelnosci zaspokoja wszystkie potrzeby zywieniowe szczeniaczkow :)


Pozdrawiamy,
Zespol Krakvet
Marek Batko
Gość

28 listopada 2005, 20:31

Przebrnęłam przez wyszstkie odpowiedzi dotyczące najlepszej karmy ale i tak nie wiem, która była by najlepsza dla mojej suni.
Mam roczną sunię rasy Siberian Husky (nie biega w zaprzęgu), istotnie ma sporo ruchu ale na razie nie jest "psem ciężko pracującym".
Do tej pory karmiłam ją suchą karmą Arion (polecaną przez hodowcę) oraz gotowanym jedzeniem, na zmianę.

Ponieważ moja sunia średnio lubi dotychczasową karmę mam pytanie - jaka była by najlepsza? Wiem, że nie będzie jednoznacznej odpowiedzi ale zaznaczę, że koszt karmy nie ma dla mnie znaczenia bo najważniejsze żeby psiakowi smakowało i mu na zdrowie wyszło.

Słyszałam różne opinie o karmie PROFormance, Royal.

Czy ktoś mógłby mi doradzić, która karma (pod względem składników) będzie bardziej wartościowa dla mojej suni?
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Gabi
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

28 listopada 2005, 20:58

Witam serdecznie,

Polecam karmę Royal Canin Maxi Junior:

http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=766

Jest to w pelni zbilansowana karma bardzo wysokiej jakosci, zapewniajaca psu wszystkie niezbedne substancje odżywcze.
Dodatkowo jest akutalnie w promocji - 3kg jest gratis przy zakupie worka 15kg...


Pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
Gość

29 listopada 2005, 08:20

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno wypróbujemy zalecaną karmę :D

Pozdrawiam Gabi
Gość

19 grudnia 2005, 11:00

polecam belcadno - jest to bardzo dobra, jeśli nie najlepsza
mój psiak odkąd ją kupuje jest baaaaaaaardzo szczesliwy :)

pozdrawiam!
psiulka
Posty:40
Rejestracja:08 grudnia 2005, 19:36
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

02 stycznia 2006, 16:06

ponpon pisze:Mój pies (polski owczarek nizinny)jest karmiony royalem Skin&Digest - polecił mi ją hodowca - jestem bardzo z niej zadowolona! Pod każdym względem. Pies chyba tez!:)
TO BYŁ ROYAL CANIN?
Awatar użytkownika
ponpon
Posty:12
Rejestracja:25 listopada 2005, 22:18
Kontakt:

02 stycznia 2006, 16:58

psiulka pisze:
ponpon pisze:Mój pies (polski owczarek nizinny)jest karmiony royalem Skin&Digest - polecił mi ją hodowca - jestem bardzo z niej zadowolona! Pod każdym względem. Pies chyba tez!:)
TO BYŁ ROYAL CANIN?
A JAKŻE. POLECAM.
Marta
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

04 stycznia 2006, 00:01

Ja tez polecam Royala :D

P.S. Hejo psiulko, pamiętasz mnie jeszcze??? 8)
PAULINA
Posty:5
Rejestracja:20 grudnia 2005, 13:30
Lokalizacja:POZNAŃ
Kontakt:

04 stycznia 2006, 13:10

Wszyscy wymieniają kilka podstawowych karm( typu Acana, Royal, Purina, Eukanuba itp )ale nigdzie sie nie doczytałam żeby ktoś podawał swojemu pieskowi karmę firmy BEST CHOICE to niemiecka karma także z wyższej półki ale chyba jeszcze mało znana bo nikt o niej nic nie pisze, mój bokserek ma teraz 3 miesiące i właśnie oprócz mieska, ryżu i marchewki daje mu karmę Best Choice Puppy all breed Premium nie ma ona sztuczych barwników ani ulepszaczy a w składnikach doczytałam sie ze jest siemię lniane które świetnie działa na żołądek i sierść
Mam pytanie czy ktoś także podaje swojemu pieskowi tą karmę ?????????mój Boomer bardzo ją lubi i dobrze się po niej czuje niestety karma jest droga ale nie ma co oszczedzać na zdrowiu własnego pupila. Ja mogę ją z czystym sumieniem polecić
PANIE DOKTORZE a co Pan sądzi o tej karmie????? przecież w waszym internetowym sklespie też jest ona dostępna, dlaczego nikt o niej nic nie pisze???
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości