Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

onka

05 stycznia 2006, 22:44

ja też chciałam zapytać o best choice. Mam 7- miesiecznego onka obecnie na proformance, wczesniej na royalu, chciałabym zmienić pro ze wzgledu na małe granulki myslałam o nutra gold, może nutro choice? Chciałam dodać że pies je tylko suchą, szukam dobrej karmy za rozsądna cene ( do 200zł za 15 kg)
pozdrawiam
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

09 stycznia 2006, 18:38

Ja myślę,że karma jest b. dobra, patrząc po składzie. Nigdy jej nie próbowałam podawać swojemu piesowi, ale słyszałam o niej mnóstwo pochlebnych opinii. Uważam ją za karmę nie gorszą niż Royal
saremco
Posty:10
Rejestracja:08 maja 2005, 20:56
Lokalizacja:zachodniopomorskie

15 stycznia 2006, 10:16

W ubiegłym roku pisałam o swojej mini sznaucerce i moim zakupie w Krakvecie.

Kupiłam karmę Satysfaction i... niestety nie jadła jej .

Teraz już jest niespełna roczną sunią z ogromnymi wahaniami apetytu.

Chcę ,a właściwie już to zrobiłam ,zamówiłam jej Nutro choice adut maitenance.

Prosze o ocenę tej karmy ,czy ktoś z Was karmi swoją pociechę tą karmą??

Moja decyzja była podyktowana tym ,że Kaja bardzo zajada się ciasteczkami tej firmy.
Gość

30 stycznia 2006, 07:14

W oczekiwaniu na przesyłkę z krakvetu (Royal Cann Mini Junior)kupiłam w sklepie Royala Maxi Babydog.I teraz nie jestem pewna czy to najlepszy zakup dla 3 miesięcznego Shih Tzu na przeczekanie tych kilku dni zanim kurier sie nie pojawi.Zaznaczam, że dałam spróbować szczeniakowi...i muszę powiedzieć,że baaardzo mu posmakowało.
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

01 lutego 2006, 16:50

Witam serdecznie,

Odpowidnia karma dla Pani pieska jest Royal Canin Mini Junior - jest to karma dla psow w wieku od 2 do 10 miesiecy o wadze od 1 do 10kg...

Royal Canin Maxi Babydog jest dla psow w wieku od osadzenia do 5 miesiecy i wadze pomiedzy 26 do 44kg.
Podawane wagi do waga ciala psa doroslego danej rasy...


Pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
Mariola

02 lutego 2006, 09:04

Mam 12 m-cznego labradora zmienilam karmę z Pedigree na BOSCHA .Czy to jest dobra karma? O Pedigree słyszałam niepochlebne opinie.
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

02 lutego 2006, 13:33

Witam serdecznie,

Jaka dokladnie karma Bosch zywi Pani swojego pieska?

Pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
iwona33
Posty:26
Rejestracja:06 stycznia 2006, 19:41

02 lutego 2006, 19:09

witam, a ja chciałabym zmienić karmę 8 miesięcznemu onkowi z royala maxi junior na eagle pack, myśli Pan że będzie to z korzyścią dla psa? Zauważyłam ,że weterynarze preferują royala, ale nie znam powodów, podobno royal jest karmą nie klasyfikowaną ( premium czy superpremium) i podobno amerykańskie firmy sa lepsze od europejskich, chciałabym poznać pąńską opinię.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Asia.D
Posty:1
Rejestracja:12 lutego 2006, 10:04
Lokalizacja:Gdynia

12 lutego 2006, 10:49

Witam!
Mam psa Huski (14 miesięcy), ale wyrósł na olbrzyma (34kg, 66,5cm w kłębie). NIe chodzi w zaprzęgu bo na widok szorek ucieka lub kłóci się ze mną, ale chodzimy na długie spacery, gdzie szaleje po lesie ze swoim kumplem goldenem(takiej przyjażni u dwóch dorosłych psów jeszcze nie widziałam). Ale wracając do tematu, kupiłam mu Proformans Maintenance 3kg na próbę i bardzo mu smakuje. Zjada 350g dziennie. Chciałabym wypróbować inne karmy niezbyt drogie ale dobre jakościowo. Pokusiłam się nawet o zrobienie zestawienia w tabeli niektórych karm oferowanych w krakvecie (cena za worek, za kg, koszt dzienny i miesięczny). Nie dziwcie się, bo mam jeszcze 2 koty i staram się zapewnić moim ulubieńcom godziwe życie. Brakuje mi dawkowania dziennego karmy Arion i Animonda. Nawet na światowych stronach nie mogę nic znależć. Proszę o pomoc a także o opinię na temat tych karm. O pozostałych z mojej listy już poczytałam na waszym forum.
Pozdrawiam Asia
Aferka
Posty:7
Rejestracja:15 sierpnia 2005, 23:35
Lokalizacja:na południe od Krakowa
Kontakt:

16 lutego 2006, 00:52

Witam:)
Panie Doktorze-a ja mam takie pytanie:
mam suczkę dalmatyńczyka-ma rok i 8 m-cy ostatnio karmiona była Hillsem-adult sensitive skin zjadła już 15 kg worek ale niechetnie(tzn. zawsze trzeba jej coś dodać do karmy-ser,jogurt,smietanę,plasterek wędliny,trochę ugotowanego kurczaka,lub karmy z puszki,bo inaczej nie interesuje jej miska)Hillsa sensitiv kupiłam z nadzieją,że polepszy się kondycja okrywy włosowej-a konkretnie,że nie bedzie linieć przez okrągły rok!!Jedni mówią,że taki urok dalmatyńczyków,że wszędzie pełno białych włosków,a inni,że tak być nie może,bo pies ma linieć 2 razy w roku po 2 tygodnie i dalmatyńczyk nie powinien być wyjątkiem! Jaka jest prawda?:) jednak podczas karmienia Hillsem nie zauważyłam specjalnej poprawy:(
teraz worek się kończy i zamówiłam u Państwa Acanę Premium Delux!
czytałam wczesniejsze wypowiedzi w których poleca Pan dodawać witaminy do Acany!!! proszę mi powiedzieć,czy dotyczy to także tego rodzaju Acany,i czy witaminy daje się tylko w okresie wzrostu psa?(moja sunia ma prawie 2 lata) a prócz karmy z domieszkami o których wcześniej pisałam zjada takze owoce-banany,jabłka,mandarynki,winogrona,a takze psie przysmaki-ciasteczka,dropsy,i inne "śmierdziuchy"(uszy,skórki wołowe,penisy itp) oczywiście wszystko w rozsądnych ilosciach:) np. jedno jabłko dziennie.
czy w tej sytuacji muszę uzupełniac diete witaminami?
dodam,że od ok.miesiąca podaję jej Amino Biotin-2 tabl dziennie(waży ok 23 kg),czy ten preparat mogę uważać za witaminy o których Pan mówi?
zdaję sobie sprawę,że dość chaotycznie opisałam sprawę,ale prosze o się wypowiedziec,co Pan sadzi o sposobie żywienia psa przeze mnie:)
pozdrawiam serdecznie:)
Aferka
Posty:7
Rejestracja:15 sierpnia 2005, 23:35
Lokalizacja:na południe od Krakowa
Kontakt:

21 lutego 2006, 22:05

:( jak czesto na to forum zaglądają pp weterynarze??? poraz kolejny nie mogę się doczekac na odpowiedż na nurtujące mnie pytania:((((
pierwszy raz pisałam w sierpniu 2005 i do dzis nie otrzymałam odpowiedzi?
ostatnio-tj tydzień temu znów prosiłam o poradę i nadal cisza!!!!!!!!
czy to tak jest zawsze?czy tylko mnie się ignoruje???
ponawiam swoją prośbę o odpowiedż:)
Gość

26 lutego 2006, 21:54

A co sądzicie o Belcando? To dobra karma?
Aferka
Posty:7
Rejestracja:15 sierpnia 2005, 23:35
Lokalizacja:na południe od Krakowa
Kontakt:

27 lutego 2006, 12:03

[bponawiam prośbe o odpowiedż na moje pytania z dnia 15 lutego!!!!:)))][/b]
boguś

03 marca 2006, 13:00

Czy ktoś kupował karmę Brit?Cenowo jest atrakcyjna a mam znajomego dla którego purina dog chow jest już droga.Nie wiem co mu doradzić albo gotowane albo tania karma.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 marca 2006, 19:47

odpisuję Aferce.
Dalmatyńczyk nie powinien linieć cały rok. Coś jest nie tak. Trzeba byłoby sie przyjrzec jego skórze dokładniej. Do acany dodawałbym ten aminobiotin w jego wypadku. Ale po przeczytaniu twojego postu chyba zrezygnowałbym z "tony" dodatków serwowanych do diety twojego psa.

Teraz do Aferki i wszystkich. Jeśli macie takie problemy jak Aferka piszcie do działu choroby. Ponieważ forum mamy podzielone na działy i do mnie dział żywieania nie należy jeśli mam bardzo dużo pracy i mało czasu na obsługę forum opuszczam dział żywienia gdyż tym działem zajmują się nasi spece od żywienia czyli zootechnicy, którzy tym problemem zajmują sie u nas już kilka lat i są lepsi w tym wypadku od lekarzy stąd bierze się problem z oczekiwaniem na odpowiedź nawet zdublujcie temat w dziale żywienie ichoroby my usuniemy zdublowany temat wedle uznania moderatorów ale nie będziecie czaekać tak długo na odpowiedzi lekarza. Wiąże się to z naszą normalną pracą w lecznicy i dyżurami dziennymi i nocnymi forum dla mnie jest sprawą dobrowolną i całkowicie społeczną musicie nam troszke pomóc oszczędzać nasz czas.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości