Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

23 listopada 2012, 20:32

Na Mera pisze tak"antioxidationsmittei,Sepiolit(5620) 2.600mg.
Może zobacz sobie na Koebersa Light weterynaryjnego ok 8% tłuszczu z przeznaczeniem miedzy innymi dla trzustkowców. Ja byłam z niego bardzo zadowolona i na nim jednoznacznie pisze , że nie ma konserwantow , nie ma żadnego tajemnego języka :wink:
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

23 listopada 2012, 21:14

Doroto M :D dzięki. Ale Sepiolit??? gdzie to napisane? Na Mera.com cicho sza o tym związku, jak zgooglowałam to się przeraziłam!!! :shock: Od razu wyskakuje, że jest rakotwórczy i to... pochodna azbestu :shock: czy to możliwe? Wierzyć się nie chce.
Odnośnie Koebersa- to z Waszych postów wnioskuję że należy do tych karm co to odchody po nich miękkie i wielkie jak stodoła, czy tak?
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

23 listopada 2012, 21:36

Pogrzebałam głębiej: Sepiolit (E562) a nie 5620 Dorotko, to co innego niż pochodna azbestu :)
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

23 listopada 2012, 21:39

No i sepiolit jest w linii High Premium a linia Pure nadal tajemnicze antoxidants :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 listopada 2012, 21:44

Po Koebersie qupy duże,ale nie od razu kazda miękka. :)
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

23 listopada 2012, 21:57

He he :lol:
To nadal stawiam na szalę: karmy rzędu 9-11% - karma dająca qpę dużą 4 x dziennie ale niezbyt mocno zbitą (bynajmniej też nie biegunka) :) kontra karma dająca stolec :) 3 x dziennie, bardziej zbity, mniejszy ale wysiłkowo do jego wydalenia większy. Co lepsze dla trzustkowca he he?
Kurcze, jakby Mera się zdecydowała co tam mają w tej karmie, to byłaby ona idealna :? przynajmniej na próby :? Ogólnie rozważam nadal Wolfsblut z linii 9% tłuszczu ryby oraz wersja kaczka (czy jak to mówi jeden kucharz z restauracyjki wietnamskiej, z której kuchni czasem korzystam- KAKA hehe :lol: ), Bento Kronen senior jagnięcina 10%, Platinum Natural jagnięcina 11% tłuszczu no i Koebers Light 8) :roll: :mrgreen:
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

23 listopada 2012, 21:59

A na jagnięcy Wolfsblut o prostszym składzie ale mający aż 16% tłuszczu to mi się psica rzuca ze smakiem jak od dawna nie robiła. Masz ci los... :roll: a to peszek :x
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

23 listopada 2012, 22:23

O w kurde, a ja akurat swojego małego szczyla właśnie na Mera Dog Junior1 prowadzę :?
No cóż - kończymy worek, albo starszemu oddamy, i żegnaj mera dog z najnowocześniejszej, podobno, w europie fabryki :roll:
Szlag człowieka strzelić może jak czyta że karma super, och i ach, a z jakich to ekologicznych i specjalnie wyselekcjonowanych produktów...No ja pier...ole :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 listopada 2012, 22:31

Martines nie wpadaj w panikę,nie mogą ładować "syfu" ,bo Niemcy to nie USA,spokojnie karma jest super ma dobre opinie takze na forach w Niemczech,i nie ma co panikować.
Oczywiście brak jednoznacznej odp zastanawia,ale póki co nie wiemy zbyt wiele a co jest napisane na Twoim opakowaniu?.
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

23 listopada 2012, 22:38

Przepraszam :oops: , to ja narobiłam zamętu z Merą... ale taka prawda- napisano mi o BHA prosto z Niemiec i tak też zgodnie z tym przekazuję na forum. Może faktycznie malutko go tam jest albo.. wcale ale chyba ta kwestia pozostanie już bez potwierdzenia,bo zbyt wiele jest sprzecznych informacji.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

23 listopada 2012, 23:20

Każda Ewelinko informacja potrzebna :) .dobrze, że ten cały sepiolit to nie pochodna azbestu :)
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

24 listopada 2012, 15:56

ZROBIĘ DOŚWIADCZENIE :) PO KILKU MIESIĄCACH PONOWNIE NAPISZĘ DO MERY DO NIEMIEC Z ZAPYTANIEM JAKICH ANTYOKSYDANTÓW UŻYWAJĄ DO PRODUKCJI MERY PURE. ZOBACZYMY :D
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

24 listopada 2012, 20:54

Robert A. pisze:Martines nie wpadaj w panikę,nie mogą ładować "syfu" ,bo Niemcy to nie USA,spokojnie karma jest super ma dobre opinie takze na forach w Niemczech,i nie ma co panikować.
Oczywiście brak jednoznacznej odp zastanawia,ale póki co nie wiemy zbyt wiele a co jest napisane na Twoim opakowaniu?.
Nie panikuję :)
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

25 listopada 2012, 01:11

Zobaczcie co znalazłam. Zaciekawiły mnie parametry- bo nieźle wygląda dla trzustkowców.

Karma niemiecka, wygląda na alternatywę dla Markusa- idea i technologia produkcji bardzo podobna- w 100% naturalna, bez chemicznych dodatków i także tłoczona na zimno w temp. do 40 stopni, ale znacznie droższa, bo z tego co widzę sprzedają w porcjach po 2,25kg za 69 zł a nawet drożej. Jest wersja bez zbóż (także dla maluchów-mini) i druga z kukurydzą i jagnięciną.
Nazywa się CdWet i z ciekawości rozmawiałam z jednym ze sklepów który ją sprzedaje- ponoć naprawdę bardzo warta uwagi.

prezentuje się tak:
cdVet Fit-Crock SENSITIVE Mini bez zbóż
Całkowicie naturalna, pełnowartościowa, sucha karma dla psów dorosłych wszystkich ras uczulonych na produkty zbożowe, mających tendencję do tycia, wskazana przy zaburzeniach przemiany materii i kłopotach trawiennych oraz dla psów z cukrzycą. Wytwarzana w procesie zimnej obróbki, zawsze poniżej 40 C, zachowuje naturalne witaminy i sole mineralne dzięki czemu nie zostały dodane żadne syntetyczne uzupełniacze. Nie zawiera również konserwantów ani dodatków smakowo-zapachowych dzięki czemu jest w najwyższym stopniu strawna i przyswajalna przez organizm oraz nie obciąża układu metabolicznego. Starannie dobrane, naturalne składniki zapewniają odpowiednią formułę i optymalne odżywianie. Karma cdVet Fit-Crock SENSITIVE Mini bez zbóż zawiera wyłącznie świeże, najwyższej jakości składniki pochodzące z kontrolowanych, biologicznych upraw i spełniające standardy żywności dla ludzi. Mięso zawarte w karmie pochodzi z hodowli, w której do karmienia zwierząt nie stosowano antybiotyków, pasz modyfikowanych genetycznie ani hormonów wzrostu. Chrupiące granulki karmy wymagają aktywnego żucia, co sprzyja prawidłowemu trawieniu i pozwala zachować higienę jamy ustnej oraz zdrowsze zęby i dziąsła. Karma cdVet Fit-Crock SENSITIVE Mini bez zbóż nie zwiększa swojej objętości po namoczeniu sokiem żołądkowym, dzięki temu nie obciąża i minimalizuje ryzyko skrętu żołądka.

Zawartość mięsa w karmie: 50-65% przed przetworzeniem, w stanie mokrym.

Skład: słonecznik bulwowy, ziemniaki, mięso i podroby mięsne (100% jagnięciny i baraniny), sucha sproszkowana krew, karoten, mączka rybna, sproszkowany szpik kostny, drożdże piwne, tłuszcz wołowy, zimno wyciskany olej roślinny, melasa, siemię lniane, mielone skorupy małż, małże, kiełki nasion jęczmienia, pokrzywa, liście brzozy, ostropest, korzeń mniszka lekarskiego, wyciąg z pestek winogron, zioła, białko19,9%; tłuszcz 7,5%; naturalne włókna 8,5%; popiół 4,8%; wapń 1,35%; fosfor 0,75%.

Analiza składu: białko 19,9%, tłuszcz 7,5%, włókno 8,5%, popiół 4,8%, wapń 1,35%, fosfor 0,75%.

Dawkowanie:
bardzo małe psy: 50-100g/dziennie
małe psy: 100-200g/dziennie
średnie psy: 200-300g/dziennie
duże psy: 300-400g/dziennie
bardzo duże psy: 400-600g/dziennie


Co sądzicie, ktoś skarmiał zna opinie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 listopada 2012, 11:06

Cd Vet -firma ma tyle samo dobrych karm co błędnie zestawionych.
Ta akurat jest dobra,i polecam,ale maja tez linie oparte na 1 miejscu w składzie na kukurydzy,
Karma jest droga i wiem,że ceny maja za wysokie jak na swoje produkty.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości