Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

19 października 2011, 12:55

Dorota m,
masz na myśli, że mniej białka i tluszczu, go wyciszyły, czy dodały pewnosci siebie i teraz myśli, że jest najważniejszym psem w okolicy i każdy pies ma się go sluchac??
Bo mi właśnie chodzi o to, aby mój pies nie uważał, że tylko ona ma prawo podsikiwac trawnik, bo cały jest jej :))
Stąd ograniczenie białka i tłuszczu w karmie.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

19 października 2011, 13:38

Louhans pisze:Od tygodnia dodaję moję suni do NGBB karmę Nutra Choice Lamb and Rice. Jesteśmy terz przy dawce pól/pół. Generalnie zmiany zachowania nie widać, kupy ok (chociaż ciekawa jestem jak będą wyglądały po zakończeniu kuracji siemieniem lnianym), za to niestety zauważam, że moja sunia znowu bardziej interesuje się śmieciami na spacerach. Daję jej dawkę zalecaną przez producenta do wagi i aktywności ruchowej, ale odnoszę wrażenie, że ona jest głodna. Szybciej zagląda do miski, budzi mnie rano wcześniej bo chce jeść i na spacerach podjada więcj niż miało to miejsce w przypadku samej NGBB.
Ma dość intensywny zapach co się mojej suni podoba i malutkie kulki, których używam dodatkowo jako smaczek szkoleniowy, czy nagrodę.
Ciekawa jestem jak to będzie jak odstawię całkiem NGBB na zimę i czy na Nutro Choice zwiększy się jeszcze bardziej jej śmietnikowy apetyt czy może to przejściowe i się uspokoi. I czekam też na efekty zmiany w zachowaniu przy mniejszej ilości białka.
Na pewno jest teraz mniej awanturna niż była, ale to raczej ejst spowodowane zaatakowaniem jej przez 3 duze psy, niż karmą i myslę, że jest ona teraz trochę wystraszona i mniej "podskakuje". W zasadzie to jej akurat na dobre wyjdzie :) bo akurat nie zamierzam robić z niej psa uzytkowego, gdzie ta "zaciętość" jest mocno pożądana.
Swoja drogą ciekawa jestem czy terrier się też trochę uspokają z wiekiem, czy 2 lata to moze już następować przełom czy jeszcze nie???
Też zauwazyłem, że to dawkowanie zalecane przez producenta jest "lekko" zaniżone albo przeznaczone naprawdę dla spokojnych leniuchów. Wg producenta mój piecho powinnien dostawać jakieś 400 gr dzień (przy wadze 50 kg). Ale już po pierwszych dniach zauważyłem bałgalny wzrok mojego psa; tylko tyle :shock: Nie mówiąc już o tym że i na masie nic nie przybywało choć na tak kalorycznej i bogatej karmie powinno. Obecnie daję 500 gr i coś tam dorzucę do miski ale i tak to mało :cry: Z rana to niemal tańczy żeby już, już dostać amku. A miska to po całej kuchni tańczy tak ją wylizuję. Tak więc i 500 gr to za mało więc zaczynamy 550 gr albo i 600 gr.

Co do wieku psa i jego zmian to mamy niemieckiego teriera mysliwskiego suczkę Azę 2,5 letnią. I faktycznie dopiero tak przez ukończeniem 2 roku zaczęła "mądrzeć" :) Uspokoiła się, jest mniej hałaśliwa, bardziej rozważna w lesie i na polowaniach z teściem, ogólnie jakby "spoważniała".
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

19 października 2011, 14:18

Louhans pisze:Dorota m,
masz na myśli, że mniej białka i tluszczu, go wyciszyły, czy dodały pewnosci siebie i teraz myśli, że jest najważniejszym psem w okolicy i każdy pies ma się go sluchac??
Bo mi właśnie chodzi o to, aby mój pies nie uważał, że tylko ona ma prawo podsikiwac trawnik, bo cały jest jej :))
Stąd ograniczenie białka i tłuszczu w karmie.
Zdecydowanie mniej białka powoduje , że jest trochę bardziej wyciszony . Tłuszcz ma o tyle znaczenie, że w dużej ilości mu szkodzi . . Mam owczarka dosyć posłusznego, ale mimo wszystko w bezposredniej zabawie z innymi psam lubi zademonstować swoją silę. Na to nie pomogła już żadna tresura. Dodam , że owczarek był wnętrem , co też nie bylo bez znaczenia, mimo operacji i sterylizacji , pewne zachowania dominacyjne trudno bylo już odkodować, chociaż można je kontrolować.
Grzegorz1971
Posty:26
Rejestracja:13 października 2011, 12:30
Lokalizacja:Elbląg

20 października 2011, 15:40

A jednak można,Ostatni miesiąc karmie psa karmą Josera pies bardzo chętnie karmę je kupy ok,więcej energii , podoba mi się też sposób dystrybucji w lokalnym sklepie można kupić karmę w bardzo atrakcyjnej cenie 10,60 za kg,to tak jakbym kupił necie cały worek ok155zł i podzielił na 15 kg.Karma produkowana w Niemczech sprawdziłem. Dodają do tego kubeczek/miarkę/ i wyczerpującą broszurę. Jest to oferta skierowana dla osób niezamożnych których nie stać na kupno całego worka lub wolą kupować w mniejszych ilościach. Karma z rodziny Super Premium . z dużą zawartością mięska . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 października 2011, 16:33

Którego pieska karmisz Joserą ?
Grzegorz1971
Posty:26
Rejestracja:13 października 2011, 12:30
Lokalizacja:Elbląg

20 października 2011, 18:05

Swojego owczarka 9 letnią sunie Josera Balance
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 października 2011, 18:33

Dobrze,ze dobrałeś nisko tłuszczową Joserę.
Grzegorz1971
Posty:26
Rejestracja:13 października 2011, 12:30
Lokalizacja:Elbląg

20 października 2011, 19:08

Wcześniej karmiłem bardzo długo Purina Dog Chow ale pies chodził głodny żebrał, a teraz daje kubeczek 250 g karmy+ 2 małe kuleczki pasztetu z tabletkami Veto skin i dwie kuleczki z tabletkami arthro HA i piesek tryska energią zaczepia mnie na spacerze i chcę się bawić.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 października 2011, 11:14

Zrobiłeś krok do przodu jeśli chodzi o karmienie,Josera przewyższa Dog Chow ilością mięsa,jakością składników.
Grzegorz1971
Posty:26
Rejestracja:13 października 2011, 12:30
Lokalizacja:Elbląg

21 października 2011, 11:48

Martwią mnie trochę te mączki, jak to interpretować , jedni producenci podają, mączka np z kurczaka, inni świeże mięso a jeszcze inni mięso suszone itd
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 października 2011, 18:26

Nie martw się mączkami nie ma w nich nic złego jesli są to mączki mięsne.
masz na priv odpowiedż.
Gość

21 października 2011, 23:59

Czy ktoś wie cokolwiek na temat karmy Platinum Natural ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 października 2011, 08:28

Od znajomego z Niemiec mam dobre recenzje o tej karmie,ale sam nie karmiłem więc nie mam naocznych dowodów.Jakość podobna do Markus Muhle.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

25 października 2011, 15:15

Niedługo skończę wreszcie nieszczęsną karmę eukanubę, którą karmię psa od dwóch miesięcy. Kupiłem już karmę Fitmin dla seniorów i z ciekawości dostała ją na obiad, żeby sprawdzić czy będzie jadła. Faktycznie karma jej smakuje, a Eukanuba od początku bardzo ciężko jej wchodziła. Ale pojawił się inny problem. Po Fitminie zaczęły się rewelacje żołądkowe, miała rozwolnienie. Ale mam nadzieję, że to po kilku dniach minie i przyzwyczai się do nowej karmy.
Mam pytanie odnośnie mieszania karm. Mogę do eukanuby dosypywać trochę fitmin czy raczej nie jest to dobry pomysł? Najpierw pies powinien zjeść jedną karmę a potem zacząć nową?

Druga sprawa dotyczy wagi psa. Pies (dalmatynka- waga 28 kg) dostaje około 250 gr karmy dziennie. Ruchu nie ma już tak dużo jak dawniej (11 lat), ale staram się zapewnić jej sporo ruchu spacerując z nią około 20-30 minut 3 razy dziennie, ale mimo to nie chudnie. Być może po części jest to wina karmy. Jaka ilość karmy będzie najbardziej odpowiednia dla 11-letniego psa, by zrzucił pare kilo. Teraz będzie karmiona Fitmin medium senior. Kupując karmę patrzę również na skład, by zawierała glukozaminę i chondroitynę, bo ma wczesną dysplazję biodrową.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

25 października 2011, 15:54

Mieszanie karm to świetny pomysł - pomaga właśnie uniknąć sensacji związanych z nagłą zmianą pożywienia.
Ja swojemu wrażliwcowi mieszam około 3 tygodnie stopniowo zwiększając ilość nowej.
Ale zapewne u zdrowego psa wystarczy około tydzień.

Mam sunię w typie ON - 11 lat, około 32 kg, na karmach light, sporo ruchu - na ile pozwalają stawy, ale z wagą też lipa :roll:
Chyba trzeba się pogodzić z myślą, że niektóre starsze panie już tak mają :wink:
Dostaje około 300 gr - fitmin jej również bardzo smakował.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości