Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jagoda-g

04 lutego 2017, 19:32

właściwie to mam pytanie: mój Zoriusz (bokser dwuletni) boryka się już od jakiegoś czasu z problemami jelitowymi. ostatnio dwa tygodnie temu był tak chory (pojawiła się krew i w stolcu i w wymiotach). Miał zrobione badania (morfologię, badanie kału, podane antybiotyki i kroplówki). dolegliwości przeszły ale nie na długo. Wczoraj rano zwymiotował znów żółtą pianą i dzisiaj rano również. i znów wizyta u wet. zrobiony został panel badań, które są w normie. podano znów antybiotyk i tak w kółko. Postanowiłam przejść na Royal Canin Gastro Intestinal - bo do tej pory był na karmie suchej BRIT i całkiem dobrze funkcjonował. Ostatnio też dostawał kurczaka gotowanego i makaron. Mam pytanie (bo karmę już zamówiłam) czy to co podają przy karmie w szczegółowych informacjach jest wiarygodne? tam jest napisane, że dzienna dawka suchej karmy dla mojego Zoriuszka (26kg) to 340g- czy to nie za mało. Mój piesek dotychczas jadł o wiele więcej....proszę odpowiedzieć, bo być może ja przekarmiam mojego pupila...a on i tak ciągle chudy jest i nie może utyć...
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

06 lutego 2017, 23:39

Myślę, że warto skierować pytanie do Pana Roberta A. Z tego co ja wiem, można zwiększyć dawkę o 10 procent. Jak widać, że pies chudnie albo że jest po prostu głodny. Karmy weterynaryjne Royala z tego co ja wiem są znacznie lepsze od bytowych tejże firmy.. Mój pies rasy buldog francuski jadł karmę Brit Care przez 3 lata , obecnie jemy fitmina Solution..
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

06 lutego 2017, 23:41

Jakiego brita podawałaś ??? Bo pewnie za jakiś czas wrócicie do karm bytowych. Zwykły Brit Premium jest bardzo przeciętną karmą proponuje wybrać coś lepszego.

Ja mogę polecić jedynie trzy karmy , które stosowałem u mojego psa : Brit Care , Nutra Gold , Fitmin Solution- mam psa alergika.

Te , które były niewypałami to : Nutra Nuggets, Royal dla Buldogów, Mera Dog, Biosch.
karola8811

07 lutego 2017, 15:17

ja polecam karmy Royal Canin, kupuję te dla małych ras. Dorosłe psy nie mają problemów trawiennych, a dla szczeniaków i matek karmiących najlepsze są startery. Słyszałam dużo opinii lekarzy weterynarii, że psu powinno się podawać pożywienie o wysokiej zawartości "dobrych" tłuszczy (poprawia to kondycję włosów, sierści zależnie od rasy) a karma z RC jest mocno natłuszczona w porównaniu z innymi. Polecam z czystym sumieniem
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

07 lutego 2017, 15:58

a jaka karmę polecacie z niższą zawartością białka- myślałam o joserze optines ale może zaproponujecie cos lepszego. :roll:
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

07 lutego 2017, 16:40

Pomyśl o karmie Mera Dog moim zdaniem jest lepsza od Josery.. U nas sie nie sprawdziła , bo mój piesek chudł po niej .. Oczywiście my stosowaliśmy wersje z Jagnięciną i ryżem o normalnym poziomie białka.

.http://www.krakvet.pl/mera-dog-high-pre ... 15785.html. Inną opcją są karmy weterynaryjne : Trovet , Royal, Eukanuba , Hills.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2017, 07:48

karola8811 pisze:ja polecam karmy Royal Canin, kupuję te dla małych ras. Dorosłe psy nie mają problemów trawiennych, a dla szczeniaków i matek karmiących najlepsze są startery. Słyszałam dużo opinii lekarzy weterynarii, że psu powinno się podawać pożywienie o wysokiej zawartości "dobrych" tłuszczy (poprawia to kondycję włosów, sierści zależnie od rasy) a karma z RC jest mocno natłuszczona w porównaniu z innymi. Polecam z czystym sumieniem
Zanim coś polecisz innym właścicielom psów przeczytaj skład karmy RC(zboża,chemiczne konserwanty) i porównaj z innymi
Tłuszcze o których napisałaś owszem ,ale żeby przyswoić je z karmy trzeba mieć dobry jakościowo produkt.
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

08 lutego 2017, 17:21

a możecie mi cos powiedzieć na temat tej karmy Hill's Canine Adult Large Breed, jagnięcina i ryż bo ja nie za bardzo orientuje się w tych składach - szukam takiej o obniżonej ilość białka i fosforu
a to Skład:
kukurydza, mączka z mięsa jagnięcego (min. 26% jagnięciny), śruta sojowa, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, ryż (min. 4%), hydrolizat białka, olej roślinny, siemię lniane, chlorek potasu, chlorek sodu.
Dodatki:
Dodatki dietetyczne:
witamina A [E 672] (15.900 j.m/kg), witamina D3 [E 671] (935 j.m/kg), żelazo [E1] (79,8 mg/kg), jod [E2] (1,3 mg/kg), miedź [E4] (7,9 mg/kg), mangan [E5] (8,3 mg/kg), cynk [E6]

a tu skład tej samej karmy ale z innej stronySkład:
Jagnięcina i ryż min. 26% jagnięciny, min 4% ryżu): Mielona kukurydza, mączka jagnięca, mączka z nasion soi, gluten kukurydziany, tłuszcz zwierzecy, mielony ryż, digest, olej roślinny, siemię lniane, hydrochlorek L-lizyny, chlorek potasu, sól, suplement L-karnityny, DL-metionina, tauryna, L-tryptofan, witaminy i elementy śladowe. Naturalnie konserwowana mieszaniną tokoferoli, kwasem cystusowym o ekstraktem z rozmarynu.
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

08 lutego 2017, 21:41

Czerpiąc wiedzę z tego forum Hills nie jest polecaną karmą , generalnie karmy wielkich koncernów nie są polecane , nie chcesz spróbować z tą Merą Dog?? Ja omijam szerokim łukiem Hillsy , Royale, Eukanuby i Purine Pro Plan. Albo sprawdź który Trovet ma obnizony poziom białka i fosforu. Rozumiem, że cena nie gra roli tak??? Jakiego masz psa ???
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

09 lutego 2017, 06:33

mam 3 i pól letniego labradora. oczywiście cena nie gra roli i dlatego tak poszukuje dobrej karmy obecnie jest na brit care, chyba spróbuję ta mera dog tylko tak ciężko dostać 4 kg worek :(
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

09 lutego 2017, 12:16

A czemu brit care już się znudził?? . Ja go stosowałem 3 lata u mojego psa.. Pewnie piesek ma tendencje do tycia co ???
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

09 lutego 2017, 13:41

no znudził się tez je go już trzy lata, poza tym szukam dobrej karmy na zmiane z mniejsza iloscia białka bo wszystko jest ok a kreatyninę raz ma 1.2-1,4 a czasami skacze do 1,9. poza tym wszystkie wyniki ok. weterynarz zaproponował aby właśnie zmienić na karme mniej białkowa z mniejsza iloscia fosforu wiec szukam a w bricie tego białka jest 25-26% wiec trochę za duzo
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

09 lutego 2017, 14:12

Spróbuj Black Angus-5 kg worki , karma tłoczona na zimno , krótki okres ważności ,prosty skład a w nim ryż brązowy ( niski indeks glikemiczny ) Nie sugeruj się składem analitycznym przemyslowych karm , bo to ściema -zawsze mięsa , białka i innych składników jest mniej niż podaje producent ...
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

09 lutego 2017, 21:14

Black Angus - Markus Muhle ,to karma w innym stylu- tłoczona na zimno z tego co pamiętam nie lepiej Trovet albo Petvite z Indykiem ???
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

09 lutego 2017, 21:17

I po co worek 5 kg?? przy tak dużym psie lepiej- kupować duże worki !!! Ja mam buldożka i kupuje mu tylko duże worki, przy Labradorze to już zupełnie lepiej sie opłaca ...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości