Taste of the Wild

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gilewskp

03 maja 2014, 10:54

Witam. Mam pytanie odnośnie karmy Taste of the Wild. Na opakowaniu napisane jest, że jest to karma dla wszystkich psów w każdym wieku. Zastanawiam się, czy będzie dobra dla szczeniaka (3 mies) owczarka niemieckiego? Czy trzeba ją dodatkowo suplementować ze względu na prawidłowy rozwój stawów (piesek ras większych)?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 maja 2014, 11:23

Bez względu na jakość karmy suchej stawy psa rosnącego (szczególnie dużej rasy) warto dodatkowo suplementować.
Można kupić psiakowi Arthrofos forte i podawać połowę zalecanej dawki producenta.
akka

07 maja 2014, 15:22

Podczepię się pod temat karmy TOTW i głównie pytanie do pana Roberta.
Zmieniłam pieskowi karmę z royala na TOTW rybną.
Pies ciągle chodzi głodny,wciągnąłby wszystko :(,pogorszyła się bardzo sierść w przeciągu tygodnia jest sztywna i matowa,zaczyna pojawiać się lekki łupież tak jakby mąką ktoś obsypał.Do tego skóra psa,sierść zaczęła śmierdzieć tak jak ta karma.Po royalu wszystko był OK.Pies nigdy nie miał jakiś alergii.Teraz nie wiem czy podawać mu dalej ta karmę,czy to się unormuje? Doradźcie proszę co robić
akka

07 maja 2014, 16:22

Dodam jeszcze ,że kiedy pies jadł nutre gold holistic z jagnięcina i było podobnie do tego miał biegunki i gazy...śmierdział nieziemsko.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 maja 2014, 17:38

akka pisze:Podczepię się pod temat karmy TOTW i głównie pytanie do pana Roberta.
Zmieniłam pieskowi karmę z royala na TOTW rybną.
Pies ciągle chodzi głodny,wciągnąłby wszystko :(,pogorszyła się bardzo sierść w przeciągu tygodnia jest sztywna i matowa,zaczyna pojawiać się lekki łupież tak jakby mąką ktoś obsypał.Do tego skóra psa,sierść zaczęła śmierdzieć tak jak ta karma.Po royalu wszystko był OK.Pies nigdy nie miał jakiś alergii.Teraz nie wiem czy podawać mu dalej ta karmę,czy to się unormuje? Doradźcie proszę co robić
Nie jest fizyczną możliwością aby po 7 dniach podawania TOTW nastąpiło takie pogorszenie sierści czas potrzebny na zmiany na lepsze/gorsze to minimum 3 tygodnie wg mnie albo psu coś dolega i nałożyło się ze zmianą karmy ,albo jest to wpływ poprzedniej karmy .
akka

07 maja 2014, 18:14

OK co do sierści może jestem przewrażliwiona i się doszukuje :) a ten zapach skóry?tak wszystkie psy mają?
Pies przechodził od lutego 2 razy atonie dwunastnicy.
Mam karmy na miesiąc ten czas już powinien zweryfikować czy karma służy.
Apocatequil

07 maja 2014, 19:11

Może po prostu wystarczy zmienić smak TOTWa? Nie zawsze ryba jest super tolerowana przez wszystkie psy.
Ewentualnie przejść na coś w stylu Wolfsbluta np?
akka

07 maja 2014, 21:44

Co do karm to powiem szczerze że jestem zielona :oops: tyle opinii co karm :shock: chciałabym zdrowo karmić psa.
akka

07 maja 2014, 21:45

Apocatequil pisze:Może po prostu wystarczy zmienić smak TOTWa? Nie zawsze ryba jest super tolerowana przez wszystkie psy.
Ewentualnie przejść na coś w stylu Wolfsbluta np?
A czym ta karma się różni ? jakie karmy w stylu Wolfsbluta?
Apocatequil

07 maja 2014, 22:34

Chodzi o to, że nie każdy pies może super reagować na rybę, różne są psy. Może warto spróbować z Totwem np. z bizonem?
A jak na tym nadal będzie taka reakcja to się nie zrażać do bezzbożówek tylko spróbować którejś karmy z Wolfsbluta - jest dużo smaków. U wielu psów również dobrze się sprawdza, gdy TOTW niekoniecznie działa.
akka

08 maja 2014, 00:22

TOTW jest idealny cenowo dla mnie ta druga karma jednak za droga :? dziękuję za rady :wink: pozdrawiam
andaluzyjski.pies
Posty:5
Rejestracja:26 maja 2014, 21:45

26 maja 2014, 22:41

Czy możecie mi podpowiedzieć ile w składzie jest tego bizona? Widzę że jest na pierwszym miejscu ale bez %. A dalej mączka jagnięca i z kurcząt. I jeszcze jakiś półprodukt jajeczny. To dobrze? A dlaczego mięso grillowane jest lepsze?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

27 maja 2014, 11:23

Sprawdż jak ogromna jest populacja bizona na świecie. Będziesz wiedział ile jest bizona w karmie - jakis promil? A może krowy nazywają bizonami?
Kolejna sciema i kolejna karma nadająca się tylko aby jej recenzję wystawić...
Mączki... czyli odpad poubojowy - dzioby, pazyry, łebki, kości, kłaki... - jednym słowem smieci do utylizacji.
jakis produkt jajeczny - bardzo ciekawie to brzmi... coraz ciekawiej
Dlaczego mięso grillowane jest lepsze? Bo do piwa dobrze pasuje wieczorową porą :mrgreen:
luckaaa

27 maja 2014, 21:17

A polecasz jakąś suchą karmę czy jedynie barfa?Bo ja zupełnie nie wiem jaką karmę wybrać ... wygląda na to ,że to jedno g...o :evil:
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

28 maja 2014, 09:29

Poszukaj karmy Purizon - skład ma bardzo fajny w dobrej cenie.
Ja karmię barfem, ale okazjonalnie dostają suchą, jeśli akurat nie mam możliwości podać surowizny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości