Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Angelika&NANETTE

26 kwietnia 2008, 17:28

Robie z nią ostatnio już powyżej 8 km.rowerkiem:) Jak jest coś pysznego w misce, to tez tak robi, a jak karma, to nawet nie podejdzie... :? :x
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 kwietnia 2008, 20:20

Twarda sztuka się trafiła 5 dni głodu :wink:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 kwietnia 2008, 20:43

A wiesz co mi jeszcze do głowy przyszło... dzisiaj dostałam próbki Orijena- zwykłego, ja już stosuję Adult, ale są też i Juniory jeśli jest taka potrzeba.
Spróbuj może tej karmy, jest niesamowicie smakowicie pachnąca, podobno wiele psów ją chetnie jada. To samo z Taste of the Wilde...
Angelika&NANETTE

27 kwietnia 2008, 10:08

Teraz zamówiłam jej 3kg. Acany.Zobaczymy, czy będzie jadała, jak nie to popróbuje tych dla niejadków, lub które polecacie. OH tak to jest twarda sztuka...co już nie wymyślałam... :o :roll: a jak można zamówić takie próbki???
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

27 kwietnia 2008, 11:07

Orijen nawet w sprzedaży w krakvet ma małe opakowanka- 0,4 ... ja właśnie takie zakupiłam na wystawie wczoraj w Opolu. Natomiast TOTW niestety najmniejsze jest 6,8... ale wejdz na dogomanie w temat żywienia w temacie tej karmy totw, sporo osób włascicieli niejadków wypowiada się własnie że psy jedzą :) A tu na forum tez był kolega z huszczakiem niejadkiem i chudzielcem, przeszdł na Orijen i również nie ma już problemów :)
Angelika&NANETTE

28 kwietnia 2008, 16:23

Aha, napewno spróbuje;) Jeździsz na wystawy???Jakiego masz psiaka?Ja również zamierzam jeździć na wystawy i zależy mi na dobrym wyglądzie Nanetki.Pozdrawiam :D :D
virtualia
Posty:8
Rejestracja:01 marca 2008, 00:11

28 kwietnia 2008, 23:09

a co sadzicie o karmie firmy PURINA? Dajecie psiakom mieso z puszki?

ja swojego Rottweilera karmie sucha karma wymieszana z miesem z puszki dorzucam tez surowe miesko jakies udka kurczaka,skrzydelka. Jak ma w misce same "groszki" to kreci nosem, przepada oczywiscie za miesem :)
Angelika&NANETTE

29 kwietnia 2008, 14:04

Tak, ja daję mojej suni karme z puszki, i choć tą je ze smakiem :) Od dziś zaczynam "głodówke" Nanetki. Teraz przez miesiąc będzie dostawała suchą karme...już nie chce jej jeść.Ciekawe jak długo wytrzyma...I ciekawe ile szkód przez to porobi... :( Będę wam co jakiś czas zdawała relacje.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

29 kwietnia 2008, 19:59

Angelika&NANETTE pisze:Aha, napewno spróbuje;) Jeździsz na wystawy???Jakiego masz psiaka?Ja również zamierzam jeździć na wystawy i zależy mi na dobrym wyglądzie Nanetki.Pozdrawiam :D :D
Ja mam pitbulkę i z nią na wystawy nie jezdzę, to pies sportowy. A na wystawach szukam mojego idealnego typu amstafa, bo w planach mam zakup takowego.
Angelika&NANETTE

30 kwietnia 2008, 14:26

Już drugi dzień, który Nanetka nic nie je. Wsadzi łepek do karmy,weźmie do buzi i wypluwa...Zauważyłam,że schudła. Ciekawe czy wkońcu zje tą karme, czy jej nie tknie :?: :?:
Awatar użytkownika
gasparo
Posty:256
Rejestracja:27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja:Kraków

02 maja 2008, 07:47

angelika - mnie przyszedł do głowy jeszcze taki pomysł.....
Mój poprzedni pies z przyczyn zdrowotnych (niewydolność nerek) miał zaburzenia apetytu. Jedyne co zjadał chętnie, to gotowane jedzonko lub puszka. A ponieważ trudno samemu przygotować bardzo restrykcyjną dietę dla nerkowców, zaczęłam rozmaczać suchą karmę, i taka rozmoczona wchodziła lepiej.
Może spróbuj rozmoczyć karmę? Może "mokra" konsystencja bardziej mu odpowiada i w ten sposób będzie "i wilk syty, i owca cała" - tzn. pies będzie najedzony, a Ty też nie będziesz miała kłopotów z przygotowywaniem specjalnych, co rusz to nowych posiłków.
Angelika&NANETTE

02 maja 2008, 14:11

Gasparo, co ja już nie próbowałam,że Nanetka jadła tą karme. Ona po prostu jest za bardzo jest przyzwyczajona do wygód! Mój podstawowy błąd to ,że jak była mała-to dostawała suchą k. tylko raz w tygodniu, a reszte to były puszki i zupki. Teraz jak chce ją przestawić, to nie chce jeść! Myślę,że na efekt trzeba trochę poczekać! Dzis jak zmieszałam jej suchą karme z karmą z puszki to wyczyściła wszystko, ale załooże się ,że już dziś wieczór tego nie zje, bo jej się znudziło i wyczuła suchą karme....(Ona jest zdrowa, tylko nie chce jeść suchej karmy!)Pozdro
Awatar użytkownika
gasparo
Posty:256
Rejestracja:27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja:Kraków

02 maja 2008, 21:31

Wiem, że jest zdrowa! I całe szczęście!
Chodziło mi tylko o to, że niektore psy nie lubią po prostu suchego, a gotowane tak. Wtedy rozmoczenie suchej karmy może zdać egzamin.
Chrupek nie chcą, a jak już rozmoczone i chrupki robią się gąbczaste, to ta sama karma już im smakuje.
Angelika&NANETTE

03 maja 2008, 15:33

Dziś rano chciałam już się poddać i ugotować Nanette zupę. Poszłam do sklepu, ale na wszelki wypadek zostawiłam karme w misce.Jak wróciłam to karmy nie było a suni brzuszek był pełny;) Jestem bardzo zadowolona! :D :D Ciekawe czy dziś wieczór zje... :?: Jak tak to będzie to wspaniały sukces:)
Angelika&NANETTE

06 maja 2008, 15:38

Witam.Sunia nadal nie jadła suchej karmy...Postanowiłam nie męczyć jej. Trudno-będę musiała odłożyć pewne czynności, aby jej zupy gotować.
<<,,Jeśli się kogoś kocha, to zrobi się dla niego wszystko">>
Zresztą te karmy wcale nie są dobre dla psów.!!!!!! Ponoć skracają psu życie...i ogółem są niedobre...Czasami można dać, ale...
P.S.Bardzo dziekuję za udzieloną mi pomoc!Jesteście KOCHANI
:D :D Jak macie jakiś problem-to piszcie:) Buziaki
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości