Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

01 sierpnia 2012, 14:22

pawelczajka14 pisze:
asiek1985 pisze:Jaką karmę dla alergiczki - buldoga francuskiego polecacie?
Spróbuj jakiejś karmy z prostym składem z własnego doświadczenia wiem,że karmy holistyczne są słabo przyswajane przez bulwy. Sam jestem właścicielem BF. Oczywiście jeśli Cię stać to zaiwestuj w Troveta z królikiem lub Wolfsbluta z Jagnięciną lub łososiem. Mnie osobiście przy 3 zwierzaków nie stać na tak drogie karmy. Z tańszych masz do wyboru Mera Dog Lamb &Rice lub Bento Kronen Lamb&Rice. Właśnie przyszła dzisiaj do mnie Mera Dog z Jagnięciną. Nie polecam Nutry Nuggets bo mocno uczulała moją Bulwę. Nutra Gold z łososiem lub Baraniną była średnio przyswajana przez mojego Briana. Oczywiście jest jeszcze ogrom innych karm lamb&Rice. Jednak zawierają np kukurydze albo tłuszcz z kurczaka w skladzie więc ich Ci nie zaproponowałem.
Ja z kolei Mera Dog z jagnięciną nie polecam. Bulek schudł na tej karmie, bardzo łzawiły mu oczy i miał alergiczne zapalenie uszu - odstawiłam - objawy ustąpiły. Bardzo podobną przygodę z tą karmą miała Japanisze.

Z osobistego doświadczenia mogę polecić Koebersa i Symply jagnięcina z ryżem ( ta najlepiej służy mojemu bulaskowi). A i jeszcze Forza10.
Gość

01 sierpnia 2012, 14:24

jak to jest z tymi psimi alergiami?
słyszałem że nie ma profesjonalnych badań u zwierząt pod kątem alergii a tylko ustala się ją na podstawie wyglądu, reakcji psa. i nie jest tak że psy mają uczulenie na kurczaka i przez to trzeba przerzucić się na jagnięcinę ale że psy uczulają się na białko zbyt długo podawanego z jednego źródła i to w monotonny sposób. przykład mam szczeniaka w rasie podatnej na alergie skórne więc zaczynam go karmić suchą z jagnięciną i tak przez parę lat aż pies się uczuli na jagnięcinę i wtedy karma z kurakiem będzie dla niego rozwiązaniem.
co piąty pies na forum ma alergie i poleca mu się karmę z jagnięciną (bądź rybą) a nie dodaje że pies żywiony w ten sposób parę lat i na to nieuczulające mięso, dostanie alergii.
najzdrowsze dla psa jest znalezienie idealnej karmy konkretnej firmy i zmiany smaku raz na jakiś czas aby źródło białka było urozmaicone, bo co z tego że dajemy psu co chwila inne karmy (przykład rc, brit care, totw) ale z tym samym rodzajem mięsa....?
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

01 sierpnia 2012, 14:39

anulkac pisze:
pawelczajka14 pisze:
asiek1985 pisze:Jaką karmę dla alergiczki - buldoga francuskiego polecacie?
Spróbuj jakiejś karmy z prostym składem z własnego doświadczenia wiem,że karmy holistyczne są słabo przyswajane przez bulwy. Sam jestem właścicielem BF. Oczywiście jeśli Cię stać to zaiwestuj w Troveta z królikiem lub Wolfsbluta z Jagnięciną lub łososiem. Mnie osobiście przy 3 zwierzaków nie stać na tak drogie karmy. Z tańszych masz do wyboru Mera Dog Lamb &Rice lub Bento Kronen Lamb&Rice. Właśnie przyszła dzisiaj do mnie Mera Dog z Jagnięciną. Nie polecam Nutry Nuggets bo mocno uczulała moją Bulwę. Nutra Gold z łososiem lub Baraniną była średnio przyswajana przez mojego Briana. Oczywiście jest jeszcze ogrom innych karm lamb&Rice. Jednak zawierają np kukurydze albo tłuszcz z kurczaka w skladzie więc ich Ci nie zaproponowałem.
Ja z kolei Mera Dog z jagnięciną nie polecam. Bulek schudł na tej karmie, bardzo łzawiły mu oczy i miał alergiczne zapalenie uszu - odstawiłam - objawy ustąpiły. Bardzo podobną przygodę z tą karmą miała Japanisze.

Z osobistego doświadczenia mogę polecić Koebersa i Symply jagnięcina z ryżem ( ta najlepiej służy mojemu bulaskowi). A i jeszcze Forza10.
Słyszalem o tym, prześledziłem forum molosów. Miejmy nadzieję,że mojej bulwie będzie pasowała ta karma.
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

01 sierpnia 2012, 22:42

Mam dwa pytania do pana Roberta:
1) Czy karma Mera Dog z Łososiem,która ma tylko 18,5 % białka nadaje się dla normalnego,zdrowego psa???
2.) W niektórych karmach (nie podaję firm) dodaje się do karm sól przecież jest do szkodliwe dla psów i kotów prawda??? Chyba,że są to ilości śladowe proszę o odpowiedz naszego experta.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2012, 23:12

Jestem takim samym expertem jak wszyscy. :)

Ten temat juz był poruszany na forum.
Nie ilośc % jest ważna najważniejsze to jakiej jakości jest białko,czy jest pochodzenia roślinnego czy pochodzi z mięsa ,wogóle zawsze jakość składników jest najważniejsza.
Co do soli to znowu nie wiemy ile jej jest w karmie?Część soli wystepuje naturalnie w rybach morskich,częśc jest dodawana dla smaku.Nie wiem jaka ilośc jest szkodliwa a jaka nie nie .
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

02 sierpnia 2012, 12:00

Mój kumpel ma labradorkę chciałby ją odchudzić bo jest za gruba. Poszukuje dobrej karmy light,która pomoże mu w tym działaniu cena gra jednak rolę max 170 zl za 15 kg. Panie Robercie co by pan mu polecił wiem,że pana bombardujemy pytaniami ale to z troski o nasze psy. Dodatkowo zaleciłem mu aby psiak miał dużo ruchu. Pan jest wyjątkowy ma pan w tej materii ogromną wiedzę jest expertem nr 1. Serdecznie pana pozdrawiamy i prosimy o pomoc.
Gość

02 sierpnia 2012, 12:37

Ludzie kochani toż miejcie litość. Pan Robert jest miły i na pewno Ci odpisze. Ale czy tak trudno poszukać SAMODZIELNIE?
Wiesz jakie marki są mniej więcej dobre i szukac karmy light jeśli w tej sposób chcesz odchudzać psa i proszę bardzo:
1. http://www.krakvet.pl/arion-adult-light ... -1453.html 105 zł za 15 kg
2. http://www.krakvet.pl/fitmin-medium-lig ... 18111.html 139 zl

http://www.krakvet.pl/purina-plan-adult ... 13839.html - ta ma 14 kg ale cena ok
http://www.krakvet.pl/bento-kronen-ligh ... -1208.html przekracza o 9 zł budżet
Którą z tych karm wybierze Twój znajomy to już bez większej różnicy. Ja osobiście wybrałabym FItmina. A psu nie wiadomo co najbardziej podpasuje.
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

02 sierpnia 2012, 13:59

Chodziło mi o to,która karma sie sprawdza. Ty natomiast gościu sie zaloguj najpierw- szukałem odpowiedniej, ale chciałem się skonsultować z panem Robertem. Twoje docinki są niepotrzebne poza tym ludzie wydają kupę kasy na karmy więc nic dziwnego,że sie dopytują ,ja pochodzę z biednego regionu Polski. Ponadto zawsze staram się pomagać ludziom nawet w banalnych rzeczach. Jeszcze jedno z łaski nie musisz mi pomagać bo doskonale znam wszystkie te karmy. Przez takich ludzi jak ty atmosfera forów- nie mówię tylko o tym staje mało kulturalna.
Gość

02 sierpnia 2012, 14:34

Ależ ja Cię w żaden sposób nie obrażam. Jestem miła. Po prostu zwyczajnie sugeruję,że są pewne pytania, na które odpowiedz została już milion razy udzielona i może by tak nie nadwyrężać właśnie tej forumowej uprzejmości i spróbować poszukać samodzielnie? Nie docinam, wyrażam się kulturalnie dlatego też nie wiem z jakich to powodów osoby mojego pokroju przyczyniają się do tego,że fora są mało kulturalne.
Osoby Twojego pokroju sprawiają natomiast,że fora powielają non stop te same tematy- to jest docinka, gwoli uściślenia.
Mój wcześniejszy post to jedynie sugestia i nie rozumiem dlaczego tak bardzo się obruszyłeś.
Ja też Rockefellerem nie jestem i też szukam tej najlepszej karmy ale właśnie ja najpierw SZUKAM a następnie pytam. Ewentualnie uściślam. U każdego psa to inaczej działa. Rozumiem jakbyś pytał pana Roberta gdyby sytuacja była bardziej skomplikowana ale pies, dla którego karmy szukasz i pytasz jest zdrowy więc może jeść praktycznie każdą karmę typu light. A sprawdzają się jak zawsze karmy różne, przeróżne. I nie jest to mój atak w żaden sposób ale SUGESTIA. Dobrze, że pytasz Pana Roberta ale ja miło proponuję aby zanim to nastąpi poszukać wcześniej. Jestem zarejestrowana ale nie pamiętam nazwy konta ;p Jak znajdę to się zaloguję.
syneks
Posty:32
Rejestracja:19 lipca 2012, 13:42

02 sierpnia 2012, 15:36

pawelczajka14 pisze:Mój kumpel ma labradorkę chciałby ją odchudzić bo jest za gruba. Poszukuje dobrej karmy light,która pomoże mu w tym działaniu cena gra jednak rolę max 170 zl za 15 kg. Panie Robercie co by pan mu polecił wiem,że pana bombardujemy pytaniami ale to z troski o nasze psy. Dodatkowo zaleciłem mu aby psiak miał dużo ruchu. Pan jest wyjątkowy ma pan w tej materii ogromną wiedzę jest expertem nr 1. Serdecznie pana pozdrawiamy i prosimy o pomoc.
Ja mojego labka odchudzam już drugi rok i masz racje przede wszystkim ruch i konsekwencja w dakowaniu karmy, nie podkarmianie. Ostatnio zakupiłam Trovet WRD właśnie poleconą przez Pana Roberta, ale jeszcze za krótko ją stosuję, żeby powiedzieć jak działa. Napewno nie pojawiły się żadne skutki uboczne. Pozdrawiam
kakarzynka
Posty:20
Rejestracja:16 kwietnia 2012, 17:11

02 sierpnia 2012, 16:20

Wiem, że na co drugiej stronie jest post zaczynający się od słów "pomóżcie, jaka karma" itp.
Ale naprawdę NAPRAWDĘ przeczytałam ten wątek od początku, no owszem lata 2005-2008 dość nieuważnie. :wink:
Mam 6-miesięcznego labka. Od "nowości" na nietrafionych karmach bo wiecznie zapalenia uszu i ropiejące oczy i luźne qpy. Ma bardzo wrażliwy żołądek, nawet na stresowe sytuacje reaguje makabryczną kilkudniową biegunką.
Zaliczyliśmy royala labrador junior,(wiem wiem, ale porzedni mój labek całe życie jadł i wszystko było ok więc powtórzyłam) zaliczyliśmy acanę puppy, na każdej z nich jest niedobrze. Przede wszystkim jednak chyba chodzi o wyeliminowanie kurczaka i kukurydzy?? Nie ma w czym wybierać! :evil: Bo jak już znalazłam Brit Care jagnięcina i ryż dla szczeniąt, to ma w składzie olej drobiowy, a z kolei Mera Dog pur dla szczeniąt nie ma glukozaminy i chondroityny, To samo Trovet i on wogóle nie jest dedykowany szczeniętom. Sprawdziłam chyba wszystkie marki wymienione w tym wątku. :(
Może ktoś się zlituje i jednak coś podpowie, albo może jakiś suplement dodatkowo na kości i stawy, bo u labradorów to jest naprawdę ważne?
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

02 sierpnia 2012, 16:32

Gość pisze:Ależ ja Cię w żaden sposób nie obrażam. Jestem miła. Po prostu zwyczajnie sugeruję,że są pewne pytania, na które odpowiedz została już milion razy udzielona i może by tak nie nadwyrężać właśnie tej forumowej uprzejmości i spróbować poszukać samodzielnie? Nie docinam, wyrażam się kulturalnie dlatego też nie wiem z jakich to powodów osoby mojego pokroju przyczyniają się do tego,że fora są mało kulturalne.
Osoby Twojego pokroju sprawiają natomiast,że fora powielają non stop te same tematy- to jest docinka, gwoli uściślenia.
Mój wcześniejszy post to jedynie sugestia i nie rozumiem dlaczego tak bardzo się obruszyłeś.
Ja też Rockefellerem nie jestem i też szukam tej najlepszej karmy ale właśnie ja najpierw SZUKAM a następnie pytam. Ewentualnie uściślam. U każdego psa to inaczej działa. Rozumiem jakbyś pytał pana Roberta gdyby sytuacja była bardziej skomplikowana ale pies, dla którego karmy szukasz i pytasz jest zdrowy więc może jeść praktycznie każdą karmę typu light. A sprawdzają się jak zawsze karmy różne, przeróżne. I nie jest to mój atak w żaden sposób ale SUGESTIA. Dobrze, że pytasz Pana Roberta ale ja miło proponuję aby zanim to nastąpi poszukać wcześniej. Jestem zarejestrowana ale nie pamiętam nazwy konta ;p Jak znajdę to się zaloguję.
Przepraszam jeśli Cie uraziłem, ale wiesz nie znosze skurwy.. i cwaniactwa wśród ludzi i to tępię po prostu.. Jeśli to jeszcze raz przepraszam.. Wiesz ja staram się być miły a nie zawsze inni są wobec mnie oki. Wiec rozejm, sorki.Pies jest chory miał zapalenie ucha i problemy ze stawami.
Gość

02 sierpnia 2012, 16:37

Ja rozumiem Twój punkt widzenia i go popieram. Też tego nie lubię i praktycznie zawsze jak mogę to pomagam.
Pozdr
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

02 sierpnia 2012, 16:37

kakarzynka pisze:Wiem, że na co drugiej stronie jest post zaczynający się od słów "pomóżcie, jaka karma" itp.
Ale naprawdę NAPRAWDĘ przeczytałam ten wątek od początku, no owszem lata 2005-2008 dość nieuważnie. :wink:
Mam 6-miesięcznego labka. Od "nowości" na nietrafionych karmach bo wiecznie zapalenia uszu i ropiejące oczy i luźne qpy. Ma bardzo wrażliwy żołądek, nawet na stresowe sytuacje reaguje makabryczną kilkudniową biegunką.
Zaliczyliśmy royala labrador junior,(wiem wiem, ale porzedni mój labek całe życie jadł i wszystko było ok więc powtórzyłam) zaliczyliśmy acanę puppy, na każdej z nich jest niedobrze. Przede wszystkim jednak chyba chodzi o wyeliminowanie kurczaka i kukurydzy?? Nie ma w czym wybierać! :evil: Bo jak już znalazłam Brit Care jagnięcina i ryż dla szczeniąt, to ma w składzie olej drobiowy, a z kolei Mera Dog pur dla szczeniąt nie ma glukozaminy i chondroityny, To samo Trovet i on wogóle nie jest dedykowany szczeniętom. Sprawdziłam chyba wszystkie marki wymienione w tym wątku. :(
Może ktoś się zlituje i jednak coś podpowie, albo może jakiś suplement dodatkowo na kości i stawy, bo u labradorów to jest naprawdę ważne?
http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos- ... -8328.html
Ten produkt poleciłem koledze. A ile kasy możesz na karmę??????
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 sierpnia 2012, 16:50

kakarzynka pisze:Wiem, że na co drugiej stronie jest post zaczynający się od słów "pomóżcie, jaka karma" itp.
Ale naprawdę NAPRAWDĘ przeczytałam ten wątek od początku, no owszem lata 2005-2008 dość nieuważnie. :wink:
Mam 6-miesięcznego labka. Od "nowości" na nietrafionych karmach bo wiecznie zapalenia uszu i ropiejące oczy i luźne qpy. Ma bardzo wrażliwy żołądek, nawet na stresowe sytuacje reaguje makabryczną kilkudniową biegunką.
Zaliczyliśmy royala labrador junior,(wiem wiem, ale porzedni mój labek całe życie jadł i wszystko było ok więc powtórzyłam) zaliczyliśmy acanę puppy, na każdej z nich jest niedobrze. Przede wszystkim jednak chyba chodzi o wyeliminowanie kurczaka i kukurydzy?? Nie ma w czym wybierać! :evil: Bo jak już znalazłam Brit Care jagnięcina i ryż dla szczeniąt, to ma w składzie olej drobiowy, a z kolei Mera Dog pur dla szczeniąt nie ma glukozaminy i chondroityny, To samo Trovet i on wogóle nie jest dedykowany szczeniętom. Sprawdziłam chyba wszystkie marki wymienione w tym wątku. :(
Może ktoś się zlituje i jednak coś podpowie, albo może jakiś suplement dodatkowo na kości i stawy, bo u labradorów to jest naprawdę ważne?
Na temat dodatków na stawy jest na forum sporo oddzielnych tematów,trzeba kupic preparat(jest ich wiele ,ale wg mnie wystarczy Dolfos Arthro Ha) i podawać dużej rasie a nie oglądac się na dodatki na stawy w karmie ,bo te dodatki są znikome,często żle dobrane np chlorkowodorki (praktycznie placebo)zamiast siarczanów ,często nie podaje producent co jest w karmie.
Karmy które możesz spróbowac to Trovet z królikiem jest przeznaczony także dla szczeniąt.
Jeszcze proponuję karmę Biosch w pełni ekologiczna bez pszenicy i kukurydzy z kurczakiem który na 200% nie uczula jest wolny od sterydów i antybiotyków i innych świństw.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości