Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 października 2011, 16:54

Białka nie za mało ,bo w Trovecie jest bardzo dobrej jakości ,natomiast w tej karmie jest aż 18% tłuszczu co w tym konkretnym przypadku to zbyt dużo.
femi
Posty:7
Rejestracja:19 maja 2011, 16:16

07 października 2011, 13:40

lallila pisze:Witam

Szukam podpowiedzi o możliwych najlepszych karmach dla psa-alergika ze skłonnością do lipemii i utraty tkanki mięśniowej.
Większość mięs jest poza zasięgiem (kurczak, wołowina, łosoś, kaczka, indyk itd), dobrze toleruje właściwie królika i jagnięcinę; dodatkowo ma nietolerancję na gluten. Tłuszcz z kurczaka nie sprawia problemów. Dziewczyna to golden retriever, ma prawie 13 lat, jest b.aktywna i nie tyje, jednak jak je karmę ubogą w dobre białko, to traci mięśnie. No i skłonność do tłustej krwi i tłuszczu w moczu przy dużym udziale tłuszczu w diecie. Smakowitość jest nieistotna, bo ona pochłania wszystko jak pelikan.
Optimum to żarcie oparte na króliku / jagnięcinie, mało tłuszczu, dużo białka, zero glutenu.
Wcześniej karmiłam ją Biomillem Adult Sensible i obrosła w piękne mięśnie, ale po zmianie składu podziękowałam - suchej jagnięciny wcześniej było 27%, a teraz 16% :roll:

Moje typy na ten moment to:
- wolfsblut range lamb (26% białko, 15% tłuszczu, zero glutenu, jagnięcina jako jedyne źr białka)
- platinum natural lamb rice (23%, 11% - ale duża wilgotność 18%, glutenu brak, jagnięcina i suszone ryby)

ale może ktoś podpowie mi coś lepszego, z mniejszą zawartością tłuszczu niż 15%.

Bozita senisitive lamb & rice:
białko 21%
tłuszcz 11 %

skład jednak nie jest jakoś bardzo imponujący


jednak mój typ to:
Acana adult lamb & apple:
białko 27%
tłuszcz 15%

jagnięcina jako jedyne źródło białka min 42% jagnięciny
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

07 października 2011, 13:51

femi pisze:
lallila pisze:Witam

Szukam podpowiedzi o możliwych najlepszych karmach dla psa-alergika ze skłonnością do lipemii i utraty tkanki mięśniowej.
Większość mięs jest poza zasięgiem (kurczak, wołowina, łosoś, kaczka, indyk itd), dobrze toleruje właściwie królika i jagnięcinę; dodatkowo ma nietolerancję na gluten. Tłuszcz z kurczaka nie sprawia problemów. Dziewczyna to golden retriever, ma prawie 13 lat, jest b.aktywna i nie tyje, jednak jak je karmę ubogą w dobre białko, to traci mięśnie. No i skłonność do tłustej krwi i tłuszczu w moczu przy dużym udziale tłuszczu w diecie. Smakowitość jest nieistotna, bo ona pochłania wszystko jak pelikan.
Optimum to żarcie oparte na króliku / jagnięcinie, mało tłuszczu, dużo białka, zero glutenu.
Wcześniej karmiłam ją Biomillem Adult Sensible i obrosła w piękne mięśnie, ale po zmianie składu podziękowałam - suchej jagnięciny wcześniej było 27%, a teraz 16% :roll:

Moje typy na ten moment to:
- wolfsblut range lamb (26% białko, 15% tłuszczu, zero glutenu, jagnięcina jako jedyne źr białka)
- platinum natural lamb rice (23%, 11% - ale duża wilgotność 18%, glutenu brak, jagnięcina i suszone ryby)

ale może ktoś podpowie mi coś lepszego, z mniejszą zawartością tłuszczu niż 15%.

Bozita senisitive lamb & rice:
białko 21%
tłuszcz 11 %

skład jednak nie jest jakoś bardzo imponujący


jednak mój typ to:
Acana adult lamb & apple:
białko 27%
tłuszcz 15%

jagnięcina jako jedyne źródło białka min 42% jagnięciny

królik gotowany z warzywami i ryżem...
królika można dostać świeżego za niecałe 20zł/kg
femi
Posty:7
Rejestracja:19 maja 2011, 16:16

07 października 2011, 13:57

też racja, gotowane jedzenie dla psiaka to w tym wypadku dobry pomysł :) tylko kwestia tego czy lallila ma czas na gotowanie ;)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 października 2011, 14:53

Psiego jedzenia nie trzeba pichcić, przyprawiać, nie trzeba cudować. Wrzucasz do garnka i gotuje się samo...Jeżeli ma czas na ugotowanie czegokolwiek dla siebie to dla psa tez ma czas ugotować....nie wierzę w wymówkę - nie mam czasu gotować dla psa. Nie mają czasu na gotowanie tylko ci którzy pracują po 15 godz na dobę ale oni psów nie mają...
lallila
Posty:6
Rejestracja:31 stycznia 2011, 14:13

11 października 2011, 09:37

Toteż u nas problem nie jest czasowy, a raczej finansowy, bo wcześniej udawało mi się kupić królika w cenie bliżej 40, a nie 20zł. Można wiedzieć gdzie go dorwać tak tanio?
Dziewczyny, ja bym bardzo chętnie przestawiła psice na gotowane żarcie, bo mimo tylu lat wciskania jej suchych kulek wciąż nie mogę się do tego przekonać. Zresztą przez pierwsze lata jadła domowe, ale z czasem odpadały kolejne mięsa, które toleruje...
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 października 2011, 14:32

Ostatnio kupowałam w "Carrefourze" w zeszłym tygodniu widziałam także w Lidlu 1.7 kg za 35 zł...więc jeszcze taniej. Świeże nie mrożone. W biedronce za to widziałam tanie kaczki. W "Carreforze" są także tanie śledzie świeże niesolone - koło 9 zł /kg odfiletowane.
Grzegorz1971
Posty:26
Rejestracja:13 października 2011, 12:30
Lokalizacja:Elbląg

16 października 2011, 21:51

Robert A. pisze:Wymienię kilka karm droższych i wielokrotnie sprawdzonych.
Biomil,1st Choice,TOTW,Orijen(nigdy nim nie karmiłem,ale ma swietne opinie),Timberwolf.
A GEMMA bardzo droga karma a tutaj brak opini
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 października 2011, 08:52

Bo tu nie prowadzimy rankingu karm,tylko podajemy nazwy karmy którymi karmiliśmy,lub karmimy i o których możemy coś konkretnego powiedzieć :wink:
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

17 października 2011, 16:51

Pisze w imieniu koleżanki poszukuje ona niedrogiej karmy dla starszego psa mieszanki pinczerka z charcikiem włoskim :D. karma za duży worek do 120zł. Myślałam o mera dog i bricie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 października 2011, 17:50

Mera Dog a i owszem,ale w tej cenie to kupi tylko niższą linię Mera Dog.Popatrz na Regal Adult 15 kg 126 zł w Krakvecie,Moze być także Nutra Nuggets niebieska 115zł za 15kg.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

17 października 2011, 18:01

a nutra żeczywiście lepszy pomysł :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 października 2011, 18:03

Też tak myślę :)
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

19 października 2011, 10:47

Od tygodnia dodaję moję suni do NGBB karmę Nutra Choice Lamb and Rice. Jesteśmy terz przy dawce pól/pół. Generalnie zmiany zachowania nie widać, kupy ok (chociaż ciekawa jestem jak będą wyglądały po zakończeniu kuracji siemieniem lnianym), za to niestety zauważam, że moja sunia znowu bardziej interesuje się śmieciami na spacerach. Daję jej dawkę zalecaną przez producenta do wagi i aktywności ruchowej, ale odnoszę wrażenie, że ona jest głodna. Szybciej zagląda do miski, budzi mnie rano wcześniej bo chce jeść i na spacerach podjada więcj niż miało to miejsce w przypadku samej NGBB.
Ma dość intensywny zapach co się mojej suni podoba i malutkie kulki, których używam dodatkowo jako smaczek szkoleniowy, czy nagrodę.
Ciekawa jestem jak to będzie jak odstawię całkiem NGBB na zimę i czy na Nutro Choice zwiększy się jeszcze bardziej jej śmietnikowy apetyt czy może to przejściowe i się uspokoi. I czekam też na efekty zmiany w zachowaniu przy mniejszej ilości białka.
Na pewno jest teraz mniej awanturna niż była, ale to raczej ejst spowodowane zaatakowaniem jej przez 3 duze psy, niż karmą i myslę, że jest ona teraz trochę wystraszona i mniej "podskakuje". W zasadzie to jej akurat na dobre wyjdzie :) bo akurat nie zamierzam robić z niej psa uzytkowego, gdzie ta "zaciętość" jest mocno pożądana.
Swoja drogą ciekawa jestem czy terrier się też trochę uspokają z wiekiem, czy 2 lata to moze już następować przełom czy jeszcze nie???
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

19 października 2011, 12:12

Różnie to bywa z tym wyciszaniem się. Szczerze powiem, że nie widzę większej różnicy w temperamencie pomiędzy moim owczarkiem obecnie 8 lat a 2 lata , ale to już jakaś jego cecha wrodzona :) . No może zamiast 5 godzin spaceru i pracy wystarczy 2,5 do 3 . Jednak umiarkowana ilość bialka i tłuszczu w jego przypadku odgrywa dużą rolę. Ostatniu udalo mu się na spacerze zdominować 2 duże psu , oczywiście w kagańcu, zawsze fair play tylko rozwiązania silowe stosuje. Niemniej widzę , że to spowodowało taką u niego pewność siebie , że odnoszę wrażenie , że czuje się panem połowy miasta. Z terierami może jest inaczej , chociaż moi znajomi mają starsze teriery , ale też temperamentne ze swojej natury :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości