Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

28 stycznia 2013, 10:31

GinKitsune pisze:mianowicie arion adult salmon i royal canin club light nie rzuca się zbytnio do miski, jeśli chodzi o royal'a i kennel's favourite bo tego też jej wzięłam na spróbowanie (mam świadomość tego, że od czasu do czasu podje jakiegoś mięsa, ale przy arionie widać było że jej smakuje).Dodatkowo dobrze by było gdyby karma ta nie była uczulająca, bo przy zmianie w purinie na kurczaka wydrapała sobie ranę na karku, także niestety jest delikatna. Co do karmy poczytałam trochę na forach, także i tym i myślałam nad kilkoma markami z średniej półki jak fitmin maxi maintenance/maxi light(nie wiem czym się różnią fitmin od fitminu dibaq eurostandard),brit care turkey light, bosch adult light i gilpa kennel (nie wiem co wy na te dwie ostatnie karmy powiecie), co do moich możliwości finansowych wolałabym nie przekraczać kwoty 160zł za 15kg worek lub 13kg+coś (jeśli są z bonusami, ponieważ co do ofert to patrzę na allegro,niektóre sklepy dorzucają smaczki lub małe paczki karmy, więc byłabym jeszcze pozytywnie nastawiona na takie oferty) Pozdrawiam.
nie jestem specjalistką w temacie karm ale w własnego doświadczenia napiszę ci że jeżeli musisz wybierać między RC club a arionem to arion jest lepszy. fitmin (ten biało niebieski bodajże jest dużo lepszy pod wzgledem składu niż dibaq eurostandard i to moja ulubiona karma prowadziłąm na nim szczeniaka który teraz ma 50kg i żadnych problemów zdrowotnych (na purine były mega kupy na joserze i bricie tańszym sie drapał), brit care ma naprawdę dobre opinie wiec warto wypróbować, bosch jest kiepski, skład, smak i wogóle pies na niej był osowiały co do tej ostatniej to jej nie znam.
podsumowując ja bym testowała karmy w tej kolejności tak długo aż znajdziesz tą która podpasuje psu smakiem i na zdrowie (bo tej gwarancji nikt ci nie da-każdy pies jest inny):
1. brit care
2.fitmin (biało niebieski) wszelkie tańsze fitminy są do niczego
3.arion salomon
royala club wszelkie karmy typu eurostandard, czy boscha i purina dog chow bym sobie odpuściła na twoim miejscu

od siebie dodam że warto zastanowić się w przyszłości nad nutra nuggets, oraz farmina cibau (inne farminy odpadają)
oczywiście karmy które ci podałam znam z testowania na swoich psach (mieszaniec 50kg, jamniku 11letnim i 8letniej bokserce)
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

28 stycznia 2013, 10:41

napisz jeszcze w jakim wieku jest psina i czy nie ma możliwości jednak zwiększenie jej ilości ruchu nawet i zwykły stateczny spacer (dla psa raczej nie istnieje pojecie złej pogody tak więc parasol w rękę lub gruba kurtka i heja :mrgreen: ) bo niestety sama karma typu light na nie wiele pomoże jeżeli pies będzie tylko leżeć, jeść i wychodzić na dwór na 5 minut jak człowiek do wc w tylko jednym celu :wink:
GinKitsune

28 stycznia 2013, 18:32

oj nie nie, takie króciutkie spacery odpadają, bo by się zapłakała i obraziła na śmierć (nie jestem jedyną osobą która zabiera ją na spacery)...krótkie spacery w złą pogodę to 15-30 min a czasem i więcej...zależy od tego jaką trasę obierzemy, jak do lasu w ładną pogodę to min 2h nas niema w porywach do 6h gdy jest ciepło i idziemy na grzyby(w zimę to bym chyba zamarzła powyżej 2h, a jej odmroziłoby łapy) do zoologicznego i weterynarza mam prawie 3km w obie strony więc biorę smycz i heya, ona się przeluftuje a ja zaoszczędzę na biletach (i będzie na jakiś smakołyk, ostatnim razem wyglądałyśmy jak dziadki mrozy bo się wybrałyśmy w marznący deszcz i wszyscy robili balet na lodzie), sunia ma mniej więcej 3,5 roku. Co do tych nutra nuggets i farminy sprawdziłam po ile sprzedają duże worki i myślałam, że skoro je polecasz oddzielnie na przyszłość to będą w jakichś cenach min 170-190 za worek...też jestem z tych osób które wolą wyłożyć na swoją pociechę, niż kupić sobie jakiś frykas, ale te dwie firmy miałyby jeszcze szanse zaistnieć w jej jadłospisie, gdyż mieszczą się w przedziale 160 zł...tylko jeszcze pytanie które opcje w tych dwóch adult, maintenance, professional, sensitive? to by było jeszcze pomocne :)
GinKitsune

28 stycznia 2013, 18:44

Co do fitmina zauważyłam FITMIN DOG SOLUTION RABBIT/RICE który z opisu wygląda ładnie (w opisie wiadomo, mogą bajki pisać) także ciekawi mnie czy ktoś spotkał się z tym konkretnym żarełkiem...też niby dla alergików bo nie zawiera pszenicy i kukurydzy...ale co wy o tym sądzicie, czy skreślić wszystkie inne opcje firmina i zostać przy tym biało-niebieskim...jeśli już by doszło do kupowania dużego worka.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

28 stycznia 2013, 20:23

to ja gina11. pies ma 3,5 roku ale ile gdzieś waży? fitmin o którym wspomniałaś to najwyższa linia przy tym najlepsza ale i też najdroższa. karmy które ci podałam kupuje w sklepie u mnie w mieście.
za fitmina biało niebieskiego płace 139zł, za nutra nugets 129zł za 15kg a za farmine 130zł też 15kg. fitmin mimo że smakowity starcza na dłużej (kwestia paru dni) niż wszystkie inne karmy jakie testowałam na psach

adult znaczy że dla dorosłego psa jak twój
maintenance-czyli dla psów o normalnym trybie życia
professional-dla psów aktywnych-może utuczyć
sensitive-dla psów wrażliwych

dodam że z powodów finansowych nigdy nie kupiłam karmy droższej niż 140zł za 15kg od kiedy bruno skończył rok a przedtem nie przekraczałam 160zł za worek. oczywiście są karmy o wiele lepsze, z większą ilością mięsa jak wiadomo cena...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2013, 20:53

GinKitsune pisze:Co do fitmina zauważyłam FITMIN DOG SOLUTION RABBIT/RICE który z opisu wygląda ładnie (w opisie wiadomo, mogą bajki pisać) także ciekawi mnie czy ktoś spotkał się z tym konkretnym żarełkiem...też niby dla alergików bo nie zawiera pszenicy i kukurydzy...ale co wy o tym sądzicie, czy skreślić wszystkie inne opcje firmina i zostać przy tym biało-niebieskim...jeśli już by doszło do kupowania dużego worka.
Popatrz jeszcze na http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12479.html osobiscie polecam
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

28 stycznia 2013, 21:04

popieram, mera dog też jest ok i można dopisać do listy :wink:
GinKitsune

28 stycznia 2013, 21:09

moje maleństwo ostatnio ważyło 37kg ma ok 57cm w kłębie Obrazek. To po bardzo atrakcyjnych cenach sprzedają, mogłabyś zdradzić gdzie kupujesz karmę? np na maila, bo nie wiem czy tutaj można robić reklamy :D bo to też zależy czy stacjonarmy sklep czy internetowy...niestety w mojej okolicy są karmy droższe niż w internecie...w końcu też muszą zarabiać (lunatyczka180@wp.pl)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2013, 21:17

Psiak super,ale do wklejania zdjęć jest inny temat specjalnie do tego założony.
GinKitsunew

28 stycznia 2013, 21:27

w takim razie wybaczcie :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2013, 21:30

Wybaczamy :)
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

28 stycznia 2013, 21:50

wysłałam na maila :mrgreen:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

28 stycznia 2013, 22:16

GinKitsune pisze:Co do fitmina zauważyłam FITMIN DOG SOLUTION RABBIT/RICE który z opisu wygląda ładnie (w opisie wiadomo, mogą bajki pisać) także ciekawi mnie czy ktoś spotkał się z tym konkretnym żarełkiem...też niby dla alergików bo nie zawiera pszenicy i kukurydzy...ale co wy o tym sądzicie, czy skreślić wszystkie inne opcje firmina i zostać przy tym biało-niebieskim...jeśli już by doszło do kupowania dużego worka.

Ja karmię tym fitminem. A co konkretnie Cię interesuje?
GinKitsune

28 stycznia 2013, 22:45

w sumie ogólnie czy to co piszą przenosi się na zdrowie psów (a także jakiej wielkośći są granulki i czy są one suche czy może miękkie)...nie jest z najwyższej półki cenowej (co mnie kusi), co nie znaczy że nie może być wspaniałą karmą... skoro się już przekonałam jak ludzie psioczą na drogie firmy, tak że ich karmy mimo wielkich wywodów w opisie wcale takie wspaniałe nie są. Dziękuję gina11 za maila :)... zobaczymy, może się zarejestruję ;P
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

28 stycznia 2013, 23:04

Granulki są wielkości 10 groszy z jednej strony wypukłe a z drugiej płaskie. Suche o przyjemnym zapachu. Na początku mój wybredziol podchodził do niej nijako. Teraz wcina aż miło. Brak bąków, qpale 2 razy dziennie, średnie. Karmię nią od półtora miesiąca. Sierść ładna, błyszcząca. Z tym, że mój glut dostaje jeszcze tran i ten też ma wpływ na dobry wygląd sierści. A... mój psiak jest uczulony na kuraka. Na tej karmie nie ma objawów alergii. Dlaczego? Nie mam bladego pojęcia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości