Druga kotka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

20 czerwca 2010, 10:19

Słuchajcie.. dzisiaj Kira chyba już się oswoiła z Milkę, ale do tego stopnia, że traktuje ją jak zabawkę!! dzisiaj ją przewróciła i chciała kopać jak zwykłą mysz, ale w porę wkroczyłem do akcji.
Kiedy to się skończy?:(
zenia
Posty:37
Rejestracja:13 marca 2010, 15:48

20 czerwca 2010, 18:58

Pierożku mała nie piszczy? Nie ucieka przerażona?
Koty cały czas się będą w ten sposób bawić. Różnica polega na tym że mała jest "malutka dzidzia" i nie jest wstanie odpowiedzieć tym samym starszej. Jak mała podrośnie to obie się będą tarzały, goniły, tarmosiły i tłukły łapami (bez szponów). Tak wyglądają kocie zabawy.
Nie panikuj i nie przerywaj im chyba że maleństwo ewidentnie płacze ze strachu czy bólu, albo starsza będzie mocno ją pacać szponami albo będzie chciała gryźć. Lekkie kąsania bezbolesne też są normą w trakcie zabawy kociaków.
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

20 czerwca 2010, 22:07

Pierozek pisze:...

I może mieliście styczność z mlekiem "KLARA" dla kociąt? Zauważyłem je w zoologicznym, do tej pory młoda piję mleko Whiskasa.

Pozdrawiam wraz z kotkami.
Moje dziewczynki piły to mleko. Smakowało im :)
Kupowałam je ze względu na to, że Furia i Afera były uczone picia mleka u właścicieli ich mamusi, a nie chcąc ich poić krowim, zastosowałam to. Po za tym ja do kawy leję zimne mleko z lodówki, a dziewczyny chciały się wściec jak im nie dawałam, a Klarę miałam w szewce ciepłe :) oczywiście w zamkniętym oryginalnie kartoniku. Nic im po nim nie było. Polecam sprawdzić cenę w sklepach internetowych i zamówić np cały karton (pod warunkiem, że im posmakuje), bo różnice w cenie są kolosalne.

Ucałowania dla Kiry i Milki
Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

21 czerwca 2010, 12:09

Klara w krakvecie kosztuje 2,90zł, a u mnie w sklepie 1,89zł, a w drugim sklepie 2,50zł. Różnice strasznie wielkie. A kotkom smakuje bardzo Klara :)

Na zoologiczny.sklep.pl Klara 1,87 zł :)
Karusek.com.pl - 2,50 zł
sklepzoo.pl - 1,79 zł
sklep.zoolandia.pl - 1,99 zł
animalia.pl - 1,95 zł
swiat-zwierzat.pl - 1,79 zł
kuchniapupila.pl - 1,92 zł
zoozu.pl - 1,89 zł
:))
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

21 czerwca 2010, 13:25

No to tylko pozazdrościć Ci sklepu, w którym mleczko kosztuje 1,87 i nie musisz płacić za koszty przesyłki :)

Jak już podrośnie Milka to polecam dla obu Twoich kotek przysmaki Vitakraf - moje dziewczyny jak tylko dostaną (w ramach np nagrody) to jedząc aż mruczą :)
Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

21 czerwca 2010, 20:46

:))

To już 4 dzień, kira nadal gryzie młoda, i to w szyje chciała!
nie wiem jak ja je zostawie same..
Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

23 czerwca 2010, 14:13

Pomóżcie!
Nie wiem co już robić.
Starsza kotka gryzią młodą strasznie, mała ucieka, głośno miauczy.
rozdzielamy je, ale ile można..
Kiedyś jakoś zostaną same!
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

23 czerwca 2010, 20:19

Hej,
tak się właśnie zastanawiam jak Wam pomóc i... rozmawiałam, ze znajomymi którzy przerabiali to pod koniec 2009 roku. Wnioski:
1. Kotki muszą sobie ustalić swój "system społeczny" i nie wolno im w tym przeszkadzać.
2. Pomogło karanie tzn rozdzielanie kotek np zamykanie agresywniejszej w drugim pokoju (ale ja bym chyba tak nie potrafiła)
3. Dobrym sposobem okazała się "kocimiętka" - spryskaj zabawki i pobaw się nimi właśnie tymi zabawkami.
4. U nich skończyły się wojny po jakiś 3 tygodniach (ale zaznaczam, że nie ingerowali i już od drugiego dnia kotki zostawały same)
5. Całkowicie uspokoiło się po sterylizacji kotki nr 2 (ale to pesymistyczna informacja dla Was)

Mam nadzieję, że chociaż w minimalnym stopniu pomogę. Jak coś więcej wymyślę lub się dowiem to dam znać.

PS. Ale szczerze Ci współczuje :(
Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

24 czerwca 2010, 19:19

Furia i Afera dziękuję bardzo mam nadzieję, że pomoże :(
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

26 czerwca 2010, 06:44

I jak tam? Coś lepiej - gorzej?
Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

26 czerwca 2010, 11:19

Obserwowałem je przez kilka dni.
Kira podchodzi do młodej, liże ją całą, myje ją i w pewnym momencie Milka zaczyna ją gryźć, więc sobie myślę - zaczyna - Kira myśli ze to zabawa i też ją gryzie, ale ma nieco więcej siły, nie reaguje póki młoda nie piszczy, kiedy głośno miauczy to krzyczę "kira" i kira ucieka.. Ale rzadziej się gryzą. Np. zawsze spały w osobnych pokojach, dzisiaj spały w jednym i nic się nie działo.
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

26 czerwca 2010, 13:50

No to wygląda, że wszystko powoli się normuje :) Oby tak dalej!!!
Tak sobie myślę: może lepiej już nie krzycz na biedą Kirę, bo przecież nie chce małej zrobić krzywdy...

Pozdrawiamy.
asiarysia
Posty:487
Rejestracja:17 lutego 2010, 11:21

27 czerwca 2010, 15:24

A tak a propos Pierozku, ta Twoja Kira to jak "skóra zdjęta" Furia (chyba Furia, w każdym razie ta z prawej na zdjęciu kotek Joanny )
Jesli chodzi o relacje Kira -Milka wszystko wkrótce się unormuje :)
Koty to nie ludzie- z reguły sa dobre i przyjazne dla siebie....
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty:2561
Rejestracja:30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja:Kraków

27 czerwca 2010, 18:42

asiarysia pisze:A tak a propos Pierozku, ta Twoja Kira to jak "skóra zdjęta" Furia (chyba Furia, w każdym razie ta z prawej na zdjęciu kotek Joanny )
Asia :) też tak sobie pomyślałam, ale zastanawiałam się czy nie jest bardziej podobna do Afery. Natomiast jak Pierożek zmienił zdjęcia to już sama nie wiem :) (to trzecia siostra bliźniaczka :D)

Obrazek
Awatar użytkownika
Pierozek
Posty:86
Rejestracja:27 grudnia 2009, 18:58
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

28 czerwca 2010, 13:29

Wiecie, kotki chyba się już pogodziły. Mała gryzie Kire, ale kira już nie reaguje i dostaje przysmaki jeżeli nic młodej nie zrobi, i myje ją :)
Już wie, że jak jej nie ugryzie to dostanie kabanoska, lub coś innego :P
a wstawiam fotki kiry dla porównania :



Obrazek

ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us



jako, że ja robie dużo artystycznych zdjęć (przez pasję do fotografii) możecie zobaczyć tutaj zdjęcia kotów : http://www.photoblog.pl/fotomagic/archi ... kira-milka
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości